LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

vogantol direct in gurita!

chiscuta e tare scump!

sasha..la mine linia se vede fffff putin de la buric in jos doar..in ultima luna de sarcina aparuse si peste buric si era tare urata..

pisik sunteti tare frumosi!

ma bag la studiat..k pana acum am facut lista de bauturi:P



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hehe, novus, pe mine nu ma tine memoria pentru mine si tu vrei sa stiu daca ti-ai facut si tu toate temele?
Io m-am distrat ca a descoperit denisamada misterul, cu cine a facut-o sotzul pe Adelake
Vreau sa va zic sincer, chiar daca ma-ncearca o rushine foarte rusinoasa, ca am pus pe stand-by regimul meu minune (disociat), o data ca nu poate cu husbandul asta al meu acasa si o data ca maine e ziua lu' maica-mea si azi am facut plinul cu prajiturile cele mai grozave din lume (tufete din Cluj sau din apropiere, au deschis astia cu prajiturile mele prefe filiala si acolo, daca vreti va dau adresa, dar numai daca nu tineti in mod deosebit la silueta:P sau daca vreti sa faceti tort super-super bun pt. un an) si bine-nteles ca deja am "testat" prajiturile, sa vad daca nu li s-a schimbat gustul de cand n-am mancat

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


LA MULTI ANI si multa snatate mamei tale. O pot ura ca este maine deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Am fost la un shopping rapid azi, si in 2 min a trebuit sa ii cumpar Evei antemergator (ca de asta m-am dus). Totul bine si frumos pana am ajuns acasa si am vazut ca nu e ce vroiam. Ca nu e ce aveti voi (si ce imi doream de fapt) m-am prins din magazin (Real), dar cand am ajuns acasa si l-am desfacut am descoperit ca e in forma de masinuta.


Si noi avem antemergator masinutza si ne place!

Branzik calcica se face... la fel ca aia cu lamaie, doar ca pui calciu! (2tb la 250ml lapte)



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa
Am si eu o intrebare.
Mai aveti linea nigra pe burta?
La mine se vede si acum destul de bine si parca la celalalte 2 sarcini a disparut mult mai repede, pe la 6 luni nu se mai vedea. Poate ma luminati si pe mine


A mea a disparut.. dar nu-sh sa zic cand...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Novus uite aici, dar promiti ca-mi soptesti daca va razganditi si dati examen la chiulangioaice?
Am admirat-o pe Alexandra si nu pot sa zic decat ce-am zis probabil si data trecuta: ce papusa de fetita ai . Copil bun de reclame.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)



WowSunt superbe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Sa zic de noi acum. In primul rand, avem 2 albume de poze proaspete la semnatura.
Altfel, Ana trece printr-o perioada horror. De cand a fost bolnavioara (nu stiu daca are vreo legatura, dar cam de atunci e asa, e adevarat ca am tinut-o mult in brate, dar nu e ca si cum pana atunci ar fi stat numai in pat in militarie desavarsita) nu mai adoarme nicicum. Nu zic singura, cum era odata, nuuu, nu mai adoarme punct. Ea e asa cam din decembrie, dar mai avea momente cand adormea, functionau diverse gen lapte, leganat, pus jucarii in pat si adomrit jucandu-se. Nu mergea mereu, dar acum nu mai merge nimic niciodata. De o saptamana e din zi in zi mai rau. Si e si f agitata toata ziua. Plange f mult, nu vrea nimic - ma refer la jucarii, joaca, nimic nu o tenteaza; cand ma vede pe mine e jale: incepe sa planga sfasietor, vine la mine si se agata de mine, se ridica in picioare si sta asa, agatata de mine plangand. Cand e la cineva urla si intinde mainile spre mine. Nu pomenesc de iesit din camera ca nu se pune problema. Cu alte persoane adoarme (Buni si mama o adorm camd in 10-15 minute, soacra azi a leganat-o si la fel, a adormit agiatata dar relativ repede), cu mine deloc. Ieri am stat cu ea o ora jumate si am facut orice dar degeaba. Si de dormit doarme agiatta, se trezeste numai plangand si o tinem intr-un cerc vicios al oboselii. Se trezeste acum, in maxim 2 ore se freaca la ochi si plange, ne chinuim ore in sir sa adoarma, daca adoarme se trezeste plangand, daca nu e praf de nici nu poate manca, dar tot nu adoarme si tot asa . Cand simte ca adoarme fie arunca suzeta, fie se freaca la ochi pana ii deschide complet, etc. A adormit inclusiv in picioare, in fund, chinuindu-se zeci de minute sa nu adoarma.

Zau daca nu incep sa ma ingrijorez, atat de faza cu somnul, cat si asta cu plansul rau, starea de iritabilitate si dependenta asta exacerbata de mine. Oare e ok cand ma vede sa planga? Tot am dat vina pe dinti, pe oboseala, ea pare sa fie ok, adica nu cred sa aiba ceva fizic, sa fie bolnava.

Hai ca am facut romane, nu prea e frumos, nu? Dar am pus si poze dragute spre compensatie

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





PISIK as vrea sa iti spun parerea mea dar sper din suflet sa nu interpretezi pe dos sau sa te superi pe mine. Eu cred ca s-ar putea ca ea sa iti simta starea de anxietate pe care am dedus eu ca s-ar putea sa o ai. Nu zic ca asta este motivul dar eu asa cred. Stiu ca tu ai tot avut semne de intrebare in ultimul timp in legatura cu evolutia ei si ma gandesc ca ea simte stresul asta al tau. Mai ales ca spui ca la buni si mami a adormit relativ repede. Este foarte posibil sa te simta incordata si sa reactioneze asa. Nu vreau sa te fac pe tine vinovata de starea ei, este un cerc vivios. Ea plange si nu doarme, tu te ingrijorezi, ea te simte....cred ca ti-ar face foarte bine daca ai putea sa te rupi cateva ore de ea si sa te relaxezi putin sa te intorci cu forte proaspete la ea. Usor de spus, este adevarat dar cred ca ti-ar prinde foarte bine sa te rupi un pic de ea. Multesi multi pt. tine. Stiu ca vei reusi sa treci peste peioada asta care mie imi miroase putin a depresie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Fetelor va multumesc pt. cuvintele frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Cred ca ma retrag si eu.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

neatza

gigelica - bazinul ar fi trebuit sa isi revina in 11 luni, probabil mai ai de dat jos kg, dar sa stii ca intr-adevar pe burta si sholduri au ramas si la mine ceva depozite deshi am tot atatea kile ca inainte. oricum, daca zici ca ai 70 si, esti o norocoasa pt ca sincer nu se vad. eu puteam sa jur ca nu ai mai mult de 62-65.



25 martie 2009



Ce dulce ai fost!!!
70 kg zici...am 75 spre 78 kg...deci sunt rotunda

Si cum am 176 cm inaltime tre sa dau cam 10 kg jos


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

gigelica20 zi-mi si mie ce program e la diplome la ASE. poate reusesc si eu anul acesta sa-mi ridic diploma de master, ca au trecut numai 10 ani de atunci.

aris, andrei tocmai a terminat boala. acum boala ne pandeste pe mine si pe sot.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



m_monique...tre sa platesti taxa de 100 ron ...caci au trecut mai multi ani de la examenul de licenta/dizertatie...si programul la casierie e pana la 2...iar la ridicat diplome e pana la 3...eu nu am pierdut mai mult de 15 minute cu tot cu platit si ridicat diploma...dar mi s-a parut jaf la drumul mare aceasta taxa


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput