LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Sa zic de noi acum. In primul rand, avem 2 albume de poze proaspete la semnatura.
Altfel, Ana trece printr-o perioada horror. De cand a fost bolnavioara (nu stiu daca are vreo legatura, dar cam de atunci e asa, e adevarat ca am tinut-o mult in brate, dar nu e ca si cum pana atunci ar fi stat numai in pat in militarie desavarsita) nu mai adoarme nicicum. Nu zic singura, cum era odata, nuuu, nu mai adoarme punct. Ea e asa cam din decembrie, dar mai avea momente cand adormea, functionau diverse gen lapte, leganat, pus jucarii in pat si adomrit jucandu-se. Nu mergea mereu, dar acum nu mai merge nimic niciodata. De o saptamana e din zi in zi mai rau. Si e si f agitata toata ziua. Plange f mult, nu vrea nimic - ma refer la jucarii, joaca, nimic nu o tenteaza; cand ma vede pe mine e jale: incepe sa planga sfasietor, vine la mine si se agata de mine, se ridica in picioare si sta asa, agatata de mine plangand. Cand e la cineva urla si intinde mainile spre mine. Nu pomenesc de iesit din camera ca nu se pune problema. Cu alte persoane adoarme (Buni si mama o adorm camd in 10-15 minute, soacra azi a leganat-o si la fel, a adormit agiatata dar relativ repede), cu mine deloc. Ieri am stat cu ea o ora jumate si am facut orice dar degeaba. Si de dormit doarme agiatta, se trezeste numai plangand si o tinem intr-un cerc vicios al oboselii. Se trezeste acum, in maxim 2 ore se freaca la ochi si plange, ne chinuim ore in sir sa adoarma, daca adoarme se trezeste plangand, daca nu e praf de nici nu poate manca, dar tot nu adoarme si tot asa . Cand simte ca adoarme fie arunca suzeta, fie se freaca la ochi pana ii deschide complet, etc. A adormit inclusiv in picioare, in fund, chinuindu-se zeci de minute sa nu adoarma.

Zau daca nu incep sa ma ingrijorez, atat de faza cu somnul, cat si asta cu plansul rau, starea de iritabilitate si dependenta asta exacerbata de mine. Oare e ok cand ma vede sa planga? Tot am dat vina pe dinti, pe oboseala, ea pare sa fie ok, adica nu cred sa aiba ceva fizic, sa fie bolnava.

Hai ca am facut romane, nu prea e frumos, nu? Dar am pus si poze dragute spre compensatie

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Carmenada, esti draguta ca te-ai gandit la noi . Ana nu mai e racita, a trecut si tusea, trcem insa printr-o perioada un pic mai dificila, care sper sa aiba o cauza temporara.

Eu tot citesc din urma. MONIQUE, sanatate Ioanei. Mi-a placut tare faza cu dop-model. Ne incadram in categorie

BIANCA, ai vizitat ceva locuri exotice. Sa inteleg ca sotul tau lucreaza in presa auto? Apropos, tu ai primit raspunsul meu kilometric la pm?Ca mi-a mers mai greu forumul zilele alea, si cum nu ai mai raspuns, ma gandeam ca poate nu l-ai primit (sper sa nu fie cazul, ca avea un metru si nu mai retin totul)

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Buna seara fetelor!

Am si eu o intrebare.
Mai aveti linea nigra pe burta?
La mine se vede si acum destul de bine si parca la celalalte 2 sarcini a disparut mult mai repede, pe la 6 luni nu se mai vedea. Poate ma luminati si pe mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Acum vad ca si VITAMINA sufera de maraiala. Si noi avem toti cei opt dinti, urmeaza maselele. Sa fie asta cauza? Poate pt maraiala, dar si pt ne aodrmit? Hmmm

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

SHASA, eu nu mai am linia, a disparut cam in 2 luni dupa nastere. Nu stiu ce sa te sfatuiesc.

Vad ca sunt mai multi bebei bolnaviori. Sanatate multa

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Aseara m-am laudat ca fac bu-hu-hu si taman cand era mai multa lume mi-a picat netul. Am dormit de la 2 la 6, piciul s-a foit nonstop, cred ca mai mult de 1h n-am prins legat. Daaar... s-a bagat la somnul de pranz, asa ca buhuhai si eu p-aci.

Ziceati de trupa. Ia spuneti, ne primiti si pe noi?
http://www.youtube.com/watch?v=Nxf6o1hQv3I

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Ce scump este....cum canta de frumos
Mi-a placut cum va tineati dupa el prin casael pe picioare si voi de-a busilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal

am pus 2 poze cu mine sa ma cunoasteti,sunt de duminica ca am fost la nasi si m-am machiat un pic,altfel nu dau bine in poze,nu am fata fotogenica

http://picasaweb.google.com/mireeal/10Luni#




Incantata de cunostinta
Cat despre ...nemachiata nu dau bine in poze, si eu am buba asta. Daca nu dau putin rimel la ochi arat de parca sunt bolnava....eu avand tenul foarte deschis + gene atat de blonde ca par albe...per ansamblu arat tare palida.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Tufete!
Voi cum le dati la copii Vigantolul? In ceai? Simplu in lingurita? Odata cu mancarea ?



Direct in gurita. Deja cand vede sticluta deschide "ciocu" si eu doar picur acolo 2 picaturi si una pe langa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

De maine ii dau si eu ca la pui

Fetelor, daca aveti timp, uitati-va la documentarul ce vi-l atasez despre apa... e foarte interesant.
http://video.google.com/videoplay?docid=-5123182744103122879#docid=4947261865733171856


RAMONA stiam documentarul asta.Mi se pare genial, putin cam exagert as spune eu, dar mi-a placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Fetele, ma duc si eu la nani.Am scris cat sa recuperez timpul pierdut. Nu cred ca mai apuc sa intru la ce program am in ultima vreme

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput