Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

poze noi, cu rareshu mic

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Neatzaa gagici!
Mateiul meu iar a fost baiat de treaba si a dormit de la 23:30-09:30 cu 1 singura masa la 07. M-am prins de o mica smecherie: cand da semne de trezire si incepe sa se agite, dar e somnoros si are inca ochisorii inchisi, il mai legan puin (il mai hatzan - sper sa ma intelegeti), fara a-l ridica din patut.Si ieri si azi dimineata a functionat si a readormit.

Lavi , ma bucur ca si Rares a fost de gasca azi-noapte, il pupacim

Andre, se poate citi bucuria in post-urile tale, ma bucur ca sunteti bine, ca d-soara Chiara se adapteaza usor. Sa pastrezi ceva dulce si pt mineee!

Diana, cred ca inteleg la ce te referi vis-a-vis de varsta, toti asteapta dr., eventual pe cel cu experienta. Cred ca de acum nu ma vor mai intreba nici pe mine varsta cand ii voi mai cumpara sotului tigari

Lylyana, eu stiu ca mi-a apua pediatra ca pot lua cate 1 paracetamol simplu la 8h, deci ar veni cam 3 in 24h

Monis, te cred ca dupa mami tau... Si in cazul meu mama e baza, ea face mancare, ma ajuta cu bebe, ramane cu el cand tr sa mai plecam pe undeva. Inca un

Alinus, ne bucuram ca ne-ai acceptat urarile cu intarziere, te pupicesc!

Reviin!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Diana multumesc. Deci, este asa cum banuiam eu dar nu puteam sa explic cum trebuie. Pediatra mi-a spus ca trebuie sa ii faca 3 injectii si eu am contrazis-o stiind ce ai postat tu pe forum.

Monis gandurile alea ma rod si pe mine, avand in vedere evenimentele din familie. Cred ca niciodata nu vom fi pregatite pt despartire.


Nu o opereaza azi. Dr a avut o garda nasola. Posibil maine.

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneata

Noi am avut o noapte ok. De la 22 somn pana la 9 cu pauza la 1 si la 5. Asa mai venim de acasa... Culmea e ca s-a trezit cu chef de joaca si studiat casa, nu de papa. Acum sta cumintel la el in patut, vorbeste cu un ursulet din carusel, si mangaie tacticos pe deja celebrul Cuti. Astept sa vad cand i se face foame.

Andre,Lavi, multam de cafea. Si cand dormi cam mult e necesara

Multumesc mult pentru comentariile de la pozici. Eu nu sunt innebunita dupa fotografii, dar mi-a crescut inima cat o paine cand am citit

Lyly, eu stiu maxim 4 comprimate de paracetamol, dar, cred ca acum e nevoie de Dianaaaaa

Lavi, ma bucur ca ati dormit bine, sa va tina programul asta

Andrelutu', pupam Chiara de gasca. Ma bucur ca s-a adaptat. Normal ca studiaza casa... banuiesc eu ca in curand va studia privelistile din jur. Asta as face si eu cu mare drag la cafeluta de dimineata

Vorbeati de alocatie. pai, in cardul meu e "varza" ca eu am cheluit si sotul tot a pus, a intrat si ultimul concediu medical, si un rest mic mic de al 13-lea salariu ( mi-e si rusine sa spun acelei sume salariu). Daca nu ma uitam in extrasul de cont, habar nu aveam ca mi-a intrat alocatia pe card acum aproape o saptamana. Ma uitam contrariata:" cibe a pus la mine pe card 400 lei? si de ce? Ca sotul era plecat la acea data". Apoi mi-a cazut fisa. Normal ca am inceput sa studiez codurile alea de pe acolo sa vad daca nu e ala al 13-lea salariu... ca suma era mai decenta.... dar sigur nu e, ca nu avea cum sa iasa fix 400

Dymomo, pai eu ii faceam parul pe bigudiuri socrelei daca ii dadea ceai fara voia mea. Multa rabdare ai cu dumneaei. Multumesc pt intelegere

Ancutza, metoda de imblanzit soacre a aparut dupa o lunga experienta cu ea. Adica la cam 6 ani de cand mi-a devenit soacra si cam 10 de cand o cunosteam. Dar imi ajunsese cutitul la os...

dankutza, moama moama ce stres pe voi. Acum da acum ba. Speram sa vii cu vesti bune cat mai curanad

Intre timp, bebe a papat si a luat pe Cuti in brate pentru nani.

shtephy, multumesc mult inca o data pentru gandul tau bun. Imi e greu sa vorbesc aici despre altceva decat lucrurile care au legatura directa cu bebe. Dar sunt constienta ca, in oarecare masura, problema mea cu tata are legatura cu bebe
Cat despre animalute.... tati de Mihnea a fost mereu impotriva animalelor in casa. Chiar imi spunea ca imi pot lua catel sau pisica, doar daca au urechi luuuungi si planeaza, ca el le arunca de la geam. Acum, se gandeste serios ca i-ar prinde bine lui Mihnea cand va creste putin mai mare cun Cuti adevarat, dar nu un saint-bernard ci un labrador auriu. Problema e ca si ala e mare pentru apartament... eu asa cred, chiar daca sunt innebunita dupa animalute.


Ramona C, Biara, multumesc si voua pentru gandurile bune


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ralu_seby !

Dankutza...sa speram ca totul va fi bine!Te pup!

Lyly...vazut poze frumoase cu Alex in caditza cu ratuste!!!! E un dulcE!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Vad ca azi imi adoarme numai in wrap.

Liliana, depinde ptr ce iai paracetamol. Daca 8l iei ptr durere atunci iei atat cat trebuie sa-ti faca durerea suportabila, dar nu mai des de 4 ore si un maxim de 4g/zi ptr ca se presupune ca le iei ptr scurt timp pana se rezolva cauza durerii. Daca e ptr efect antinflamator atunci e ptr o perioada ceva mai lunga si te limitezi la 1 cp la 6 ore. Si aici e discutabil, daca e absolut necesara o doza mai mare, atunci se poate.

Dankutza daca zice ceva arata-i prospectul din cutie, cel original in franceza/engleza. Acolo scrie ce ti-am zis eu. Ai reusit sa rezolvi problema cu bubitele si pielea uscata a Cezarei?

Monis,

Lavi, ma bucur!

Cuscra???


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Diana multumesc. Deci, este asa cum banuiam eu dar nu puteam sa explic cum trebuie. Pediatra mi-a spus ca trebuie sa ii faca 3 injectii si eu am contrazis-o stiind ce ai postat tu pe forum.

Monis gandurile alea ma rod si pe mine, avand in vedere evenimentele din familie. Cred ca niciodata nu vom fi pregatite pt despartire.


Nu o opereaza azi. Dr a avut o garda nasola. Posibil maine.

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix


Uuuuf, mai Dankutzo, mai rezisti? Au amanat-o de atatea ori, atatea emotii si griji. Doamne ajuta sa fie mami tau bine si sa o opereze dr cand e pregatit sin odihnit ca sa faca treaba buna!
Ionela, pupicei

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ionela, ma bucur ca noaptea a decurs bine si ca Mihnea te lasa sa te odihnesti. Legat de problema cu tatal tau, nici nu imi prea gasesc cuvinte ca sa ma exprim, desi am vrut de nenumarate ori sa o fac. EU cred din tot sufletul ca vei gasi in tine puterea de a accepta orice ar hotari Providenta, mai ales pentru ca din cate am ajuns sa te cunosc, imi pot da seama ca esti o femeie cu capul pe umeri, pregatita sa dai piept cu viata. Tot ce pot sa fac este sa te incurajez si sa te sfatuiesc sa te gandesti in primul rand la copil...Sunt convinsa ca fiecare suras al sau, iti insenineaza sufletul si ca numai privindu-l poti uita de orice suparare. Te pup!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monis , imi pare rau ca a plecat mami tau.. nu te gandi cum e fara ea.
Daca vreti sa radeti de mine, va povestesc o secventa . Am cativa ani de cand visesz uneori ( rar, de vreo 4 -5 ori in total) ca moare mama. De fiecare data ma trezesc plangand ( nu ma trezesc si plang, ci plang in hohote inca din somn si ma trezesc de zgomot, cred) si plang fara sa ma pot opri in macar jumatate de ora dupa, uneori tinand-o pe ea in brate. Saraca mama, e ingrozita de ideea ca, atunci cand, peste 100 de ani ea nu va mai fi, eu nu voi rezista pierderii... Eu cred ca voi rezista... ca rezistam cu totii... dar ma gandesc la faptul ca, daca un vis ma ravaseste in halul asta... cred ca pierderea reala e crunta

Lyly, te tii de poante

ralu_seby

Dancutza, acum am citit ca nu o mai opereaza

Lavi, ai dreptate, Mihnea ma tine pe linia de plutire cu zambetele lui. Daca ar tine de ce alegem noi, viata ar fi frumoasa si simpla ( sau poate nu), dar asa... viata e cum e... si noi trebuie sa o traim frumos, indiferent de obstacole. Multumesc si tie pentru gandul bun


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza...

uitati-va si ascultati copilul www.youtube.com/watch?v=JOE8L-XEV9E" target="_blank">asta...e delicios

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput