Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Lavi pentru ca nu vrem sa fim vinovate de cearcanele mamei soacre si sa il tinem treaz pe Rares venim cu un raspuns
Maia a fost foarte surprinsa de scrisorica si flatata de curtea care i s-a facut.
Tati a citit scrisoare cand a venit de la lucru si a zis ca zilele astea cand are putin timp liber va trebui sa vb cu Rares asa ca intre barbati, dar la asa o scrisoare nu poate zice nu, dar trebuie sa mai treaca un test, ca no doar o fata are
l-a cucerit Rares cu scrioarea ( de altfel si pe mine
Asa ca draga cuscra din acest moment Rares poate sa inceapa sa faca economii penru prima intalnire, ca la cat de alintata imi e prunca nu stiu zau......
si pentru Rares un mic de la Maia

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DYMOMO ”meseriasa” soacra..... Da-i de calcat, spalat, facut mancare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

dymomo, nu ma pot abtine de ras.... f tareeee, esti o dulce! Io ce sa mai spun ca am 3 asemenea specimene , noroc ca nu e niciuna in Bucuresti.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FDANIELA spune:

multmesc de raspunsuri legate de ecografia de solduri eram aproape sigura ca o sa i fac dar totusi mai vroiam ceva pareri
ufff tare greu e sa iei decizii pentru bebelusi ...cu vaccinurile la fel , cele optionale, si cate o sa mai vina de acum incolo ..



http://picasaweb.google.es/morientesdana/PaulaGabrielaLunaAPatra#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Lidia esti o dulce. Soacra doar calca. Mancare nu face ca nu ii mai place sotiorului meu mancarea mamichii, de curatenie mai bine ma las pagubasa ca mai mult strica decat face.... Vine dimineata pe la 10 in fiecare zi si sta cu Danut, se uita la tv si ma bate pe mine la cap. Danut sta cat sta cu ea dupa care se pune pe plans si se linisteste doar cu mine. Pe la ora 2 pleaca si ori mai revine o data pe seara ori suna. Sincer ma exaspereaza de imi vine sa imi iau campii...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Pai Ralu macar ai noroc ca nu stau in blocul de vis-a-vis ca soacra mea si sa zica "am vazut lumina' sau "era masina jos" si am zis sa trec pe la voi. Desi abia aplecat de 2 ore.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby

dymomo, nu ma pot abtine de ras.... f tareeee, esti o dulce! Io ce sa mai spun ca am 3 asemenea specimene , noroc ca nu e niciuna in Bucuresti.

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)



Bei...cum adica??? ai 3 soacre ???

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Ramo ce bine ca ai plecat de la socrela ca stiu ca si a ta e o "dulce".

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Eu una am alta problema... Nu stie careva dintre voi o metoda, dispozitiv, instrument de alungat soacre? Ca eu una nu mai scap de a mea frate. Da nu asa e chiar exasperanta... In cursul saptamanii suport cu stoicism vizite si sfaturi de doi lei dar cand mai apare si duminica dimineata si uita sa plece pana pe la 6 seara sau dac iesim la plimbare se tine mereu dupa noi chiar ca nu mai rezist.

mami fericit de Dan Mihail

Daca tu gasesti acea metoda, instrument, dispozitiv vreau si eu. A venit ptr. botez si nu se mai lasa dusa, sunt disperata

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ioi...ca mi-ati adus aminte de soacre . Tre sa o pup pe Shtephy draga, cum s-a gandit ea la mine daca mi-o fi dor de soacra-mea . Cand am plecat de la alba, a zis sa o sun sa stie ca am ajuns cu bine si normal ca nu am sunat-o. M-a exasperat ea cu telefoanele, la care bineinteles ca nu am raspuns si dupa vreo saptamana am sunat-o a vad ce .... masii vroia de ma tot suna in fiecare zi. I-am zis ca suntem bine si ca nu stau toata ziua sa vorbesc la telefon, ca doar am venit si eu sa ma relaxez aici...si atata i-am tot zis ca sa nu ne mai sune, pana s-a conformat. Eu am plecat din cauza ei de acasa si acuma sa stau sa ii ascult iarasi vaiacrelile la telefon??? no way...i-am zis si la fiu-sau sa o sune si sa ii zica sa ne scuteasca de asa zisele telefoane de verificare, ca o data pe saptamana e si asa destul de mult timp cat imi pierd cu ea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa ne astepte acasa cand ne intoarcem pt vaccin (prin martie, ca il amanam o luna), dar noroc ca o sa plece pe la o statiune/spital pe undeva si o sa tam singuri fara ea, ca nu o mai suport de nici un fel.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput