Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lili, imi pare rau ca te-a dezamagit slujba, si eu m-as fi enervat de numa! De acord cu ce ai zis

Laura, hai ca am lasat totul in coada de peste si inteleg fetele gresit... te rog sa ma crezi ca nici macar o milionime de secunda n-am fost suparata cand am citit ce-ai zis tu atunci, doar m-a pus pe ganduri . Te rog sa scrii linistita ce-ti trece prin cap, fara restrictii mie imi face placere sa te citesc (si sa nu te mai prind ca spui cum ca ai scrie prostii sau chestii neinteresante ca nu's ce-ti fac!)

Rgagapie, aprilie? inseamna ca am si eu sanse luna viitoare!

Fetele care primiti alocatia pe card in ce zi a luna va intra banii? Ca mie inca nu mi-a intrat nimic desi am depus dosarul in decembrie...

Liliana, nici eu nu ma stresez cand au ai mei muci, chiar si asa micuti. Ii mai aspiram si gata.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
Mai fetili...ia ziceti voi la baba aicea, care ati primit alocatia pe card, voua va mai vine cuponul de alocatie acasa? Il aduce postasul? Ca eu is in mare dubiu cu alocatia asta. Am depus actele pe 3 nov...si luna asta se pare ca mi-au intrat decat pe o luna. Cum pana ma-siii???



eu nu am primit nicio hartie, doar banii pe card.
in ianuarie pe 15, am primit pt decembrie si astazi vad ca au intrat cei pt ianuarie.
nu stiu daca o sa-i primesti gramada sau doar se va prelungi cu 2 luni peste 2 ani, pentru ca esti in urma cu 2 luni, ai primit noiembrie in loc de ianuarie.
sper sa fii inteles iegzplicatzia mea

EDIT: am depus dosarul pe 30 noiembrie

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Lili am pricipit ce vrei tu sa zici, daca e asa ...m-am bazat degeaba pe gramada aia de bani (600 ron). Ma si vedeam cu un cos plin cu cutii de lapte si baxi de pampers carandu-i din Craiova sa avem provizii macar 1 luna. Mi-e ciuda ca nu mi-am facut internet banking, ca asa vedeam si eu ce si cum imi intra pe card, fara sa mai merg atatea zeci de km pana la prima banca sa cer extras. Dar o fac eu si pe asta cat de curand.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia86 spune:

Neata la amiaza!

Lavi ai fost dementiala cu scrisorica. m-ai binedispus

Laurairina mie imi face mare placere sa te citesc... si sa stii ca scrii chestii foarte interesante ... la fel ca toate mamicile de pe forum... de fapt asta era si ideea sa ne impartasim ideile fie ele bune sau mai putin bune...
Dankutza sunt alaturi de tine. fii tare ca totul se va termina cu bine.
La multi ani Lacramioara si Alinus25.
Shtephy trimit tie si puiutilor tai dragi.

Camelia fericita de David Cristian ( 14 dec. 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

am scris o ditamai placinta si am pierdut tot...nu stiu daca mai am puterea sa o iau de la capat

va spuneam ca mi-am reinstalat windows-ul ca tot imi zicea ca nu e "genuine" si mi-a dat peste cap cam tot prin calculator , am intrat pe forum dupa reinstalare si am uitat sa ma loghez asa ca am pierdut placinta

incerc sa o iau de la capat:

Stephy am citit tot ce era de citit pe attachmentparenting.ro si ti-am si raspuns intr-o postare scurta scurta ca nu o sa ma mai plang de noptile nedormite pentru ca am inteles ca am un copil normal si sanatos, probabil fiind asa scurt mesajul nu l-ai observat dar nu-i nici un bai sa stii

si ma mai gandeam ca de-acum daca vine primavara o sa ne tot oferim frezii ca vom avea de unde ... pupam (si eu si Sabina) ginerica frumos si surioara nazdravana

laurairina parca tu spuneai de rechinasa ta ca nu da din maini su din picioare la baita si ca ai impresia ca mai mult baieteii fac asta...sa stii ca nici Sabina nu se agita la baita, singurul lucru pe care il face este sa se impinga cu picioarele in cadita si sa dea cu capul in partea cealalta

Alinush ai dreptate si stiu ca este si tarziu si degeaba acum sa iti urez La multi ani, sper totusi sa primesti urarile mele de bine si sa imi accepti scuzele...nu stiu cum se intampla ca nu intru pe forum in zile importante...si te rog sa nu mai zici ca sunt fete de top in forumul asta...pt mine cel putin toate sunteti de top si citesc cu drag fiecare mesaj de la fiecare fata

si app de asta imi pare tare rau ca nu am fost pe faza de ziua lylyanei , vroiam tare mult sa ii urez La multi ani mai ales pt ca ea a fost prima care si-a amintit de mine de ziua mea si nu am uitat asta...te rog sa ma ierti draguta ...iti doresc tot binele din lume si multa fericire alaturi de cei dragi (eu sunt de parere ca urarile de bine sunt binevenite oricand...ce sa mai zic si eu ca sa ma scot )

lili se pare ca era mai important net-ul decat teava

aaaa si era sa uit...Lavinia ai fost de milioane cu scrisoarea ta de petit...mi s-a facut pielea de gaina cand am citit-o, jur!

Lacramioara

sper ca am refacut placinta si nu am omis pe nimeni...oricum revin mai tarziu, acum s-a trezit printesa mea draga

va pup

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ancutza, uite instaleaza programelul asta si scapi de windows genuine daca iti mai apare: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

(chestie verificata de mine si merge brici!)


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Mda....si mie mi-a placut tare scrisorica Laviniei, m-a dat pe spate, de admiratie desigur .
Mamici de fete, care ati ramas nepetite??? Ca acusi ma apuca paranoia ca fiu-meu nu are nici o gagika pe net si raman doar baieteii... Daca nu or mai fi domnisorici de petit, eu ma bag si la baietel (ca nu am de unde sa stiu ce inclinatii o avea fiu-meu si sa nu zica ca ma bag fortat in viata lui, petesc si de una si de alta ). Diana, Teo e "data" deja?

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Salutare, fetelor, intru scurt de tot ca sa va anunt ca am ajuns cu bine. Nu stiu daca v-ati gandit la noi pentru ca nu am mai apucat sa citesc de vineri incoace, dar daca da, va multumim. Chiara a fost super de gasca, in avion a studiat problema, in masina a dormit, nu a plans nici macar o singura data, decat cand am ajuns azi noapte si aici era o gramada de lume sa o cunoasca. Azi, in schimb, a urlat continuu, a cerut de mancare din 2 in 2 ore, acum este la plimbare pe malul marii cu buni. Buni a zis ca o face stewardesa sau o marita cu un tip care are avion la cat de frumos s-a comportat. Lumi pregateste-te psihic, e foarte foarte greu. As vrea sa revin cu niste sfaturi pentru avion, daca crezi ca ai nevoie. Va pup, revin Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Mai bag si eu un daca nu m-o lua moderatorii in ochi de rau. Vad ca mai avem pricepute in ale it-ului pe aici. Am un laptop(al nepoata-mii) cu windows 7 pe el. Are o buba la mess, ca nu se vede in fereastra de conversatie nimic scris. Cand tastez si scriu se vede ce scriu si cand dau send gata, a fugit scrisul. Ala cu care vb primeste ce ii scriu normal, imi scrie inapoi si eu vad ca imi scrie doar daca is pe faza, acolo in coltul dreapta jos, unde apar contactele care intra si care ies. NU am reuist sa ii dau de cap la aceasta problema nicium. AM dat uninstalll de vreo 2 ori, instalat din nou mess 10 de pe net, din doua locuri diferite si tot asa face. Am schimbat fontul, culorile si degeaba. Va dati vreuna cu preuspusu ce a mai putea sa-i fac?
Si imi mai trebuie si un anitvirus, ca cel vechi era trial si a expirat... Mama ce tare imi lipseste sotul, la chestiile astea de it, ca el le facea pe toate.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Ancutza, uite instaleaza programelul asta si scapi de windows genuine daca iti mai apare: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

(chestie verificata de mine si merge brici!)


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete



multumesc tare mult !

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput