LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada
Va servesc si pe voi cu o prajiturica buna buna si sanatoasa, fara zahar, ou, unt sau margarina. Ina a papat o bucatica si acuma ma intreb daca avea voie stafide ...Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)
yami,yami,vrem si noi reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adee
Magdy, felicitari!!!Daca va plac jucariile din lemn, am pus poze cu noua noastra achizitie, care a avut foarte mare succes http://picasaweb.google.com/ArianaMoldovan/10Luni#5438859168243447458 (si daca sunteti satule de prea multa muzica de la jucarii ) purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Magdy, felicitari!!!!Sa dea Domnul sa duci sarcina cat mai aproape de termen!

Ilinca eu optez pentru vreton, clar! Culoarea... As baga ceva suvite. Poate ceva mai inchise, pentru ca atunci cand cresc radacinile sa nu fie nashpa contrastul.

Sympliana, Novus, multumim de laude!

Aris, e mai bine Alex? Dar tu?! Olga, voi cum stati?!

Dyanna, si tu muncesti la BB2 de stai ascunsa?!







Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Ayla, de ce esti nervoasa?!

Am vrut sa zic ca eu tot admir ghiocei si cand sa scriu... uit care al cui e... Asa ca, zic ca tot ce am vazut azi mi-a placut taaaaare!!!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Si am uitat-o pe Adelake cu privirea de otel


Zic si eu ca in reclama: "Era ta'su, mah!".



Ceva ceva mi se parea mie ca nu pusca dar eram pe fuga !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada
Sa va povestesc ce mama denaturata sunt.. De obicei Ina pe la ora 18.30 papa vreo 200 ml fructe cu branzica.... pe la 5 am facut prajitura a papat si ea o bucatica apoi ne-am jucat, eu am spalat vase,am facut putin ordine... ma rog am trebaluit prin casa.. apoi m-am jucat cu Ina, am facut ture prin apartament, am rasfoit carti.. pe la ora 8 fi-mea tare mataita... ii dau apa.. nu vrea, o schimb, incerc sa o distrez si reusesc...dar din cand mai mataie .. pe la 8.30 decid ca Ina mataie de somn si ma apuc sa o pregatesc de somn... mataie in continuare ma grabesc cu ritualul de seara si inainte de baie vine mama. Ii povestesc ca dupa amiaza Ina a fost tare mataita ca am incercat tot ce am stiut si ea mataie incontinuare, la care ea ma intreaba: a mancat toate fructele? eu: care fructe? Am uitat sa hranesc copilul ... saraca mataia de foame ca de la 5.30 nu mai mancase nimic. A ras 300 ml lapte cu cereale si a adormitRevin cu reteta.Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)
mititica, daca vorbea cine stie ce iti zicea,dar se mai intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fetelor ce mai mananca ghioceii vostri la pranz adica ce combinatii de legume mai faceti ?

Alexandra ar manca doar morcov+cartof+patrunjel+pastarnac restul sunt cahhh

Azi de ex am fiert si gulia si am pasat-o, a mancat putin dar fara chef

Aaa si am degustat si mango finally care a fost deasemenea cahh !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Ayla, am vazut cine te-a suparat.I-am raspuns si eu Eseei.
Petrean multumesc.
Carmen, neuronul mami, neuronul.

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...



Neuronul, neuronul..... saracu' este in coma si eu credeam ca este doar in vacanta Ar trebui sa ma apuc sa-l resuscitez .. Aveti idee cum?

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Magdy sarcina usoara si bebe sanatos! Asteptam pe aris sa ne spuna ce va fi.

Denisa daca ma uit la pozele sotului tau de cand era mic, mi se pare ca e identica cu el, dar daca o vad la tine in brate, mi se pare ca seamna si cu tine. De aici trag concluzia ca totusi cu tine a facut-o.

Carmenada draga mea, nu dispera, ca nu esti singura care incearca diferite metode de linistire a copilului marait de foame.

Georgiana, vaaaiiii, ce m-ai facut cu ou si otet...fara sa vrei. Pai in decembrie cine a descoperit abia de pe forum ca e ziua copilului? Ti-am luat-o inainte, sic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Magdyi Sa ai o sarcina usoara,ma bucur mult pt tine.
Carmen la batranete o sa iti intoarca moneda... .

Noi asteptam al 4-lea dintisor!

Sunt mamica fericita a lui Andrei-Florin,15 aprilie 2009.

Mergi la inceput