Fulgusori de nov-dec 2009 (24)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Ati vazut ca s-a modificat titlul subforumului nostru? De ce nu au lasat de la 0-4 ani? Ca dupa noile rectificari, noi nu ne mai incadram pe-acilea (deocamdata...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Smaranditza, noroc cu tine..ca acum am vazut si eu...probabil ca ne vor muta moderatorii la subiectul "Primele 365 zile din viata unei comori"

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Uitasem ce era mai important... Sa raspund la primul pretendent la mezina mea! Ramo, sigur ca Teo ii libera, dar fiind o fetita gingasa, romantica si sensibila asteptam sa ne curtati cu cine romantice, plimbari sub clar de luna si declaratii de dragoste. (BTW imi place ca vrei sa ti cont de preferintele lui Dominic, nu se stie nicodata si trebuie sa fim pregatiti ptr orice)


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete



Asta da veste! Sa vezi tu ce serenade o sa va cantam noi pe sub balcoane si numai poezii frumoase o sa ii recitam lu' Teo. Si cu flori in dinti de fiecare data e musai sa sa prezinte fi-meu si pt Teo si pt surioara si mamica. Apoi tre sa ne gandim si la tatic de Teo, sa nu cumva sa stea cu pusca pregatita si sa ne nimereasca .



Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Fetele mele, vin cu idei despre avion de indata ce ma adun putin. Deocamdata ceea ce imi vine in minte este ca am avut dreptul sa urcam primii, caruciorul l-au luat abia la urcare in avion (ceea ce m-a ajutat mult) si ca am fost inspirata sa ma asez pe scaunul de langa culoar, pentru ca am avut "spatiu de manevra", adica am putut face usor bibele, am putut sa o invart pe Chiara sa studieze din toate punctele de vedere avionul, etc. M-a ajutat si ca scaunul de langa mine a fost liber (tati a stat in spate, mami pe culoarul celalalt, ca sa avem "spatiul nostru". M-a ajutat ca am avut o mascutza cu noi pe care i-am pus-o pe fatza la pitica, era una cu 2 randuri mai incolo care stranuta ingrozitor si ma-sa n-a invatat-o sa puna mana la gura (am invatat-o eu). Daca aveti intrebari, spuneti voi, ca nu-s in stare sa ma adun. Smaranditza Si mie wrap-ul mi se pare una din cele mai bune investitii pe care le-am facut. Nu simt greutatea copilului, se linisteste extraordinar de bine, mi-e comod ca am mainile libere, intr-un cuvant, excelenta investitie. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

RamoC ati incercat sa dezinstalati messu si apoi sa reinstALATI? si eu am patitla fel ca si nepoata...dar eu am reinstalat windowsul, am bagat antivirus pe avast, si yahoomessenger 10...scuzati scrisu...sunt cu indragostitul meu in brate


incercat instalat, dezinstalat mess, eu de vreo 2 ori si alte pesoane de vreo cateva ori. Windows-ul nu l-am reinstalat ca nu am nimic cu mine, si oricum pt Windows 7 nu am nimic. Asta fusese instalat de tipul de la care l-a cumparat ca el avea initial Vista.
Acum ce sa fac, mai intram pe meebo, au web messenger, dar pe astea nu poti sa vezi un webcam, nu tu fisiere sa trimiti, poze...de asta imi placea clasicul mess.
Parca m-am mai linistit cand am mai auzit ca si Floricik a patit acelasi lucru, ca nimeni parca nu ma credea, zicea ca is eu batuta in cap. Probabil o sa-l iau din nou cu mine la alba cand ma intorc, sa il duc la un dr acolo sa ii reinstaleze toate cele, ca eu ma simt tare depasita .

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Shtephy nu stiu cum imi scapasera mie bunatate de pozici, ptiu ptiu ce frumusete de fetita e Stefita, si ce obrajori are Iustin! Iar dna. pisica e si ea tare prezentabila, vazusi Ramonik?

Hmmm, acu vad ca Domi s-a dus dupa Teo,saraca fi-mea, n-are noroc in dragoste si pace!

Krelia offfff,

Monisule iar esti la piscina cu Iulian?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Lili, mai sunt baieti liberi, uite chiar gemenasii lui Ariadna nu s-au hotarat inca.

Multam de raspunsurile cu alocatia. Inseamna ca e pe vine... numa sa vina odata dom'le!

Smaranditza, ii fain wrapul(dinala am, sling inca nu ca astept inelele), adica ce-or zis si fetele ii comod si placut si ai mainile libere. Doar ca mandra mea ii genul de copil supercuminte care prefera sa adoarma in patut decat in brate sau sa stea cumintica pe unde o fi dar nu prea in wrap. Sta cat sta, daca ii e somn adoarme dupa un pic de foiala in wrap daca nu-i e somn atunci nu-i place si vrea jos.

Ramo, abia astept!


Nici eu nu l-am remarcat pe Andi Moisescu. De fapt eu sunt dezastru la recunoscut astfel de personaje. Sa va povestesc o faza draguta. Acum un an jumate eram afara cu copii impreuna cu prietena mea buna si copii ei la un locusor amenajat ptr joaca langa o gelaterie. Buuuun. Apar acolo un cuplu dragut cu 2 fetite, una mica mica in carucior si una mai maricica aproape cat fiu-miu. No se joaca si ea acolo cu pruncii nostri, si observ ca are un tatic super atent, tot e urmele lui fica-sa, subtirel, inalt, tinerel, dragutel... Ma, mi-e cunoscut mie de undeva, dar de unde? Aha, de la televizor ceva... cu cine seamana...Ei stai asa, cu Razvan Spiridon. Eu fericita si mandra ca mi-am adus aminte si ca am scapat de chinul lapsusului o studiez si pe mamica. Si ea dragutica, aranjata, finuta, nu-mi spunea nimic chipul ei. No bine zic eu. Si stam noi cele 3 mamici de vorba si odata o aud ca-i spune sotului: Razvan, vino un pic te rog. La care eu senina: sa nu-mi spui ca-l cheama si Spiridon (adica in sensul ca no way nu ma gandeam o clipa ca ar fi el, ce sa caute in arad, dar ca asa seamana si coincidenta de nume, prea de tot!). Nu va spun ce mutre au facut si ea si prietena mea (a ras de mine 3 zile dupa faza asta) si eu dupa ce mi-am dat seama ca facusem ditamai gafa. Erau oamenii in Arad (si ea e ceva prezentatoare de stiri) la parintii ei si urmau a doua zi sa-i faca botezul micutei la Bodrog la manastire (unde l-am facut si noi pe al lui Teo. Beton nu?


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
eu nu am primit nicio hartie, doar banii pe card.
in ianuarie pe 15, am primit pt decembrie si astazi vad ca au intrat cei pt ianuarie.
nu stiu daca o sa-i primesti gramada sau doar se va prelungi cu 2 luni peste 2 ani, pentru ca esti in urma cu 2 luni, ai primit noiembrie in loc de ianuarie.
sper sa fii inteles iegzplicatzia mea

EDIT: am depus dosarul pe 30 noiembrie

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Alocatia se primeste pentru luna anterioara, la fel ca indemnizatia . Din cate stiu eu cupoanele trebuie sa le duca postasu indiferent daca este pe card sau nu alocatia. Pentru luna nasterii nu se primeste aloctia (a fost de la primarie cei 230 lei) asa ca .


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Poze botez

Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dragele mele incerc si eu sa scriu un mesaj pe fuga ca de cand s-a trezit Danut are mare chef de conversatie iar dc nu ii raspund tipa.
In primul rand La multi ani pentru Alinus si Lacramioara, un buchet mare cu si un camion de rosii ca sa aiba cu ce arunca dupa mine. Nu de alta dar eu una habar nu am ce zi e azi asa ca ... scuze
Ava am vazut si eu pe fuga pozele de la botez si mi-a placut tare mamica...
Andre ma bucur ca ati ajuns cu bine si sincer tare te mai invidiez pentru priveliste si asteptam portia de gelato.
Dankutza multa putere, pana la urma ai sa vezi ca totul se va termina cu bine .
Lavinia ai fost super cu petitul... La asa cerere nu cred ca poate rezista cineva.
Laura iesi afara din butoi. Nu e cazul sa mergi cu gandurile asa departe... Mama mea a murit de cancer la 42 de ani dar eu incerc sa nu ma gandesc niciodata la asa ceva. si cearta sotiorul delasator. O vizita la medic nu strica.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu una am alta problema... Nu stie careva dintre voi o metoda, dispozitiv, instrument de alungat soacre? Ca eu una nu mai scap de a mea frate. Da nu asa e chiar exasperanta... In cursul saptamanii suport cu stoicism vizite si sfaturi de doi lei dar cand mai apare si duminica dimineata si uita sa plece pana pe la 6 seara sau dac iesim la plimbare se tine mereu dupa noi chiar ca nu mai rezist.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput