LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575
Am foat ieri la pedi.si a zis ca Stef are greutatea si inaltimea unui bb de un an, este sanatos dar putin cracanat, daca pana la un an si 2 luni tot asa ramane sa merg la ortoped.
In rest, fericire cu sotul langa mine.... ca 2 indragostiti, pe 24 febr. (de Dragobete) implinim 9 ani de casnicie .
Va pup, a duc la un somn scurt si un iubi (poate ma impiedic un pic)



multi ani fericiti impreuna.
uneori "picioarele cracanate" pot fi din cauza unei carente de vitamina D3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Tugagici

Am apsentat motivat deoarece a fost copiii bonlavi. Noroc ca e Carnaval si a fost liber la noi pe 15, ca beleam carasu cu copiii bolnavi si cu caruta de munca care este.
Au facut asa: aia mare temperatura asortata cu tuse si muci si aia mica cele de mai sus plus conjunctivita, asa, ca sa se-nvete cu greutatile vietii.
Asta a fost pe langa serviciu care imi place deosebit.
Doresc sa multumesc pentru la multi anii numerosi, au venit foarte bine. De la neamuri mai mult nu auziram. S-or fi luat cu treaba, ca daca tot ii zic lu aia mare, acu nu face sa consumi impulsurile pentru toti copiii mei, ca imi dau idei si poate doamne fereste mai fac vreunu...

Io am citit din 3 in 5 pana acilea, asa ca nu prea stiu despre ce e vorba. Dar totusi, din ce am retinut:

Magdy, sa ai o sarcina usoara! Cum te simti?

Cativ, si Ile are dermatita si a debutat ca dermatita seboreica si s-a transformat in atopica. Dermatita atopica si cea de contact nu se confunda. Io personal cred ca cine ti-a zis de cea de contact e, ca sa nu lungim vorba, prost. Pai daca e de contact, cu ce intra pielea lu bb in contact? Poarta cumva ceas la mana? Curea la pantaloni care se atinge de piele? A facut acolo unde vin capsele de la costumase sau alte chestii care se freaca tot timpul de piele? Ma rog, sa lasam contactu in pace. Noi am renuntat la oua, lapte de vaca si lactate de vaca si la soia si e ok. Spal numai cu apa fierbinte, fara detergent. Nu ii dau haine din lana sau din sintetice, numai bumbac 100%. Trixera si alte creme n-au mers, adica fac kelea misto, dar cu cat pielea e mai hidratata, cu atat scarpinatul e mai mare (aici am o mica disputa cu doctorul, care zice ca e mai mic).

Olishka, si a mea e tzatzofila la somn, dar inamicul trebuie pacalit mai ales daca muncesti full-time si stai cu el. Io am 2 metode: 1. Ma fac ca adorm langa ea si ma trag - merge cand e adormita mai bine 2. Cand nu doarme f adanc si tine bine de tztz: Ii bag intai destu in gura (usor lubrifiat cu bale din dotare ) ca sa nu mai fie vid acolo si apoi cu o miscare abila trag tztz, sar in picioare, ies din camera, trag usa si ma asez la calcu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Fetele,

am pus pe mailul comun invitatie pentru a vedea [pozele din calatorii. Sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

saluti fetili
sunt in pauza de invatat si buburuza mea doarme
asa ca am intrat repede sa va salut

nu stiu ce s-a mai intamplat, am vazut doar ultima pagina
Magdyi FELICITARI sa ai o sarcina usoara!
noi suntem iara raciti
adica Julia si cu mine
problema e cu ea ca are nasucul infundat tare si e f f f urat in gatut
pedi i-a dat din pacate augmentin bis- dupa ce am stat 3 zile doar pe nurofen, dar nici o imbunatatire
febra nu are, de tusit nu tuseste dar nu poate nii manca , nici dormi bine
si cand o aspirvai de capul meu ce ii iese din nasuc
va pe toate!


si am uitat: LA MULTI ANI !!! sarbatoritilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:


Vlad

Catalin

Stefan Alexandru



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza

10 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Fetele,

am pus pe mailul comun invitatie pentru a vedea [pozele din calatorii. Sper sa mearga.


Am vazut cateva poze si pot sa zic decat ca sunteti extraordinari Si noi ne-am plimbat mult dar la voi deja a fost o aventura. Cu Vladimir ati fost cu masina pe trasee mai lungi? Ca noi ne cam gandim la o tura pana in Franta, insa nu stiu cum o sa suporte Ina atata drum.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

La multi ani celor ce-au implinit primul anisor!!!! Le doresc o copilarie minunata si-o viata plina de impiniri!!

Oricat as vrea nu reusesc sa tin pasul.....


Saya e bine. Ma imita cum imi pun mainele in cap si zic "vai-vai ce-ati facut aici" catre ea si sora-sa. Ne trimite pupici, mai ales la sora-sa. Face bye-bye cu manuta daca are chef.
Adora sa impinga caruciorul si sa defileze prin toata casa. Daca nu are caruciorul la indemana merge impingand cate un scaun. Ajunge peste tot taras, mai ales unde n-are voie dar se opreste din loc in loc sa vada daca ma uit si sa-mi rada in nas.
Bebelush care continua sa descopere lumea...stiti si voi cum e

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

pupam si noi sarbatoritii

pupacim si proaspara graviduta- magdy sa stii ca am tinut pumnii si chiar am avut asa o presimtire cu burticica. Iti timen pumnii incontinuare sa ai o sarcina usoara si sa ajungeti cu bine la capat. Deabia astept sa ne povestesti de ecografii, miscari si toate celea

cativ - si noi ne-am chinuit cu dermatita atopica/ de contact (am avut opinii diferite) si din toate recomandarile am aplicat urmatoarele: spalat rufele micsunicii cu dermalin si pus inca-odata programul de spalare sa mearga doar cu apa ca sa fie super clatite, apa termala cat cuprinde, la baie folosim LIPIKAR SYNDET , pe corp LIPIKAR BAUME de 2-3 ori pe zi( acum doar dupa baie) -sunt tot cu apa termala numai ca e gama de la LA ROCHE POSAY . Am luat-o de la capat cu diversificarea, adica m-am intors la morcov si am reintrodus treptat toate alimentele ca sa vad care, ce si cum. Si am mai facut un tratament homeopat timp de 2 luni pentru desensibilizare. Acum suntem bine, bine.

imi pare tare rau de bebelusii bolnaviori si-i pupacim pe toti

aris - stiu cum e cu maselele ca si noi ne luptam cu a doua si este groaznic. Asta noapte s-a foit incontinuu si a plans/marait. Si eu nu pot sa-i dau nurofen (adica pot dar ma feresc datori8ta problemelor cu stomacelul), doar cu niste pansoral ma amagesc. Aveam si o reteta de preparat in farmacie insa cand am incercat-o acum 1 luna mi s-a parut cam prea mult pentru bebe - mi-am bagat degetul in gura dupa ce am frecat-o pe ea pe gingiute si pot sa va zpun ca mi-a amortit instant limba.


si... nu mai stiu ce vroiam sa spun

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Mama cat de incet merge forumul.... Vad ca ne-au schimbat incadrarea de la club la ceva cu primele 365 zile....

Zsuzsu, Galushca, M_monique pupam bolnavioarele sa treaca repede.

ramona7575 sa aveti multi ani fericiti impreuna.


Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Fetele,

am pus pe mailul comun invitatie pentru a vedea [pozele din calatorii. Sper sa mearga.


Am vazut cateva poze si pot sa zic decat ca sunteti extraordinari Si noi ne-am plimbat mult, dar la voi deja a fost o aventura. Cu Vladimir ati fost cu masina pe trasee mai lungi? Ca noi ne cam gandim la o tura pana in Franta, insa nu stiu cum o sa suporte Ina atata drum.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)


Am fost in noiembrie in Germania 10 zile. Insa am luat avionul pana Munchen si de acolo am inchiriat masina-mica, o Corsa. Seara dormeam la hoteluri, iar ziua mergeam nene- ca am ajuns pana la Amsterdam si apoi la Marea Nordului.

Chiar s-a comportat ok. Am facut cam 3000 km in 8 zile, asta pt ca ne opream unde aveam chefsi unde vedeam ceva ce atragea atentia.

Mergi la inceput