Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Shtephy multumim de pont cu Tigex, maine il comand, ne place mult.
Raluci azi te-ai plimbat prin AFI, sper ca nu te-am confundat

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze


dap eu eram cred , adica ne-am plimbat, remus era in sling

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos


Am ochi bun, erai cu doua doamne mai in varsta si un carucior de bebe
Pup

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Shtephy multumim de pont cu Tigex, maine il comand, ne place mult.
Raluci azi te-ai plimbat prin AFI, sper ca nu te-am confundat

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze


dap eu eram cred , adica ne-am plimbat, remus era in sling

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos



Neaparat tr sa ne vedem la un cicorico , zic. Sa fie vremea un pic mai prietenoasa.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

buna seara...iuhuuu...mi-au intrat si mie 2 alocatii azi, noroc de many_bani ca a zis pe-aici ca eu nu verificam cardul prea curand...
RamoC se pare ca si banii astia intra in functie de fiecare primarie...imi pare rau ca nu ai primit cati asteptai

lili da, i-am luat set de caciulita si fular de la fox pt ca le-am prins la oferta si costumasul roz l-a primit de la nana

dymomo te compatimesc pt soacra ta cea bagareata ...un sfat bun ti-a dat Lidia

ionela imi place metoda ta de imblanzit soacre

Andre ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa ...vreau si eu plimbare pe malul marii

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ionela mie una nu ai cum sa imi strici seara... poate doar sa o faci mai frumoasa...
Pe mine ma invidia lumea ca am soacra pediatru dar daca va ganditi ca a facut facultatea acu 45 de ani si ca nu mai profeseaza de 10 va dati seama... Ma enerveaza mai ales atunci cand vine in vizita daca eu sunt de exemplu in bucatarie imi indoapa copilul ce ceiut (desi stie f bine ca eu nu prea ii dau ceai- fac ceiut zilnic si ii dizolv in el calciu sau alte medicamente) sau daca a mancat san si i-am facut si biberon si il refuza daca il las langa el nu se lasa pana nu mai "incearca" ea ca na poate la ea vrea etc etc etc
Hai ca am acaparat tot forumul da... macar ma descarc.


mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Biara, pe ebay se plateste prin paypal, ceea ce e super ok ca practic nu-ti expui cardul tau propriu si personal. Eu am un card pe un cont in euro (mastercard) cont pe care il alimentez doar cand e nevoie sa fac cumparaturi online si pe ala il am bagat si la paypal. Faci comanda si mai departe iti spune mura in gura ce sa faci. Ca sa nu patesti ca proasta de mine de am reusit sa comand doua, cel mai bine e sa comanzi produsul (asta daca e cu banii jos si nu prin licitatie si sunt disponibile mai multe bucati ptr cumparare) , apoi inchizi ebay-ul si cand il deschizi a doua zi te trimite el frumos sa platesti, ai totul clar, totalul confirmat de vanzator, etc. Asta e util si cand te-ai inteles cu vanzatorul la un anumit pret de transport (o sa vezi ca de multe ori nu exista optiunea de transport in Romania, dar daca vorbesti cu vanzatorul prin intermediul ebay te poti intelege cu el sa-ti trimita si iti spune si cat te costa) Ptr cont paypal intri pe www.paypal.com Nu stiu ce mai vrei sa-ti spun...intreba-ma ce vrei exact sa stii sa nu vorbesc lucruri deja cunoscute de tine.

Ariadna, deci asa, iti par o fetiscana? Si eu si sotul parem mult mai tineri decat suntem, nu-i o chestie f buna in meseria noastra dar asta e...

Phiu, ce soacre aveti, brrr. A mea e o bomboana de femeie!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna seara fetele,

Am citit si eu din urma si m-am pus la punct cu ce s-a mai intamplat.
Eu, azi, am stat si cu Cezara si cu Andrei (nepotelul). Trebuia sa sta impreuna cu tata. Nu mi-am inchipuit ca poate fi atat de sensibil, desi fusese averitizata (Dienutze ). Pur si simplu nu a avut stare. M-a lasat pe cap cu amndoi. Mi-a spus ca se duce pana acasa la ei (adica in scara vecina) ca sa dea de mancare la pasarele (canari, sticleti, cintezoi, etc) si la pisici (ce a mai ramas din zestrea mea, adica 2). Deci, a venit cu sora-mea si cu Andrei si a plecat la un sfert de ora si nici nu a mai aparut. M-am ingrijorat. Dupa ce ca eram cu inima cat un purice de operatie, nici nu stiam nimic de el. Imi era frica sa nu fi cazut in casa. Ma suna sora-mea si aflu ca nu se mai face operatia si ii spun sa il sun pe el ca sa nu zica ca il sun ca sa il chem. Vorbesc ei doi si peste vreo 10 minute, ma suna si el. Ma intreaba daca am vorbit cu sora-mea si imi spune sa stau cu amndoi pana vine ea de la spital. Asta era pe la 11. Sora-mea a aparut pe la 3. Am innebunit cu amadoi.
Andrei are prostul obicei sa tipe si din cauza asta, aia mica nu putea sa doarma. La un moment dat plangeam toti 3. Aia mica pt ca vroia sa doarma dar nu putea, pe ala mic l-am certat si eu eram cu nervii la pamant. Tata era acasa si se uita prin televizor. Pur si simplu, zici ca are creierul spalat. Nu mi-am inchipuit ca poate fi asa. Problema e ca nu putem pune baza in el. Sora-mea o sa fie pe la spital si servici, eu o sa fiu cu copii si tata... nu stiu. Trebuie sa am grija si de el. Daca ar stii el ca ea are, de fapt, tumora la creier.... cred ca ar lesina. Asa ca Alinus sa ai si tu grija la tatal tau. Nu sunt de piatra. Femeile sunt mai rezistente. Ah, scuze, La Multi Ani cu intraziere. Fie ca aceasta sa fie inceputul unui nou an fantastic pt tine.

Solutia buclucasa. Doctorul a solicitat aceasta solutie pt traierea caloteti craniene. Taierea traditionala se face cu burghiu si dureaza mai mult. El vrea sa ii taie calota craniana cu un aparat, cred ca e un fel de robot, nu stiu sigur. AM inteles ca dureaza 10 minute sa ii taie calota cu acest aparat, fata de burghiu care poata dura si 2 ore. Solutia aceasta este pt sterilizare sau asa ceva pt aparatul asta. Partea frumoasa este ca solutia era buna, numai ca dr nu stia. Nu se mai importa solutia pe care o stia el. De la firma, i s-a dat solutia buna. Dar el, nu a inceput operatia cu solutia asta. Daca se strica aparatul e bun de plata. I-a pus pe cei de la firma sa ii trimita un fax, ca aceasta solutie poate fi folosita. A fost un intreg circ. Sora-mea a sunat la firma, d-na respectiva a sunat inginerul care se ocupa cu mentenanta apratului, inginerul a sunat dr, dr a sunat d-na ca sa trimita fax, sora-mea a sunat d-na.... si am ametit de tot. Culmea e ca si de la institutul de hematologie i-au trimis sangele gresit. Au trimis O negativ si trebuia 0 pozitiv. Deci, tot nu putea intra in operatie fara sange.
Concluzia, azi a venit sangele care trebuie, solutia o are mama sub pat, (ca sa nu fie folosita de altii). Dr a spus ca o opereaza maine. Azi, el este de garda. Daca are o garda usoara, o opereaza maine, daca nu o opereaza joi.
Suntem cu nervii la pamant. Vrem ca sa se termine totul. Dar cu bine! Neaparat! Dr a spus ca nu o opereaza daca nu este calm si odihnit, Operatia dureaza 5-6 ore. Ii trebuie foarte mult calm si inspiratie.
Lill-A multumesc de pontul cu Academiei. Solutia asta este adusa numai de o singura firma si este adusa din Anglia. Distributia se face exclusiv prin spitale.

Diana si noi am depus acetele in decembrie si nu am primit nimic. Astept pe 23 ca ar trebui sa vina cu pensia bunica-mii.
Cum ai facut cu vaccinul? A combinat Tetraximul cu Act_hibul in aceeasi seringa? A mai avut nevoie de serul din seringa de la Act_Hib? De fapt, vreau sa spun, a bagat serul din Tetraxim in praful de Act_Hib si apoi a tras din nou cu seringa? Sunt haotica. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa intreb. Eu, te-am urmat si am cumpart doar Act_hibul. Restul pune pediatra. SI la 4 luni, deja are Pentaximul.

Lidia vor sa ne faca sa importam totul. Eu, ajung sa cred ca au "fost lucrati" de marile companii de afara. De ce sa nu vina aia din strainatate sa vinda la noi?

Stephy foarte draguta domnisoara ta in mov.

Andre ma bucur ca ati ajuns cu bine.

Dienutze la multi ani pt vecina Cezarei.

rgagapie se primeste alocatie si pe luna nasterii. Practic, cand fetita ta va avea 2 ani si o luna va primii ultima alocatie de 200lei. Stiu asta de la Andrei, nepotelul.


Ah, am uitat sa va spun. AM reusit sa gasesc bona. O cunostiinta mi-a recomndat pe d-na asta. Nu ne-am intalnit inca. O sa ne intalnim in ultimul weekend de februarie. Este o d-na pe la vreo 50 si ceva de ani. Nu este la pensie si nici nu o angajeaza nimeni, Pana acum si-a crescut nepoatele, dar are probleme cu banii si trebuia sa aduca si ea un venit in casa. Cunostiinta asta mea, mi-a spus ca imi garanteaza ca e om serios si ca pot sa o las linistita in casa fara frica.




Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Ariadna va doresc cat mai putine zile din-astea maraite.Am observat si eu pupaceala preotului si nu intelegeam de ce adica nu ma asteptam de la un preot sa faca gestul acesta .Uite si de la noi pt mami ,Dragos si Emi.
Diana super tare ai fost cu Razvan Spiridon
Many_bani acum ca am revazut pozele l-am zarit pe Andi M.
Despre umidificatorul acela am citit pareri bune chiar pe DC si daca nu ma insel Betty avea un model asemanator daca nu chiar acesta.
Biara as fi putut paria ca e o reclama la ceva branza/cascaval.
Ionela stii bine ca putem sa ne descarcam aici ,nu mai spune ca strici dispozitia cuiva,ok?Regret ca trebuie sa treci prin asa ceva si e absolut normal sa nu te intereseze parerile si reprosurile nimanui legate de situatia asta.E super ca e mama ta pe acolo.Te pup.
Ancutza sa-i cumperi ceva fain lui Sabi din banutii aia
Diana deci si sotul e in aceeasi breasla.Ce fain!Eu cred ca e un avantaj faptul ca sunteti tineri ,frumosi si zambitori.Cine n-ar vrea asa un medic?
Dankutza ma enerveaza pe mine lalaiala asta ,apoi pe tine.
Abia astept sa ne dai vestea cea buna

Cand citesc ce soacre aveti mi se scoala paru-n cap.

Va multumim mult mult pt comentariile si aprecierile la poze.
Vad ca v-a placut motanul,e al unor rude de-ale lui barbati-miu din Sinaia ,stau de fapt in aceeasi curte cu noi.Nu pot sa va zic ce ii face Stefi si ce-nseamna un animalut pt un copil .Nu-i mai trebuie jucarii.Ea oricum daca vede o pisica (pisicoasa cum zice ea) o vrea in brate .Daca as cauta in poze cred ca as gasi vreo 10 pisici la ea in brate .
Diana tu ma intrebai de blocul galben ,e un bloc ALL .Acolo locuim noi acum.Cunosti Brasovul cumva de te-ai prins asa dupa un colt de bloc?(ai zis tu ANL ,dar ai fost aproape

O noapte linistita tuturor!

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Neatza,

Dankutza, imi pare rau ca intarzie operatia, e groaznica asteptarea asta!
Tetraximul vine gata preparat in siringa, iar Act-Hib are seringa cu solvent si flaconul cu pulberea. Practic se ia seringa cu Tetraximul si de baga in flaconul cu pulbere a Act-Hib-ului se amesteca pana se omogenizeaza (vezi ca e normal daca solutia obtinuta e tulbure si albicioasa) si se trage inapoi in seringa de Tetraxim si se injecteaza. Seringa cu solvent de la Act_hib nu se foloseste, se arunca.Sper ca m-am facut inteleasa.

Stephy, da e bine sa fi tanar si zambitor, doar ca pana apuci sa deschizi gura te mai intreaba pacientul nerabdator: "da... doctorul cand vine?"
Uite ca nu stiam de ALL (am cautat pe net sa vad ce e),dar eu stau intr-un ANL care e galben cu albastru si de asta m-am gandit ca si asta tot ceva de genul asta e.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

wow dar ce copii cuminti aveti! Cat va lasa sa dormiti!!! Desteptareeeea!
Haideti la un pahar de apa plata si la un ceai de lactatie (am primit o cutie si sunt curioasa ce efect are ) si astept fetele cu cafeaua!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biara

Lavi pentru ca nu vrem sa fim vinovate de cearcanele mamei soacre si sa il tinem treaz pe Rares venim cu un raspuns
Maia a fost foarte surprinsa de scrisorica si flatata de curtea care i s-a facut.
Tati a citit scrisoare cand a venit de la lucru si a zis ca zilele astea cand are putin timp liber va trebui sa vb cu Rares asa ca intre barbati, dar la asa o scrisoare nu poate zice nu, dar trebuie sa mai treaca un test, ca no doar o fata are
l-a cucerit Rares cu scrioarea ( de altfel si pe mine
Asa ca draga cuscra din acest moment Rares poate sa inceapa sa faca economii penru prima intalnire, ca la cat de alintata imi e prunca nu stiu zau......
si pentru Rares un mic de la Maia

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009)


Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea


Citeam din urma si iata surpirza mea cea mare!!!!URaaaaaaaaaaaaaaaaa! Eram cu Rareshu in brate care se miorlaia, si am citit cu voce tare mesajul si a tacut, semn ca s-a emotionat si vestea l-a bucurat! Noi suntem pregatiti de toate probele posibile, pentru ca stim ca treaba asta cu "curtatul" unei printese e serioase, iar noi ne luam datoria in serios! Cuscra si proaspata mea nora, va pupacim dulce!!!! Un pupic de la Rares!

PS. -dupa ce citesc tot, revin cu alt mesaj....dar acum eram prea fericita ca sa nu raspund!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput