**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Alinutza Noce Moniland Giova Monitza86 multumesc mult pt raspunsuri



Vally de printesica Glorietta 13.08.2009

Pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



Multumim pt urari!

noi nu am dormit noaptea trecuta, adica am dormit cu trziri dese ,plans,, picioare si o mamica de zmeurica distrusa de oboseala....offf nu mai vine vremea aia sa dormim si noi toata noaptea... la 5.30 scularea definitiv... pana la 9 nu a dormit,un pic de somn ,cam 30 min,apoi iar pe la 12 inca 30 min de somn , de nu am avut timp decat sa spal biberoane si sa ma spal pe dinti. noroc ca a venit soacrame-a mai devreme, ca a sunat-o Edi, si am dormit si eu de la 2.30 la 6 cand m-am trezit buimaca , parca ma doare si ficatul nu stiu ce sa zic...

Am zis ca vb ccu cumnatul sa ma interneze si pe mine vre-o 2-3 sapt sa ma odihnesc






http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



Deci , ne-am trezit si nu mai vrem sa adormim....l-a preluat sotu' si incearca si el il aud cum isi canta singur ca noi asa facem cand ne ia somnul incepem sa ne cantam pe limba noastra oaaaa eaaaaaa,aaaa oeaaaa si asa mai departe. Bine ca sunt odihnita ,dar am impresia ca are iar rosu' in gat, cred . hai ca nu se mai aude nimic.... a aparut in cadru' ,l-a pus in patut si s-a trezit acum studiaza lenjeria...sper sa adoarma

cred ca trebuie sa mergem cu el la petreceri mai des,



http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



offff, mi-am adus aminte... Clara, ce faci vrei sa ne omori cu zile...?!?!?



http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

neata!!!!!Azi am avut si noi a noapte de cacao,de la 3 pana dupa 5 show....plansete,urlete,suspinuri,se mai linistea,mai radea/gangurea si o luam de la capat.....Mi s-a parut ca il deranja burtica,se incorda destul de des....pana la urma i-am dat ceva bonnisan,si tati a reusit sa-l adoarmaAu dormit impreuna pana la ora 8....E frumos la noi,soare,o vreme ca de primavara......offf,de-ar veni odata.....Pogos,ce dulce e Tudorlas' sa suga cat vrea el,bine ca ai lapticGiova,n-am reusit sa vad pozele voastre,nu mi se deschide linkul.....Alina,cateva poze nu ne pui cu copilasii tai?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

neata!!

SUntem buimace dupa noaptea asta,nu stiu ce sa mai facem nu vrea tzitzi,nu vrea suzeta .nu vrea ceai,.Noptile astea nici maacar la nAstere nu le-am avut,vorba aia cand erauu colici si mama lor.Nu vi se intampla sa va pierdeti rabdarea,eu cred ca si din cauza oboselii.Oare cand o sa avem o noapte intreaga de somn?sa iasa dintisorii

Giova ce-i place lui Edisoru in jolly,o scumpete!
valyy o frumusete printesa ta!

Maria Catalina, Dinu Maximilian, Laura Maria,

revin dupa ce alimetam zmeurica!


MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
contrar lui Pooh noi am avut o noapte super...s-a trezit la 7:30 sa suga. L-am culcat pe burtica, se pare ca-i prieste din nou pozitia asta, asa ca revenim la ea, macar am si eu nopti linistite.

a topit piureul din mar si para si acum doarme bustean. se trezeste el peste o ora la. lapte este si la mine, vine cand trage el, dar in acelasi timp curge si din sanul celalat. El tot din unul papa, semn ca este destul si se satura.
Am scapat de antibiotic, picaturi si alte cele...acum trebuie sa avem grija sa prevenim viitoarele secretii nazale. avem si retete de aerosol, asemanatoare de la pediatra si ORL-ist.

eu am o febra musculara la maini si spate...bag box la greu la consola Wii pana obosesc, dupa care bag abdomene si transpir. Musai sa iau si kitul de FIT, daca m-as tine zilnic de program, cu dieta, sigur mai scap de kg si nu ma depresez uitandu-ma in oglinda.

la cat mai multe lunitze zmeurelior: Dinu Maximilia, Laura Maria si Maria Catalina

Alina, Pogos va multumesc de urari.
Alina si tu cu nervii la maxim? cred ca avem multe o perioada naspa, grea...sa dea domnul sa trecem cu bine peste. cum mai e mama ta?
Pogos si Edi mai tine mancarea in gura, nu o inghite si nici nu deschide guritza. are perioade, sau depinde de mancarica.
Tudorelul tau e indragostit iremediabil de . Bine ca are inca ce trage. probabil de la atata supt a stimulat lactatia.
Meleea of draga de tine....face figuri si printisorul. voi nu stati la mama ta? ea nu te poate ajuta? bine ca vine soacra...
Pooh nu stiu de ce nu s eincarca...patesc asa cand merge prost netul. mai incearca.
Monitza ba da...si eu mi-am pierdut rabdarea in noptile cu colici. de fapt a fost o singura noapte tragica...in care am izbucnit in si l-am plasat sotului si eu m-am bagat la somn. acum nu mai e chiar asa...la noi maraie putin dar se potoleste cu degetul in guritza, calma baby, sau san.
pe mine ma seaca trezirile astea scurte si dese...parca nu adorm bine ca hop---sus la gogoasa.

Edi a facut ravagii ieri la clinica...le-a ras la toti in hohote, pe dr. l-a prins de fatza si i-a povestit la greu in limba lui. asta...ditamai omul...este un dr. mare si foarte serios...era topit dupa el.

am platit aseara si hotelul din Paris, m-am scapat de-o grija. acum ramane sa vedem daca va bea Edi laptele congelat...poate din prima nu...dar de foame, nu va avea incotro. si sa speram ca la intoarcere vrea la ...doamne cate ganduri imi fac.
Macar bine ca vine mama si stau linistita. ca de venea soacra, sau mai rau socrul cu sotia...eram tot un stres prin Paris.

fug la treaba, o zi faina sa aveti.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

'Neatza si de la noi!
vad ca sint cu soarele si vremea frumoasa, cum si-a facut putin aparitia, parca a inceput sa dispara starea aia de depresie profunda. sper sa se duca de tot ...la toata lumea.

din cite am citit pe aici, al meu baietel e cam lenes: nu sta singurel in fund, nu vrea sa se ridice inca. e la fel cum a fost rebecca, doar rostogolire, isi maninca picioarele mai nou, miscari multe si rapide cind sta cu "rotile" in sus, si vorbeste "bebelana" la greu. In ultimile 2-3 saptamini am impresia ca am nou nascut, a avut o saptamina cind a supt efectiv noaptea din ora in ora. chair daca doarme linga mine sau in patut, se trezeste si incepe sa se fatzaie pina incepe sa ne "cheme". daca e linga mine, ma cauta cu manutzele sa ii daunu trage decit citeva guri si adoarme, dar pe mine ma trezeste ...vad ca acum nu mai e chiar la ora, ci la 2. eu pun asta pe seama dintilor, probabil sint pe drum, ca altceva nu are, nu se manifesta altfel. l-am "diversificat" si eu la 5 luni si o saptaina cu lapte praf pe care l-am acceptat suprinzator de bine, si aproape de 6 luni am inceput incetisor cu mar, intai suc, putin morcov, cereale orez. de sapt trecuta i-am pus si putina banana, si i-am facut piure de dovlecel cu morcov, in care adaug si o masura de lapte praf pt gust. inca nu am pus unt sau ulei, dar mai tirziu probabil ca voi pune. ii place, vrea mereu sa imi ia din mina lingurita. ma uit al voi, cele cu autodiversificarea si incerc sa imi fac curaj si eu, cred ca el s-ar preta ff bine la asta, dar eu am o problema peste care nu pot trece:inecatul.
are cam 7,3 kg si lungime nu stiu, ca nu am apucat sa mergem la vaccin si control, poate joi.

Giova, ma bucur ca s-a vindecat urechiusa.
cite nopti vei lipsi cit vei fi plecata la Paris?? iti iei pompa cu tine? asa simt si eu nevoia sa evadez undeva numai noi 2, macar o zi si o noapte.

Alina, si tu in depresie?? cum mai e mama ta?
multumesc pentru urari

Mq, te pregatesti de plaja si soare?? ce frumos! duci pepitelul la soare??
same problem here....the bubs..cu prima ocazie cred ca ma las pe mina cutituluiintotdeaua am purtat D...acum DD..totusi la conformatia mea sint foarte solicitanti pt spate, sint ingusta in spate, la 1,65, port si 35 la picior si cica de aici debuteaza toate durerile, nu e echilibrucidn vad toate fetele care isi pun silicoane, efectiv nu le inteleg.

Alinuta, bine ati revenit in capitala
mama, citisem cite activitati sportive aveai la Iasi> Au avut efect?
Imi pare rau ca va luptati cu aceasta dermatita, imi imaginez ce neplacut este. sper sa ii dati de cap si sa rezolvati. pupam Ericut frumusel foc.

Ayda, sarcina usoara si un bb asa cum va doriti!! am citit de multe cazuri de sarcina naturala dupa fiv, tot aici pe dc.

Vally, condoleante! si multa putere cu noile probeleme! te cred ca e greu..

Clara, ce sa zic...doar ca (mai)vreau si eu acolo. tot in zona orange county am stat si eu o luna si am fost indragostita de zona, clima, etc...sper sa mai ajungem cindva...casa frumoasa si vesel colorata si tu fericita. si Bryce un frumusel.

Rallu, multa sanatate!

atit am retinut deocamdata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Giova, ai reusit ieri cu branzica? Cum ai facut-o? Eu nu am avut succes cu pilaful . Pot sa ma intorc la laptic, exclusiv laptic?

La multe lunite zmeurici dragi
Dinu Maximilian
Laura Maria
Maria Catalina


meniul de azi: cereale cu pere. au mancat doar un pic din el.
La pranz dovlecei+morcov+patrunjel+telina.

Azi din nou la kineto. Laura face rostogoliri, si si-a imbunatatit mobilitatea. Ni s-a zis ca trebuie sa mergem cam 5-6 sapt. dar inca nu m-am prins daca chiar in fiecare zi.

Vroiam sa ma duc cu gasca la ski in Austria peste 10 zile si sa las fetitele la ai mei, dar am aflat ca pe mama o doare mana si trebuie sa si-o imobilizeze. Azi merge la dr si sunt curioasa pt cate zile o va pune in ghips. Daca nu e ok, adio ski cu gasca


O zi frumoasa va doresc.


de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Patricia stai linistita ca si edi e la fel ca Andrei. daca il pun in fundic, sta cateva secunde dupa care pica in lateral sau in fata. in 4 labe nu sta deocamdata, se taraie cu chiu cu vai, dar cu fata, nu pe maini, incearca sa ridice fundul si pica in bot, nu zice nimic in afara de bebelusheasca, si de vreo sapt. TIPA. ai vostri tipa? noi ne-am saturat...tipa edi, marco dupa el...si pe noi ne dispera.
plecata am fost si in Italia, pe 2 nopti, am luat pompa cu mine, dar nu scoteam mai mult de 400 ml pe zi. nu puteam sa-mi provoc laptele...de vreo 2 ori numai. am stat si la dush si nimic.
acum mergem de sambata dupa amiaza si ne intoarcem marti seara. vor fi 3 nopti, sper sa-mi iasa pasenta si de data asta.
Moniland i-am dat cereale ieri, nu i-am mai facut branzica.
azi i-am facut orez cu carnita de pui, putin morcov, ardei, toate blenduite. sa vedem daca le serveste.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput