Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buongiorno! Se simte aroma? Yami........ Hai fetele ca avem pentru toate cafeluta buuuuuuuuuuuna cu spuuuuuuuuuuuma, briose si alte minunatii Pitica mea e tare de gasca, pare acomodata. Inca studiaza ea casa, multimea de oameni, dar a dormit toata noaptea, a facut kk normal, a cerut de mancare pe vechiul fus orar, e super asa. O pregatesc si o scot la mare cu buni, sa faca si ea cunostinta cu marea. Va pup, sa aveti o zi usoara! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata fetele,

No astea da urari mai zic si eu .... Acuma mi-s fericita si io si impacata. Vroiam sa va multumesc tuturor, iar acum ma aduc sa citesc si eu din urma, ca am citit doar pe sarite si am vazut pozele lui Shtephy cu copiii ei minuntati.


Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Gagici, va dau si eu desi stiu ca a lui Andre e mai buna. Te pup, Mami de Chiara!

Noi raportam noapte frumoasa. Rares a dormit de la 1 la 9...cu doua reprize de trezit si papat, la 4 si la 7!!!!Eu insa, obisnuita sa nu dorm, pana la 4 dupa ce a papat nu am putut inchide un ochi, dar am recuperat dupa aia! Sunt foarte bucuroasa, ca ma pot numi oficial "cuscra" si ca tot am vb de soacre, promit sa fiu cea mai buna soacra posibila pentru Maia!

Va pup pe toate fara exceptie!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

DianaR as vrea sa iti multumesc pentru sfaturile de ieri. Sa stii ca a mers, si m-a mai lasat durerea, iar Rares nu a parut deranjat de mirosul mentolat!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

Lavi, de bucurie ca esti soacra ai si uitat de cafeluta... ai o nora pe cinste

fetelor am nevoie de reimprospatarea memoriei: cat paracetamol am voie sa iau pe zi daca alaptez? mi sa prescris de catre ortoped 4 grame (8 comprimate) dar sa verific cu dr meu, care mi-a spus 2 grame (4 comprimate) si acum sunt in ceata...

va si va doresc o zi excelenta!

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neata si de la noi

A plecat mama . Fetelor, nu pot decat sa fiu alaturi de voi, cele cu necazuri cu parintii , eu pur si simplu nu pot sa ma gandesc cum o sa fie fara mama sau fara tata . De fapt nici nu ma gandesc, alung ganduri de astea... imi imaginez doar ce gol trebuie sa lase in urma lor si cum abia cand nu mai sunt ei, ajungem adulti complet...

Imi pare rau si de cele care povestiti asa necazuri cu soacrele, ma faceti s-o apreciez si mai mult pe a mea, asa cum e ea . Multa putere si mai ales rabdare va doresc.

Andre - ce bine ca ati ajuns la casuta voastra si totul e in regula cu toata lumea si mai ales cu Chiara

Biara - ma bucur tare ca scrii mai des... uite si ce curte primeste Maia... aproape ma roade invidia

Apropos de asta, Lili_a, suntem onorati de atentia acordata lui Santiago, eu n-am zis nimica sa nu incep deja sa fiu soacra . Las baiatul sa hotarasca singur asa ca ne vedem in primavara in parc

RamonaC - pana gasesti o sultie, daca vrei, incearca pt mess sa pui alt client, nu yahoomess. Uite aici: http://www.pidgin.im/download/ un clinet de mess cu care eu ma dau de ani de zile. E tare fain, poate rezolvi asa...

Na_bo - nu fi supi, nici eu nu reusesc sa tin pasul si nu suntem singurele

Nu mai tin minte ce am citit din urma revin mai incolo. Oricum multi pupici "default" pentru Shtephy si ganduri bune pentru Dankutza si mama ei

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Monis, iti trimit un -ic, o -ricica si o imbratisare...stiu cum e cand pleaca mami si tati...

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monis,

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Children Are Quick


TEACHER: Maria, go to the map and find North America .
MARIA: Here it is.
TEACHER: Correct. Now class, who discovered America ?
CLASS: Maria.


TEACHER: John, why are you doing your math multiplication on the floor?
JOHN: You told me to do it without using tables.


TEACHER: Glenn, how do you spell 'crocodile?'
GLENN: K-R-O-K-O-D-I-A-L'
TEACHER: No, that's wrong
GLENN: Maybe it is wrong, but you asked me how I spell it.

(I Love this child)


TEACHER: Donald, what is the chemical formula for water?
DONALD: H I J K L M N O.
TEACHER: What are you talking about?
DONALD: Yesterday you said it's H to O.


TEACHER: Winnie, name one important thing we have today that we didn't have ten years ago.
WINNIE: Me!


TEACHER: Glen, why do you always get so dirty?
GLEN: Well, I'm a lot closer to the ground than you are.
_

TEACHER: Millie, give me a sentence starting with ' I. '
MILLIE: I is..
TEACHER: No, Millie..... Always say, 'I am.'
MILLIE: All right... 'I am the ninth letter of the alphabet.'


TEACHER: George Washington not only chopped down his father's cherry tree, but also admitted it.
Now, Louie, do you know why his father didn't punish him?
LOUIS: Because George still had the axe in his hand....


TEACHER: Now, Simon, tell me frankly, do you say prayers before eating?
SIMON: No sir, I don't have to, my Mom is a good cook.


TEACHER: Clyde , your composition on 'My Dog' is exactly the same as your brother's.. Did you copy his?
CLYDE : No, sir. It's the same dog..
_

TEACHER: Harold, what do you call a person who keeps on talking when people are no longer interested?
HAROLD: A teacher


Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

lylyana ....tare...........

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput