Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

slaba activitate pe aici in dimineata asta...
pai in acest caz eu trec la cratita ca tre sa pregatesc papica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Matei are 3 nopti maraite! Eu am niste cearcane.... Amandoi tusesc sec! I-am tinut pe ceaiuri cu ACC plicuri, dar cred ca trec pe aerosoli ca nu trece asa! In dimineata a cazut de langa mine din pat! Il luasem ca tusea si daca se incalzeste bine nu prea tuseste! Si el s-a foit pana a cazut! Din nou s-a ales cu buza crapata si sange! A trecut rapid! Iar in dimineta a schimbat iar patul ca l-a luat taicasau sa-l linisteasca in alta camera! Am venit de langa el si iar era sa cada, noroc ca l-am prins prin somn de picior, din zbor! E tare "foit"! Ieri David a facut numai la olita! Azi e iar fara scutec! Sa vedem ce va iesi!

Andata saraca catea! Lasa ca va iesi soarele si la strada ta! Eu vazusem la Tv un nene specializat in resurse umane si spunea ca romanul daca pune 20 de CV-uri si merge doar la 2 interviuri e dezamagit! Dar ar trebui sa ne invatam cu asta, ca asa e si afata....Bal,bla, bla!

Narcisa costisitoare recuperarea! Speram sa dea roade!


Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna!
N-am apucat sa citesc din urma pentru ca ieri am avut treaba si acum are Maria febra. A inceput aseara cu 38.1, i-am dat efferalgan, la 4 a facut iar 38.3, i-am dar nurofen, la 11 jum avea 38.6 si i-am dat efferalgan.Nu stiu de la ce. Lichide nu vrea sub nici o forma si nu stiu ce sa-i fac. Sunt si obosita si suparata

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei
http://picasaweb.google.com/108007027533031130378/Maria7Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

hallo fetele!

sebastian face nanita asa ca am si eu circa 2 ore de liniste ..

andasuper ca sa imprietenit clara asa bine cu olita spor la gatit! eu azi nu am sa fac NIMIC de papa..sunt suparata...ieri am facut cu chiu si vai ceva (sebastian tot printre pricioarele mele, deschide toate dulapurile la bucatarie, scoate tot din ele, etc etc)si sotiorul si cumnatelul meu (care sta deocamdata la noi) au mancat amandoi in oras..asa ca eu am stat la oala degeaba! asa ca AZI sa isi puna pofta in cui!

andatadar dece nu ati reusit sa salvati nici unulnu se poate da lapte cu biberonul la catei? ce trist

IOANA ce mai faceti? sunteti bine?

alynta

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

flobaby mie sebastian pina acum mia facut febra doar de la dintisori sau vaccin..poate mai vine vreun dintisor si la voi si cind nu vrea sa bea apa cu canita sau biberonul, ii dau cu lingurita, si asa macar stiu ca inghite cit de cit ceva apa

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Fetelor va uitati pe antena 3 ??? Vor sa dea alocatia copiilor in functie de salariul parintilor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!

carla, saru-mana pt raspunsul legat de ror. si eu consider ca e mai bine ca bebe sa faca bolile copilariei cat e mic, pt ca mai tarziu pot aparea complicatii mari. de asta, prefer sa sar peste acest vaccin. intrebarea acum e alta: cand eu m-am inscris la facultate (cu multi ani in urma ), era necesara o adeverinta cu vaccinarile. daca eu nu ii fac lui matei acest vaccin, nu va avea oare probleme cu adeverinta? (parca o astfel de adeverinta e necesara si la inscrierea la gradinita si scoala)
legat de olita: noi nici macar nu am cumparat olita, asa ca.. asteptam vara, ca e mai usor si pt mine si pt el.

strunfita, . eu nu am pus poze niciodata pe net. ma cam tem, iar in plus, nici sotul nu e de acord.

ganesha, asa sunt mamele. si a mea ma cicaleste sa-l pun la olita. in plus, de fiecare data cand vede ca-i schimb pampersul incepe poezia cu "cat de greu era pe vremea lor, cand nu erau scutece si trebuia sa spele nu stiu cate perechi de pantaloni. ...bla, bla, bla." ea vorbeste, eu fac asa cum cred ca e bine.
eu i-am dat lui matei si conopida si brocoli. as putea spune ca e fan brocoli. azi, de ex, are in meniu la amiaza brocoli cu pastai, dovlecel cu cereale.

philip, multumesc de raspuns. asa fac si eu, insa il dau doar pe fata, ca acolo sunt petele. ar trebui sa dau si pe restul corpului??

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

raluca_ioana, sa treaca repede buza fetii. cand al meu bebe e tare marait, il adorm pe picioare si il tin tot pe picioare cat timp doarme. daca vad ca da semne ca se trezeste dupa putin timp, incep sa-l legan si el readoarme. asa reusesc sa-l fac sa doarma 1,5 - 2 ore (nu mai pun la socoteala picioarele mele care la sfarsit sunt asa amortite ca nu le mai simt ). si ii mai dau si 2 ml nurofen, de obicei seara, pt calmarea durerilor de la dintisori.

philip, si noi ii dam miez de paine, mai ales atunci cand suntem la masa, iar el e cam satul si nu vrea mancare adevarata. aseara, manca arina pufarini, iar matei s-a repezit la punga si a insfacat vreo 3. deci, am trecut si la pufarini.

narcisica, felicitari pt statul la olita. m-am distrat cand am citit de exemplificarea lui tati...sper ca nu pe olita...
lui mihnea. papa fff bine.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

luckyblue, si te asteptam cat mai des pe la noi.

andata, imi pare asa rau pt catelusi... si pt mamica lor... poate se va acomoda fara ei.
ioanei, sa iasa repede dintisorii si sa-i treaca maraiala. daca vrei, o pot trimite pe zana maseluta si la voi, ca la noi a stat cam mult (in ultimele 3 saptamani ne-au iesit 4 dintisori)

clody,

anda_magda, felicitari!! ce faci bun de papa??

alynta, multa sanatate puiutilor!! lui matei, sa treaca buba de la cazatura. felicitari lui david pt olita...baiat mare.

flobaby, multa sanatate mariei!! sa treaca repede febra!!

tuturor!!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Buna fetelor,
am si eu una bucata copil marait astazi, acum doarme pe picioare dar stiu ca daca i-l dau jos se trezeste repede asa ca o sa prestez cel putin o ora de leganat. A facut numai boacane astazi, mi-a varsat un pahar cu pireu de para pe mine, a impins tavitza de la masa jos cu picioarele si era sa se faca praf si bineanteles ca nu a vrut sa manance. A, sa va spun ca de cand am cumparat masa, nu-mi mananca decat in brate?...
Azi-noapte a fost furtuna mare aici si nu am dormit toata noaptea ca faceau geamurile in toate felurile, asa ca sunt zomby acum, dar daca ma pun si eu langa el se trezeste, asa ca ...leganat la greu, poate se scoala in toane mai bune.
Flobaby...sa treaca febra fetei
Andata...imi pare f rau pt catei! Eu sunt mare fan catei( desi in ultimii zece ani am avut pisici)si abia astept sa mai creasca un pic Ami sa-i iau un catel.Noi cat am fost in concediu am ramas fara motan, cine trebuia sa aiba grija de el ni l-a pierdut.
Ramona....alocatia copiilor in functie de salariul parintilor? dar al cui salariu al mamei sau al tatalui?Oricum tot ar fi ceva, la ce mizerie de alocatie este in prezent. Nu cumva e propunerea aceea in care cu cat salariul este mai mare cu atat alocatia sa fie mai mica?
Beca... sunteti bine?
Maria... voi ce faceti?


http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput