LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Mai, mie imi place la Dl Chicutza, dincolo de cum e el asa simpatic, ca mananca frumos. Adica deschide gura cand vede lingurita.
Vladimir trebuie sa bage intai mana sa vada consistenta/temperatura, apoi baga in gura sa testeze gustul si abia apoi accepta lingurita spre gura lui.


Nu stiu unde ai vazut lingurita. Ca nu prea practicam acest sport (decat la supa). Tat-sau ii dadea sa pape cu mana. Din mana... ca puiul de vrabie.

Aaaa, ca veni vorba de puiul de vrabie/cioara. Vigantolul i-l dau cu lingurita. Pedi mi-a zis sa-i dau o picatura in plus ca ramane pe lingurita.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



In filmul pe care l-ai pus prima data, in care tu erai caine si iti miroasea a pui:)), la inceput manca ceva cu lingurita. Sau sunt eu chioara, parca asa imi aduc aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, da, in primul filmulet, Chiscuta manca frumos din lingurita.Off, greu v-am prins din urma. Eu nu am avut probleme sa va gasesc pentru ca pagina DC ramane mereu deschisa, in zilele "seci" dau un refresh si citesc ce mai scrieti, dar de cele mai multe ori o tin deschisa sa stiu unde raman cu cititul.Am fost la un shopping rapid azi, si in 2 min a trebuit sa ii cumpar Evei antemergator (ca de asta m-am dus). Totul bine si frumos pana am ajuns acasa si am vazut ca nu e ce vroiam. Ca nu e ce aveti voi (si ce imi doream de fapt) m-am prins din magazin (Real), dar cand am ajuns acasa si l-am desfacut am descoperit ca e in forma de masinuta. Am tras si o concluzie: eu zic ce vreau, ta'su n-are decat sa cumpere ca eu nu-s in stare. Sa va zic si de ce. La Craciun mi-a dat bunica sa bani sa ii iau o jucarie. Buun, stau o ora la raionul respectiv din Carrefour si aleg intr-un final ceva. Toate mi se pareau prea simple (de parca-l aveam pe Einstein acasa) asa ca am ales o jucarie cu doua module: de invatare si de joaca. Ajung acasa, fericita, dau sa scot jucaria din cutie: TRUSA DE SCULE. Si mai si canta: "trage, bate, invarte, nu mai sta/cu unelte poti repara ceva" Azi i-am luat copchilului masina. Stau bine. Si ca tot veni vorba, ce firma e antemergatorul vst: Ayla, Novus stiu ca aveti sigur. Si parca am mai vazut intr-o poza, da' nu mai retin a cui.Intentionam de vreo 2 zile sa intru sa multumesc de detaliile despre kineto fetelor care au fost dragute si m-au lamurit. Intentionam pentru ca intr-o dimineata am inceput un mesaj, in care, desi scrisesem vreo juma' de pagina, nu era nimic interesant, numai ca ma oprisem exact la "eu am intrat de fapt sa va spun ca". Ei bine, 2 zile mi-a luat sa imi aduc aminte ce vroiam sa va spun Clar, acum ca ati pus si link la subiectul cu juma' de neuron, m-am lamurit de unde mi se trage. Ayla, tare de tot filmuletul cu oile. Dar vorba sotului, aia cu protectia oilor ce zic? Magdy, felicitari si din partea mea! Sa iti ajute Dumnezeu sa nasti un bebe sanatos si frumos!Mireal, am vazut pozele, esti foarte frumoasa! Am vazut-o si pe Shasa bb, e asa delicata, exact cum mi-as fi inchipuit-o pe Shasa in miniatura! Eu n-am vazut-o pe Dodo mica, dar inclin totusi sa cred ca Adela e fata Denisei , desi seamana mult de tot cu tati.Uff, cat m-am lungit. Mai aveam multe de spus. Aaa, da, si ca am vreo 5 taburi deschise in asteptare, cu poze de ghiocei, parca niciodata nu apuc sa le savurez pe indelete. Inclusiv ale lui Timi, abia astept sa le vad.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si inca ceva: cum fac branza calcica? PE cuvant ca stiu ca ati mai scris de o mie de ori, dar am retinut doar varianta care ma interesa pe atunci (cu lamaie), iar pe cealalta am salvat-o, dar intre timp mi-a murit hardul...Ne-a dat dr branza calcica si calciu sirop, am citit ca monique (parca?) spunea ca picioarele cracanate sunt un semn al lipsei de vit D3, asa ca are de ce ma mustra constiinta. Eu nu i-am dat Ca in lunile cu R, cum bine-am invatat de la voi, dar asta pt ca a zis pediatra ca nu e nevoie, ca daca-i dau sunt sanse sa se inchida fontanela si noi nu vrem asta Mda, acelasi pediatru care-ar fi trebuit sa observe piciorusele fetei...mi-au spus aseara la masaj ca daca veneam cu cateva luni mai devreme acum era rezolvata problema.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Inca una si ma duc Ilinca, mie-mi placi cel mai mult pana acum (am rasfoit doar un album, dar poza cu poza) acolo unde zici ca esti bodyguardul unui hugedog.Ai breton scarit si carare pe-o parte. Eu una nu-s fan carare pe mijloc deloc. Mi se pare expirata, dar depinde mult de forma fetei, culoarea parului etc.Gata, fug in pat ca Eva o sa fie tare matinala maine, sincer as vrea cand ma trezesc sa fie gata cafeluta (petrean are cele mai multe puncte pana acum), dar maine s-ar putea s-o fac eu. E posibil insa sa nu fiu prin preajma sa o si servesc, dar dac-o gasiti aburinda, sa stiti ca io am facut-o Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anamariame, aveau in Real si din acelea simple nu tip masinuta

Al nostru e asta :http://www.ciao.co.uk/Beanstalk_2_in_1_Activity_Walker6952226

Ayla parca are V-tech

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Merg si eu la culcare !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Anamariame, aveau in Real si din acelea simple nu tip masinutaAl nostru e asta :http://www.ciao.co.uk/Beanstalk_2_in_1_Activity_Walker6952226Ayla parca are V-techMami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
Adica V tech?Ca eu retinusem ca Ayla din Real l-a luat. Ce-i drept nu stiam exact de care ai tu, stiam doar ca e fain ca-i stabil, ca mi-ai spus la telefon ca nu aterizeaza cu rotile-n sus.Daca ma enervez ma duc si mai iau unul. La realul in care am fost eu nu era alt model. Am sunat cand am ajuns acasa sa intreb de varianta pentru fete.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Primiti o "fiica ratacitoare"? Incerc sa recuperez 2 capitole, asta si precdentul, dar o sa fie cam greu.

Ce am retinut:

MAGDY, felicitari! Sarcina cat mai aproape de termne si bebe sanatos. Ti-am trimis un pm

ANCA, condoleanta pt soacra ta si multumesc pt sprijin.

OLGA, nu prea stiu ce sa te sfatuiesc cu somnul, o data pt ca eu nu mai alaptez ai a doua oara pt ca si noi stam rau. Da rau. Detaliez un pic mai jos. Fa cum simti tu ca poti merge mai departe. In momentul asta chiar inteleg cum e sa fii cu nervii intinsi, iar lui bebe nu ii face bine treaba asta, cu siguranta.

ILINCA, eu zic cu breton si carare pe stanga.

ANAMARIAME, si noi avem antemergator ca al Alexandrei, l-am luat din Miniblu. Ana nu prea il foloseste la mers, se teme de el, dar il foloseste ca jucarie, pt ca are sunete, ca altfel ar fi bleah pt ea.

Revin cu cate ceva despre noi

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

NOVUS, intrebai de mancarica de pranz. Eu ii mai dau Anei spanac cu ou, carne de vita cu fasole verde pastai, gatita cu sos de rosii (defapt niste rosii cu ardei, puse de Buni, da un gust bun), legume la cuptor cu ulei de masline si carnita, peste cu legume, supa de gaina cu taitei sau cu galuste.

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Revin cu detalii tehnice dupa vizita la doctorita: 8,200 kg 72 cm, 2 molari (de jos)aprope sa sparga gingiuta si cateva pete de pitiriazis motiv pentru pediatra sa ne suspecteze de giardia. Asa ca de maine analize.

Anamariame eu fac branzica calcica - in 250 ml de lapte pun 2 pastile de calciu lactic insa azi pediatra mi-a recomadat pentru perioada eruptiilor dentare chiar 4 pastile.
Noi avem antemergator v-tech de care Ina este tare incantata, il plimba toata ziua.
Pisik cum va simtiti ca parca si voi ai fost bolnavioare


Vroiam sa mai zic ceva cuiva dar ... Eu fug la nana ca tocmai ce mi-a venit mos craciun si ma simt ingrozitor.



Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput