LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am primit si noi unda verde sa schimbam laptele (ca si tare mult beam in ultimul timp - 0-30 ml) vom trece pe nutrien junier - este tot fara lactoza, deci cu gust naspa asa ca astept sa vad ce succesuri vom avea si cu asta.

in schimb avem voie lapte de vaca de 1.5% cu gris (am citit in urma si iese din discutie) sau cu paine (asta as incerca insa nu stiu cat sa fierb laptele si daca trebuie diluat) Asa ca va rog sa ma luminati

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aseara m-am laudat ca fac bu-hu-hu si taman cand era mai multa lume mi-a picat netul. Am dormit de la 2 la 6, piciul s-a foit nonstop, cred ca mai mult de 1h n-am prins legat. Daaar... s-a bagat la somnul de pranz, asa ca buhuhai si eu p-aci.

Ziceati de trupa. Ia spuneti, ne primiti si pe noi?
http://www.youtube.com/watch?v=Nxf6o1hQv3I

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26
cu pm-urile...deocamdata nimic...nimeni nu prea vrea sa cumpere nimic, doar daca e chiar un chilipir.


denisa - am crezut ca mor de ras la faza cu "e ta-su mah"
adevarul e ca seamana rau de tot...dar ce?nu iti faci si tu un baiat?


Fac, fac, cum nu!?

A-propos de "cumparaturi", noi suntem in stand-by, ca se pare ca reusim sa vindem apartamentul din Targoviste si pe urma te mai stressez si eu cu pm-uri. Oricum, daca afli ceva interesant, nu ne uita.

Vazut poze cu Shasa mica papushica!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Aseara m-am laudat ca fac bu-hu-hu si taman cand era mai multa lume mi-a picat netul. Am dormit de la 2 la 6, piciul s-a foit nonstop, cred ca mai mult de 1h n-am prins legat. Daaar... s-a bagat la somnul de pranz, asa ca buhuhai si eu p-aci.

Ziceati de trupa. Ia spuneti, ne primiti si pe noi?
http://www.youtube.com/watch?v=Nxf6o1hQv3I

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



ce frumos va jucati voi!

dar, ce bine merge Dl Monnvas Chishca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gianina- a doua masea..deja?...ooofff
mda,fara nurofen e greu. incearca totusi panadolul, nu e agresiv cu stomacul, dar ceva ceva face si pt dintzi
cu grishul ce s-a discutat?nu e bun?
bafta cu laptele asta nou..poate poate

galushca - bine ai revenit..si bine ca au trecut

denisa - acum ca m-am speriat eu ati inceput voi sa va faceti planuri deja....poate prind curaj pana la anu'
aaa ar fi super sa reusiti sa il vindeti.multa bafta. daca aud ceva sigur ca te anuntz

timi- nici eu nu prea mai fac fatza cu cititul. lasa si tu ce ai pierdut si gata, ca doar am stabilit ca nu da nimeni extemporal

monvas - mai bine ai face si tu ce face Cristi, ca cine stie ce te ashteapta la noapte

chiar asa..ce i-a gasit pe astia sa ne bage in alta categorie? ca sa avem de unde ne muta cat de curand?...eu noroc ca am intrat pe link, ca altfel pateam ca gigelica


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

I-am intrebat si eu la tehnice cum sa gasim forumul asta. Daca va consoleaza cu ceva are id 93 (io am schimbat in bara de adrese, clubul scutecelor avea id 63)

Multumesc, nu servesc somn ziua, nu ca n-as putea, dar mi se pare destul. Si-asa cand il adorm de noapte (pe la 8-9) ma uita Dumnezeu langa el... si cate o ora.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Prajitura cu banane si ovaz
4 portii
timp de preparare 20 min.
Ingrediente
2 cani ovaz (exista la orice plafar sau supermarket ovaz-oats flakes)
1 lingurita bicarbonat
1 lingurita scortisoara
4 banane foarte coapte
1/4 cana seminte floarea soarelui crude
1/4 stafide

Se incalzeste cuptorul timp de 10 minute.
Se pune hartie de copt pe o tava care nu se lipeste.
Se pun cele 2 cani de ovaz in blender si se mixeaza pana se transforma in faina (sau ma rog, eu am lasat un pic mai mare).Apoi se adauga bananele, bicarbonatul si scortisoara si se mixeaza pana devine ca o coca. La inceput o sa vi se para ca trebuie adaugat ceva lichid dar dupa ce se omogenizeaza isi schimba aspectul. La final adaugati stafidele si semintele si mai mixati doar cat se se omogenizeze, nu sa maruntiti ultimele ingrediente adaugate.
Folositi o lingura unsa cu putin ulei ca sa luati din compozitie si sa formati prajuturelele cum vreti voi, sau puteti sa intindeti toata compozitia in tava si dupa ce este coapta sa o taiati.
Adaugati la cuptor 12 minute.
Asta este tot se face usor si noua ne place la nebunie.

Noi in timpul saptamanii suntem vegani si ma tot straduiesc sa gesesc retele bune si fara ingredientele clasice. Reteta asta este de pe site-ul al unui doctor american (Fuhrman) care sustine stilul de viata vegan. In reteta, ca unitate de masura este folosit "cup" -250 ml dar am constat ca 250 ml are o cana normala de asta am trecut ca unitate de masura "cana".

Madgyreteta originala era cu stafide sau currants dar nu stiu ce sunt. Daca aflii poti sa le folosesti. Cred ca merge si fara, dar neavand zahar sau alt indulcitor bananele si stafidele dau gustul dulce al prajiturii.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)


currant = coacaze


purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza

10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

lui Theo i-a revenit febra, azi noapte a facut 39.5,acum are 38.2.ii iese al doile dinte de sus si este super marait,s-a trezit plangand cred ca din doua in doua ore peste noapte. pe toti bebeii bolnaviori ca tare greu este sa-i vezi asamultumim pt urari, nici nu am stiut ca azi e sf.teodor.l-am delegat pe tati sa-i ia o jucarie ca nu i-am mai luat demult.La Multi Ani ghioceilor.Ilinca, mie mi-ai placut tot fara breton,eu cred ca ar merge si niste suvite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

la multi ani si de la noi! va pupam!

tudor are si el un coltisor de masea..nu stiu cand a aparut..k n-am acordat atentie maselelor, nestiind ca pot aparea acum..asa ca azi ne-am jucat cu degetele prin gurita si ..ghici ce..m-am 'taiat' in maseluta!

va o zi buna!

a ..si tudor este cretului..i-a mai crescut parul si acum este auriu si cretului:D

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

Alin (tati de Tudor) pozeaza momentele voastre importante (nunti, botezuri, petreceri) trageti cu ochiul aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aris -am retinut din discutiile anterioare ca grisul cu lapte "mananca" fierul si calciu
mai poti incerca si tantum verde spray - are efect analgezic si face bine si la gatuc, in cazul vostru
noi n-am incercat din motiv de vomitat



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput