Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

bonjour la fete!
si...LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI!...
Natalia Oana, Yarina Gabriela, Timotei, Florin Cristian - fulgusori
Lacramioara si Alinus (retroactiv ) - mamici frumu' si dragi!

va scriu de pe balconetti [:]...am iesit la aer cu fi-miu....care azi a avut program de plans 1 ora in continuu.....ca aproape nicidata...si a mancat ca spartu', in decurs de aproape 2 ore..240ml....acum doarme dus ca-s bate briza fix in nas ..si mie mi-au inghetat mainile pe tastatura

ca un mic rezumat...
...am survolat si eu printre poze de botez....ca nu prea ma pot uita acum relaxata la ele...dar va zic tuturor..sa va traiasca bebeii crestinati si sa fie norocosi in viata!

lauricu' - am vrut si eu sa zic treaba asts..mai demult...cu semanatul....Raru' mai are cativa fulgusori cu care am eu impresia ca seamana.....oricum....sunt toti niste fulgu' speciali
referitor la diareea lu' huzbandu'.....incearca sa cauti la marmacii - Eridiarom (sunt niste pastile pe baza de plante, care pe al meu il repara )...si, in caz de extrema urgenta, pana la urma..tot imodium rulzz....

cu alocatia....nici eu nu am primit-o, desi al meu a depus dosarul la sf. lunii noiembrie....iar dosarul pt CIC cred ca il voi depune pe la inceputul lui martie.

Cuscri'...ce sa-ti spun....Doamne ajuta ca ati ajuns cu bine, ca acum sunteti acolo unde trebuie si ca incet incet le veti aseza pe toate la locul lor!...iar pentru priveliste nu pot decat, din nou, sa te invidiez..pozitiv (de la mine din balcon se vede strada, un bloc in costructie si in curte la vecinu' )

Fete, va pup pe toate, indiferent ca sunteti mai mult sau mai putin active, toate suntem aici pt un singur scop

Fug, pentru ca deja nu ma mai simtesc la maini [emoticon care face brrrrr]

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Salutare, fetelor, intru scurt de tot ca sa va anunt ca am ajuns cu bine. Nu stiu daca v-ati gandit la noi pentru ca nu am mai apucat sa citesc de vineri incoace, dar daca da, va multumim. Chiara a fost super de gasca, in avion a studiat problema, in masina a dormit, nu a plans nici macar o singura data, decat cand am ajuns azi noapte si aici era o gramada de lume sa o cunoasca. Azi, in schimb, a urlat continuu, a cerut de mancare din 2 in 2 ore, acum este la plimbare pe malul marii cu buni. Buni a zis ca o face stewardesa sau o marita cu un tip care are avion la cat de frumos s-a comportat. Lumi pregateste-te psihic, e foarte foarte greu. As vrea sa revin cu niste sfaturi pentru avion, daca crezi ca ai nevoie.
Va pup, revin



Andre , ce ma bucur ca ati ajuns cu bine si Chiara a fost cumintica! toate fetele s-au ganit la voi! acum este mai agitata micuta pt ca i s-a schimbat locul, aerul, atmosfera...
va pupam cu drag

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ancutza, kisses and hugs

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

RamoC legat de antivirus , eu folosesc AVAST...il gasesti pe net gratuit si e foarte bun...nu trebuie decat sa il downloadezi si sa il instalezi apoi isi face singur treaba...update-uri si alte alea..

la mess chiar nu stiu ce ar putea fi avand in vedere ca ai cam incercat de toate...sa il intreb si pe sot ca el e ITstul casei



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

ancutza, kisses and hugs

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes


asta inseamna ca mi-ai acceptat scuzele, nu?


_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

ancutza, kisses and hugs

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes


asta inseamna ca mi-ai acceptat scuzele, nu?


_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!




absolut

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

citeam articolul asta http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1988 si m-am amuzat tare la solutia asta:
"O activitate anti-colici pe care o poate face taticul si care functioneaza intotdeauna: o plimbare cu masina.
Nici nu va imaginati ce forta de a calma si implici adormi bebelusul are aceasta activitate :) Asezati deci bebelusul intr-un scan de masina pentru bebelus (scoica i se mai spune) si dati o tura prin cartier.

Micutul va auzi un sunet ritmic,constant - ca acela al unei masini de spalat, va fi si lent miscat (si ii va anminti de perioada din burtica mamicii) ...si va cadea frant de oboseala. "



Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Andre, bine ati ajuns acasa in Italica. Pupici la fetita sa se acomodeze repede si spor la buni la gasit donsor cu avion pt fetita. Acum presimt ca o sa intinereasca tati din nou in cateva zile, asa ca a se lase pozat pt noi, sa vedem si noi familia fericita reunita.

Ancutza , sarumana. O sa incerc si eu AVAST ala, ca fata statea fara protectie deloc si te miri pe ce pagini intra ea mititica. Merci de pont.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello gagici cu pui mici
Biara ma bucur mult ca ai reinceput sa ne scrii ,poate vei avea chef sa ne povestesti despre nasterea frumoasei tale fetite sau despre casuta voastra la care ati lucrat cand erai gravi.
Lavinia cred ca Rares sta treaz pan la ora aia ca sa urmareasca Olimpiada.A papat pan la urma din sanul drept?Stai linistita ca nu ne plictisesc postarile tale ,nu ma zi asa ceva
Broscuta e ma bucur ca ne-ai scris ,as vrea sa ne scrii mereu macar despre voi ,nu e neaparat nevoie de placinte.Te inteleg ca iti este greu cu micuta ta ,o data cu iesirile cat mai dese pe afara nu va mai avea program haotic.
Laura sanatate sotului si alunga gandurile negre
Diana eu stiu ca atunci te-ai referit strict la experienta ta intr-ale alaptatului si e pacat sa simti acum ca nu te mai poti exprima liber.Sper sa redevii relaxata in postarile tale ,altfel cred ca se cam duce din placerea de a scrie.
Multumim de aprecieri la pozici.
Alinus nu mai fi supi ,arata-ne niste pozici de la chef si poveste-ne ce ma fac piticii.Riana cum se mai simte?
Lidia si eu
Ralu faina noapte ati avut.Cum mai esti cu raceala?
Lorelix felicitari pt micutul crestin
Ionela cred ca nu se va repeta de mlte ori noaptea trecuta cu treziri dese ca doar stim ce bb cumintel are mami
Dankutza suntem alaturi de voi ,sper sa gasiti solutia aceea si sa se incheie stresul vostru cu o operatie reusita.
Cristina_boc zic si eu ca nu exista absolut nici o legatura inbtre constipatia lui bb si pierderea lapticului din tzitzi.Nepotelul meu a tot fost constipat si primeste san in continuare acum la 7 luni.Nu-ti face griji din asta.
Many_bani daca ar fi sa cumpar acum un umidificator pe acesta l-as lua http://www.bebelusul tau.ro/detalii.php?cod=TX140 (scrii tu fara spatiu bebelusultau).
Cu parul imi pare rau ca esti nemultumita ,eu m-as mai tunde o data eventual
Lili mare dreptate ai cu ce ai scris tu acolo
Pacat ca a nu a fost prea frumoasa slujba de botez dar bine macar ca a fost ok dupa.
Cu radetul nu pot sa cred ca-i posibil asa ceva ,iar seful de la telefon e dus rau cu pluta...
Lylyana si eu incep mesaje de multe ori si zac neterminate mult si bine.La asta scriu de la 11 .
Pt mucuti nu cred ca-i nevoie de tratament ...ser sau spray cu apa de mara si aspirat ar trebui sa fie suficient.Daca-i ok copilul asa,nu tuseste ,nu face febra ,respira cat de cat ok nu trebuie sa primeasca tratament.Desigur parerea mea sau mai bine zis asa procedez eu cu ai mei.Mai poti incerca oscilococcinum la debutul racelilor sau daca intra in contact cu cineva racit. sanatate!
Rgagapie sanatate micutei.
Ramo super ca papa bine Domi si sper sa vina curand banutii.Doamne esti belea cu petitul...de baieti :)))))
Camelia hai mai des pe la noi.Ce mai face piticutul?
Ancutza am observat mesajul ,vreau sa cred ca nu imi scapa nimica ,doar te intrebam daca ai citit si acolo.Si noi pupam gagicile faine
Cu mesajul pierdut si mie mi s-a intamplat adesea si m-am ofticat rau .Sper sa nu ni se mai intample.
Andre ma bucur mult ca ati ajuns cu bine si ca draga de Chiara s-a comportat excelent.Ii doresc sa se acomodeze rapid .Abia astept poze de pe malul marii
Krelia pare rau ca s-a smiorcait printesu ,sper sa o tina numa-n zambete de-acuma
Lylyana Stefi mereu s-a linistit si a adormit in masina.Si acum se mai intampla sa sforaie in trafic .

La multi ani draga noastra Lacramioara!!!

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Stephy trebuia sa imi imaginez ca tu nu pierzi nici o postare sorry ca nu am priceput bine intrebarea ta , oricum sa stii ca am citit tot ce scrie pe site-ul ala si am gasit foarte multe lucruri folositoare si interesante...

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput