LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

`Neata!!!

LA MULTI ANI tuturor Teodorilor si Teodorelor!!! Azi e Sf. Teodor, asa ca eu imi sarbatoresc sotul!


LA MULTI ANI si sarbatoritilor zilei: gemenii frumosi de Petrean si Stefan Alexandru!

O zi frumoasa sa aveti, toate tufetele!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Inca odata multumesc pt felicitari.

Monique, in privinta intarcatului nu imi fac probleme deoarece o sa se intarce singur la un moment dat pt ca laptele o sa dispara. Asa mi-a spus doc si asa am citit si pe net, ca o sa se termine pana in luna a treia. Problema e ca mi-era atat de comod sa ma duc la el dimineata la 6, cand se trezea, sa-i dau san si apoi sa ma culc la loc pana pe la 7.30-8. Cand s-o intarca nu prea stiu ce am sa fac pt ca bibe nu vrea.

Aris cand ma gandesc ca puteam face o odisee noua....

Ayla cine te-a suparat? Cineva de la noi?

Carmen, da-ne si noua reteta te rugaaaaam!!! Se poate face si fara stafide? Ca noua nu ne plac stafidele...

Si apropo de retete, fetele ganditi-va si la mine cand puneti pozici, ca mi se face pofta imediat. Nu imi este rau, multumesc lui DD, dar pofte am cat cuprinde. Ilinca intelegi acu de ce pofteam atunci la salata ta???

Magdy, de Gabriel mititel (05.03.2009) si Theodora ingeras dragalas.
Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...


Felicitari pt sarcina!! va fi bine !

Magda, mie nu mi s-a intrerupt lactatia cand am ramas insarcinata, dar exact in ziua cand am facut 16 saptamani de sarcina, fetita nu a mai vrut sa suga. Probabil era de la gustul colostrului pt bebe 2. Si pana atunci ii placuse in disperare sa suga.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

m_monique, sanatate multa pentru umflatica mica.
Daca aveti antibiotic o sa va reveniti in 2 zile.


merci.
dupa antibiotic isi revine repede. mai ales ca ea e vioaie si mananca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Fetelor...sunt rau de tot...eu intru doar pe forum2...si acolo nu apare acest capitol...ci doar cel precedent...asa ca am scris acolo si io, ca tuta satului

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

gigelica, i-o fi greu pitonului sa-si revina dupa ce vazu printesa in flagrant, dar daca o iarta acum, se revanseaza ea cumva.... Si io demult vreau sa te intreb, ca tot e vremea adevarurilor (cu Petrean-Bogdana-Codrina si Laura-Ilinca), ce-i cu la semnatura ta? Ca te-am vazut eu in pozele din austria si tu nu esti deloc asa!

http://www.lucamic.blogspot.com/


Io nu ma mai bag...ca io sunt scorpioanca...pasionala frate si iute la orice...deci nu ma mai bag...daca Pitonul o iarta eu nu am nimic impotriva...e treaba lor, relatia lor...ca doar el o sa se pupe cu ea nu io
Offf, slava domnului ca am baiat!!! Are in sange dragostea...de la mama lui...dar pana la proba contrarie ma rog sa fie din partidul meu...Hai sa va explic despre ce e vorba: cu prietenele mele avem un cod despre cum abordam noi problema ...
Exista urmatoarele partide:
- cei care vor si primesc...Irina+Cristi si Vio+Iuli(unele dintre noi)...da astia sunt tineri ...;
- cei care vor dar nu primesc...eu si Vladut(sotul Oanei);
- cei care nu vor dar primesc...Gabi(sotul meu) si Oana...
Or mai fi si aia care nu vor si nu primesc ...dar nu ne intereseaza...
Deci sper din suflet ca fiul meu sa faca parte din primul partid....


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009
[/quote]

Am uitat sa spun si despre ...ei bine am 75 kg iar...greutatea pe care o aveam imediat dupa nastere si pe care am mentinut-o vreo 4 luni dupa....apoi am urcat la 78-79 kg ...
Dar tot sunt rotunda sau cel putin asa ma simt...
Intru in hainele vechi, dar imi sunt fff fixe, iar inainte imi veneau foarte bine. Ideea e ca am o banuiala...si sper sa nu sune stupid ce zic...dar cred ca mi s-a modificat structura/conformatia...adica m-am latit in zona bazinului...E posibil??? Mai am si burtica, dar sper sa scap de ea pana vine sezonul cald si trec la hainute subtiri...





Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

`Neata!!!

LA MULTI ANI tuturor Teodorilor si Teodorelor!!! Azi e Sf. Teodor, asa ca eu imi sarbatoresc sotul!


LA MULTI ANI si sarbatoritilor zilei: gemenii frumosi de Petrean si Stefan Alexandru!

O zi frumoasa sa aveti, toate tufetele!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



La multi ani si din partea noastra!
si sotul meu are unul din cele 3 prenume teodor. acum l-am anuntat ca trebuie sa dea de baut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

`Neata!!!

LA MULTI ANI tuturor Teodorilor si Teodorelor!!! Azi e Sf. Teodor, asa ca eu imi sarbatoresc sotul!


LA MULTI ANI si sarbatoritilor zilei: gemenii frumosi de Petrean si Stefan Alexandru!

O zi frumoasa sa aveti, toate tufetele!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009



La multi ani gemenucilor de petrean si lui Stefan...ultima aniversare inainte de MAREA ANIVERSARE....cred ca mamicile au emotii, mai ales Bogdana, care are mereu totul la dublu...

Aolica...eu stiam ca sambata se sarbatoreste sf Teodor, ca chiar asa se numeste, dar daca zici tu...azi e si ziua sotul meu, dar...el e plecat la Timisoara de azi dimineata si vine maine noapte....
Dar lasa, ca am sarbatorit de aseara


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

gigelica20 sa stii ca multe preietene mi-au spus ca dupa sarcina au ramas cu bazinul mai lat. eu personal, nu am observat diferenta, pentru ca oricum aveam bazinul mai lat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La multi ani Teodorilor si Teodorelor, ca sunt ei ghiocei, mamici de ghiocei, tatici de ghiocei, bunici, frati, matusi, prieteni, vecini...cunoscuti

Va pup...am fugit la ASE sa imi iau diploma de master si apoi ma duc la Oana in vizita, ca are 2 pustani simpatici rau...


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani!
Vlad
Catalin
Stefan Alexandru




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Deci sper din suflet ca fiul meu sa faca parte din primul partid....

Pai daca se insoara cu Luana, garantat.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput