Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Alina

Denisa ce frumusele sunt si pisicuta si caciulita.
Cu shoppingul stiu ca si sotul are dreptate ca eu chiar am multe si de asta ma opresc, dar cu geu.

Apropo, eu nu am nici o jucarie la bebe. Saracul copil, tre sa ii cumpar macar o zornaitoare.

Ca vroiam sa va intreb, pot pune carusel si la patut cum am eu de panza? Ca pe cutiile de la ele vad doar patuturi de lemn.

Roxana salopetici de stat prin casa am vazut, nu cosmonaut. Eu altul nu mai iau. Ca daca era, il luam pe cel din Real de care tot vorbesc cu Child. Chiar is curioasa daca l-a luat sa faca poza ca e tare fain.E ca al meu modelul, doar materialul e mult mai fain si culoarea.
Salamul, fa-l prajit cu ochiuri.

Niki o seara frumoasa.

Rebiana vazut cercelusii si lucrusoarele. Ce frumoase sunt toate. Cercelusi asa am avut si eu la finuta mea, numai ca albe erau pietricele. Uite-i aici. Si ca mi-am adus aminte, aici am poza cu rochitica ce i-am luat-o.

Oana 38+ Eric Nicholas
AMR cat va vrea bebe
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Denisa vazusem deja pisicuta si caciulita pt ca ti-am mai admirat pozele si aseara!

Mami de Luca again ~ Diana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Foarte frumosi sunt, Oana si bine fotografiati! Vazusem si asa dar si cu pietricele albe si roz. Rochita e asa draguta!!!
Niki distractie placuta!

Mami de Luca again ~ Diana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebiana
Ce emotii m-au luat cand m-am uitat la pozele de la botez. Ce micuta era si acum luna viitoare face 2 ani. E o domnisoara acum.

Oana 38+ Eric Nicholas
AMR cat va vrea bebe
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

anca ma bucur ca ti-e mai bine! stiu cand urca spre 39 si depaseste e periculos pt bebitz...

greenfrog, cand te mai apuca tristetea baga o muzica haioasa sa te binedispui pt ca asta ii vei transmite si micului Petru

lindal, ma bucur ca avem aceeasi parere...eu mereu am zis ca ce rost are sa consum timp si nervi pt un lucru despre care nu stiu inca daca si cat de greu/urat va fi; daca va fi cu adevarat o problema la un moment dat, vad eu ce fac atunci...
andra_s, sunt de acord ca astfel de momente sunt percepute de fiecare in mod diferit si ca depinde si de material asa cum zici tu, si de felul cum a fost facuta cusatura si cate si mai cate...spun doar ca daca gandim pozitiv o sa trecem mai usor peste toate
ps: nu vreau sa fac pe lupul moralist, sa nu ma intelegeti gresit, doar ca nu vreau sa va mai vad asa ingrijorate si cu atatea temeri .

stefimic, nu-mi vine sa cred ce putin mai ai...acusi scoatem motzatele!!! cred ca ai niste emotii...Doamne ajuta sa fie bine totul!

camilecu ce bine ca ne impartasesti din experienta ta... eu am zis ca voi incerca pe cat posibil sa n-o tin pe bebelina intr-un glob de sticla, pt ca pe urma va fi mai sensibila, sper sa reusesc...acum depinde si de fiecare copil in parte.

si in incheiere, va zic eu cum combat eu kg in plus...nu ma mai uit in oglinda :))))) eu ma vad in oglinda doar cand merg in vizita la cineva, sotul meu n-a binevoit sa-mi puna si mie o oglinda mare in toata casa asa ca nu realizez cat de "multa" sunt decat din cand in cand poate sapt viitoare se indura sa puna una pe hol totusi...

va pup, daca nu mai intru va urez de pe acum somn usor!

32+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Rebiana - frumosi cercelusii.Desi in poza par mari sunt sigura ca sunt destul de micuti. Cred ca ceva de genul o sa iau si eu . Am fost in Unirea acum cateva zile am uitat sa ma uit dupa cercei, am urcat direct la et 3 si m-am uitat acolo la magazinele pt bebici. Apropo pe asta: marfa de piata la pret dublu.

Am vazut si salopetica cu body si bluzita cu born in 2010, foarte frumoase. In cat timp au ajuns ??
Intreb pt ca mie nu mi-a sosit inca pompa ( si nici Ellei)

Denisa, 33 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana foarte frumosi cercelusii! si am admirat si salopeta si bluzitele :) si eu vreau ceva minnie sau buburuze

oana si cerceii fetitei sunt frumosi

eu as vrea o pereche de aur si una de aur alb...ziceam eu ca nu.i fac gauri dar de dragul cerceilor am sa.i fac:)))



roxana 34 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

denisa simpatica pisicuta :) si caciulita s.o poarte bebeluna sanatoasa

anca cand ai tu timp daca vrei sa te masori sa.mi zici cat ai in jurul pulpei piciorului :)) te intreb pe tine ca stam cam la fel la inaltime si greutate si mi.am pus niste blugi si nu pot sa.i trag nici peste pulpe :)

roxana 34 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE


Dayanaranu vad ce relevanta are masuratoarea piciorului, cand eu am 83k(166cm) si tu ai 71(bine imi aduc aminte)?? Deci mai bine de 10 kg intre noi
Dar m-ai facut curioasa si m-am masurat coapsele: 67cm, iar inainte de sarcina aveam 57cm... Dar lasa ca mai am si eu un pic , si voi incepe sa ma desumflu

Lindal , e foarte bine ca mai intri pe aici cu un suflu optimist si pozitiv Ca noi, fetele la a doua nastere, deja incepusem sa depanam doar amintirile neplacute Dar , vorba Andrei , sa ne gandim la prima vedere, prima imbratisare, etc..si ne mai luminam fetele

Cat despre veioza eu am avut tot timpul in camera copilului, si mai ales in perioada "cosmarelor nocturne" si-o aprindea singur. Acuma de ex. e din nou intr-o pasa fricoasa, si doarme cu o veioza aprinsa .Psiholoaga noastra zice sa il las in pace si sa nu il fortez sa doarma in intuneric, ca va dezvolta fobie. Asa ca, daca vrea veioza aprinsa, eu il las.

In camera lui bebe Codrin nu e nevoie, pt case vede bine in camera de la Iluminatul public(camera e cu geamul catre strada)

Anca

cu Codrin Fabian in 37 saptamani
AMR 3+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

OANA sa stii ca am fost in real, dar nu am mai luat cosmonautul, pentru ca intre timp noi am luat unul de la fox plus am mai primit unul de la niste prieteni.
Si cat tine iarna? Oricum aveau doar marimi de genul 62-70 cm si 72-80 cm, care acum i-ar fi mari.
Dar mi-a ramas in cap (tocmai pentru culoare si calitatea germana) si toata ziua am vorbit de cosmonaut, ca pana la urma sotul a zis ca merge si ia unul pentru iarna urmatoare . Dar pana atunci mai apar modele, asa ca mai vedem.
Tot in real am gasit body-uri albe, 3 la 19,90 lei, ca aveam doar cateva. Salopetele mi-ar mai trebui, dar nu prea gasesc dragute.

BUMBITZA noi am luat canapea extensibila de la mobexpert, am gasit la reduceri una foarte faina, moderna, cu lada, la 916 lei, functioneaza pe sistem click-clack.

KOSSIR ma bucur ca sunteti bine, iti doresc refacere rapida si usoara si mult laptic pentru printesa SOFIA

Fetelor, tineti-mi pumnii pentru maine dimi, ma duc iar la TNS si in functie de rezultat ma interneaza. Eu vreau sa mai aman internarea...bine-nteles, daca asta e ok si pentru bebe.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Denisa sunt micuti; imaginile nu-s fain preluate..
Ai primit mail de la bebeshopp in care-ti scriau cand pot livra comanda? Mie mi-au trimis si au fost f seriosi; a fost livrata exact cand au spus. Saptamana aceasta astept gecuta cu pisicuta si doua perechi de dresuri.

Mami de Luca again ~ Diana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput