Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutza, bafta sa gasesti mai repede solutia aia!

Andre, mami de Cluj, ai ajuns cu bine la Italica????Cand ai timp intra si da de veste ca ai ajuns cu bine


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna dimineata si de la noi!
Lidia, Shtephy, Diana, Ralu multumim de complimente
Shtephy cum sa nu intreb de tine? gazda buna si primitoare de cind am intrat eu pe forum
Lidia tantaniiii, ma bucur ca ti-ai luat inima-n dinti? Da de ce trebuie sa astepti 3 luni?
RamoC vin si eu sa zic ca Domi e tare dragut si strengar
Lavi ai fost tare scumpa dimineata asta, m-ai binedispus
Monis iegzplica si mie ca la prosti cum e treaba cu baita in cada mare, ai intrat si tu cu el? sau stai cu capu-n jos si-l tii?
Ava ce distractie pe cinste ati avut voi acolo! Esti tare frumusica, si puii tai la fel!
LMA cu initirziere si scuze pt Alinus si pt Lacra si un si multe [flo3] Recunosc ca nici eu nu ma prea uit pe prima pagina
Si pt ca nu ma uit, nu observasem nici ca s-a sters Camy de acolo.
Mai fetelor,a propos de situatia asta si de discutia dintre Diana si Laura eu sint de parere sa nu exageram cu grija de a nu spune aia si aia si aia... ca o sa ajungem sa umblam in virful picioarelor (la figurat) pe aici ca sa nu atingem nici un punct sensibil si atunci n-o sa mai fie loc de nici o parere sau discutie interesanta. Eu cred ca ca daca ne pastram in limitele general valabile ale bunului simt si avem cu toatele bune intentii de a invata unele de la celelalte e ok. Deci pupici la toata lumea fara exceptie (Lalu ) si haideti sa fim mai relaxate, ca vorba aia, deja se face anul de cind sintem impreuna aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Buna,
VIn cu vesti, am reusit din prima sa depun dosaru si mi-a spus ca in aprilie sa astept banii , se pare ca nu e chiar asa de rau.
Ieri am cheltuit o gramada de bani , a venit curentu pe luna trecut 125 lei (luna trecuta a fost 85), dar am reusit sa deschid ci un cont la pitica . Astept cu infrigurare cheltuielile .
M-am pus sa fac o fasolica uscata (sper sa nu ard oala cum am obiceiu ) si mai am sarmale de la botez (in congelator) numai bune de regim .
La multi ami tuturor sarbatoritelor carora nu le-am urat . Sper sa acceptati si cu intarziere.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Am uitat, pitica mea s-a racit iar tuseste si si mine mergem la sa facem si controlu de 3 luni. Am fost saptamana trecuta si am facut analizele, care au iesit super , macar o veste buna.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Lili_a sa stii ca sunt in asentimentul tau!
Rgagapie, ma bucur ca ai rezolvat atat de usor treaba cu dosarul!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

dankutza la farmacia Academiei (in zona Palatului Telefoanelor, Adresa: Str. Academiei, Nr. 35-37, Sector 1, Bucuresti
Telefon: 021/3101889) au tot soiul de chestii d-astea spitalcesti,da-le un tel si vezi daca te pot ajuta cu solutia. Multa sanatate mamei tale

Fetele care va laudati cu poze noi, puneti si linkurile ca eu nu gasesc nika pe nici un cont

Asa, acu sa va zic si eu cu botezul, ca v-am zis ca a fost si cu bune si cu rele. Deci prima chestie mai putin buna a fost ca ne-au chemat la 12.30, si cind am ajuns acolo nici nu se terminase slujba, biserica era arhiplina de nu puteai sa intri cu copilu asa ca am stat si am dirdiit pe afara vreo juma de ora. Cind in sfirsit sa incepem, lipsea celalalt copilas asa ca am mai stat juma de ora, de data asta prin biserica, dupa care s-a hotarit popa ca incepem, si i-a casunat pe cerceii fetei, ca sa-i scot. Evident ca habar n-am cum ca n-am vazut cind i-a pus in urechi la maternitate, m-am chinuit putin sa-i rup urechile cu ea urlind, pina la urma am lasat-o balta si l-am provocat sa n=o boteze din cauza cerceilor asa ca ne-a lasat in pace. Urmatorul soc, slujba s-a tinut in pridovor, unde era un frig groaznic si se deschidea usa mereu ca intrau musafirii celuilalt bebelus care aparuse si el intre timp, iar fi-mea era in rochita ca o dezbracasem cind am intrat in biserica iar hainuta ramasese la mama Biserica era in renovare,fiind micuta oricum, noi eram vreo 30 de oameni, la celalalt copilas la fel, a fost o inghesuiala groaznica si stresanta asa ca n-am inteles/vazut cam nimic din slujba + ca masuta pe care schimbi copiii era asa mica ca stateam o mama de-o parte si una de cealalta sa prindem copiii sa nu cada cind ii schimbau nasele. Si nu am inteles de ce nu se puteau face 2 slujbe de botez una dupa alta ca sa nu ne inghesuim, le e lene sa citeasca de 2 ori? In fine, am rezolvat-o si pe asta, cu parere ca de rau ca nu a fost o ceremonie cu o semnificatie spirituala cum imi doream eu ci mai mult o buluceala stresanta. La restaurant a fost foarte frumos, fi-mea cred ca s-a machit de la impartasanie ca a dormit dupa aia vreo 5 ore,dupa care s-a plimbat in brate la toata lumea, a papat foarte cuminte in baie unde avema fotoliu de alaptat, si pe la 9 ne-am dus acasa, unde am mai vorbit nitel si la 11 a cazut rapusa. Acum cam fonfane pe nas si are mucisori, ca sa contrazica cred zicala aia ca nimeni nu raceste la botez... Desi ar putea fi racita si de la faptul ca ieri toata ziua nu am avut nici apa calda nici caldura

Gata, m-am descarcat, mai urmeaza un mesaj sa va zic cum a fost cu avaria de caldura de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Hai ca zic repede, ca s-a trezit printesa bufnitza
Ieri, v-am zis ca nu am avut nici apa calda nici caldura, poate ati vazut si la TV.
Asa ca am efectuat scoaterea din mir a copilului a la anii 80, cu caloriferul electric in priza si cu apa incalzita pe aragaz. Pe la 9 seara, am cedat nervos si m-am apucat sa ma uit pe site la Radet sa vad cind rezolva, vad un link cu avarie in zona Pantelimon care evident nu mergea. Sun la ei, raspunde o tanti, o intreb daca au termen de rezolvare, zice ca in cursul serii, si ii zic si de linkul nefunctional. La care ea, "da, o sa-i zic sefului", dupa care, cica, "aaaa, stati putin ca-l vad. Domnu' Dan, veniti la telefon ca e o doamna care are o problema cu internetu'". Si mi l-a dat la tel, s-or fi gindit ca cine e nebuna care ne verifica site-ul Si io intrebam cind se remediaza problema si el facea "pai nu stiu", zic "pai cum nu stiti", pai "nu stiu cind repara baietii linkul", "nu domne, teava"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata spre pranz si de la noi!

eu una nu reusesc deloc sa tin pasul cu forumul asta, citesc in graba si nu apuc sa si raspund ca tb sa ma duc la copil, am incercat sa-mi scriu ideile intai in word apoi sa copiez, dar unerori pana postez mesajul e prea tarziu....oooffff....

Alinus, sorry ca nu ai fost felicitata ieri de toate fetele, dar ai vazut ca azi ai primit multe , mai primeste, te rog, un brat de si de la mine impreuna cu urarea de

Lacramioara, sper ca ne mai citesti din cand in cand si poate ne dai un semn ca esti ok. si numai bine iti doresc!

Shtephy, esti o draguta ca de obicei. multumim pt aprecieri. m-am bucurat tare sa vad iara un post de-al tau luuuung si cu vorbe bune pt toate fetele.

Monis, si eu astept sa-i treaca sotului raceala sa-i bag pe amandoi in cada (sotul va purta slip, sper ca e ok asa ...)

si micutilor sarbatoriti de astazi: Natalia, Yarina, Timotei si Florin

Ariadna, vazut pozicile de la botez, super copilasi ce aveti voi acolo, sa va traiasca si sa va bucurati de ei o viata intreaga!

lili, frumos peshtishor aveti
eu am stat aplecata si l-am tinut. am umplut cada cu apa asa ca nu a fost asa mare distanta.

simina, gata casuta? asteptam poze si cinstea de casa noua evident!!!

rgagapie, sanatate micutei Maya si felicitari pt reusita cu dosarul!

si noi suntem muciosi de 2 zile dar nu am intervenit cu nimic, nu ma stresez inca...Diana, ar trebui?? repet ca citesc postarile tale in calitate de mama cu experienta dar si de profesie, pe nerasuflate

Laurici, scriem si noi cum ne pricepem, o data mai sfatoase, alteori mai amuzante...sanatate sotului nici al meu nu se da in vant dupa dr. abia si-a facut grupa si rh


Lorelix, vazut pozici, seamana cu tine piciul

RamoC, ce domnisor mare ai tu

Dankutza,

nu-mi mai amintesc ce am citit...sper sa mai revin

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
Alinus, scuze....asa este si eu m-as fi simtit tare naspa daca nu imi zicea si mie mai nimeni LMA, dar cred ca saream sa fac si eu o cinte virtuala si macar asa se trezeau fetili si sareau cu pupaturile. Eu m-am uitat ieri pe prima pagina si chiar am bagat de seama ca savem cativa sarbatoriti luna asta, dar cum nu mai stiu nici macar ce zi a saptamanii este.... ce sa mai, scuze sunt, asa ca LA MULTI ANI cu intarziere si sper sa fim mai precoce la anu' sa ne luam revansa. Da cinstea tot o asteptam

Mai fetili...ia ziceti voi la baba aicea, care ati primit alocatia pe card, voua va mai vine cuponul de alocatie acasa? Il aduce postasul? Ca eu is in mare dubiu cu alocatia asta. Am depus actele pe 3 nov...si luna asta se pare ca mi-au intrat decat pe o luna. Cum pana ma-siii??? Ca eu aveam planificati deja banutii aia pe 3 luni . Eu cu ce mai iau lapte si pampers la Domi pana ne trimite tat-sau bani? Ca el papa o cutie de lapte in 3 zile, deci incepem si a treia cutie pana nu facem saptamana... Ma bucur tare ca a ajuns sa pape (oricum si arunc din laptic, ca si daca incerc eu sa i-l mai dau dupa vreo ora, doua nu-l vrea el, chiar daca nu e stricat) si nu as vrea sa stau cu stresul ca nu am bani de lapte.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

Hai ca zic repede, ca s-a trezit printesa bufnitza
Ieri, v-am zis ca nu am avut nici apa calda nici caldura, poate ati vazut si la TV.
Asa ca am efectuat scoaterea din mir a copilului a la anii 80, cu caloriferul electric in priza si cu apa incalzita pe aragaz. Pe la 9 seara, am cedat nervos si m-am apucat sa ma uit pe site la Radet sa vad cind rezolva, vad un link cu avarie in zona Pantelimon care evident nu mergea. Sun la ei, raspunde o tanti, o intreb daca au termen de rezolvare, zice ca in cursul serii, si ii zic si de linkul nefunctional. La care ea, "da, o sa-i zic sefului", dupa care, cica, "aaaa, stati putin ca-l vad. Domnu' Dan, veniti la telefon ca e o doamna care are o problema cu internetu'". Si mi l-a dat la tel, s-or fi gindit ca cine e nebuna care ne verifica site-ul Si io intrebam cind se remediaza problema si el facea "pai nu stiu", zic "pai cum nu stiti", pai "nu stiu cind repara baietii linkul", "nu domne, teava"


e de rasu' plansu'. noi vineri de la ora 14 la ora 00, nu am avut cablu tv, cica din vina electrica, asta am aflat dupa 3 sesizari cand deja imi venea sa arunc tv-ul desi n-avea nicio vina. sambata la 1 jumate iarasi pica...sun din nou si intr-o ora s-a infiintat service-u si ne-a mutat pe alta retea cu care nu o sa mai avem pb...cica... si imi spune ca o sa se vada mai bine la tv acum. eu bucuroasa butonez 2-3 posturi, mama ce frumos se vede....pe seara cand avansez pe posturile mai putin vizionate ce sa vezi? purici si puricei acu nah, ce ca mai cred???

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput