**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Monitza s-ar putea sa fie dintisorii. la bebei numai dupa 6 scaune apoase pe zi se considera diaree. Urmareste-o in continuare.
Blanca mersi. Trebuie sa-mi fac timp sa citesc si eu blogurile voastre. Deocamdata le am salvate si le-am rasfoit asa in mare...dar vreau sa le aprofundez.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MONITZA86

Da Blanca chiar i-am pus la fiert orez sa vad cum sa -l fac.Vrea numai in brate .

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara


Daca vrei sa ii faci apa de orez faci asa..pui 1 l de apa la fiert si cateva lingurite de orez. Cand orezul e f bine fiert/inflorit scurgi apa si eventual mai adaugi apa pana completezi litrul evaporat prin fierbere..eu as ai-am facut Evei cand facea moale dar o indulceam putin cu glucoza pudra.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

ufffff.. nu vrea deloc sa pape!Intoarce capul si strange buzele.
Vrea numai tzitzi.nici macar pe ceai nu pune gura!macar daca ar iesi dintzucii.

va pupacesc !merg la leganat

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Citat:


Daca vrei sa ii faci apa de orez faci asa..pui 1 l de apa la fiert si cateva lingurite de orez. Cand orezul e f bine fiert/inflorit scurgi apa si eventual mai adaugi apa pana completezi litrul evaporat prin fierbere..eu as ai-am facut Evei cand facea moale dar o indulceam putin cu glucoza pudra.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei




Am sa fac dupa ce o adorm pentru cand se trezeste.Multumescc

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

la cat mai multe lunitze: Teodor, Ana Maria si Matei Stefan, Leon, Alexandra Ioana, Bryce Mihai Jacobs si Ioana Teodora

Giova da vin la tm mai am doua examene,unu maine si unu saptamana viitoare.Cu soacra nu pot sa-l las ca nu am incredere in ea ,asa ca daca vin trebuie sa-l las cu sotu si sa vin singura cu masina si mi-e si putin urat singura si nici n-am mai condus de mult eu care inainte eream soferita inraita,conduceam in fiecare zi de dim pana seara distante de sute de km,asta imi era meseria.
Eu inca mai sper ca printr-o minune sa se faca Denis bine pana maine.Azi tre sa mergem la 17jum la doctoru ORL-ist sa vedem ce mai zice.
Ce frumos povestesti tu in blog e superb

MONITZA86 poate sarbatorim venirea unui dintisor.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

in sfarsit a adormit,abia beauu si eu ,teroare,ma epuizeaza la maximum dar trebuie sa rezist.Daca macar ar dormi noaptea ar fi cumva dar asa sunt intr-un flux continuu.M-am gandit capoate face diaree pentru ca de aseara a inceput pana la somn (11-12)a facut cam de doua ori si tot asa apoase.Nici macar nu vrea sa pape sper sa am succes cu apa de orez.
In alta ddezordine de idei astazi e ultima zi de dieta si rezultatul e -6 kg,sunt multumita dar mai am de dat jos pana la 55kg(acum am 58.5).Daca o mai tin mult fara somn poate ca se elimina sg fara amenintarea dietei.Ahhh,am un teanc de calcat si am unchef nebun.
La noi este o vreme naspaaaa...ploua bate vamtul nici macar afara nu putem sa iesim.
Giova sper sa am si eu timp sa-ti citesc blogul,Daca ies dintisorii

Era sa uit Teodor
Ana Maria si Matei Stefan
Leon
Alexandra Ioana
Bryce Mihai Jacobs
Ioana Teodora

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Ohhhhh...slabuta miscare.La mine s-a luat curentul vreo 2 ore si m-am gandit ca o sa am ce sa citesc.Dar la aceeasi pagina am ramas.Se pare ca a tinut u mine DD ca aveam in gand sa ma apuc de calcat.Ce sa faci se mai intampla si coincidente.

Giova am citit putin din blog.Ce emotionant!Intr-adevar acele momente sunt unice si ne amintim cu drag de ele.Si eu tot la Bega am nascut cu Simedrea Voicu.


MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

monitza, oau -6kg, felicitari pentru kg date jos! Ce fel de dieta ai tinut tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Siacob noname dieta ideaa e ca da rezultate.Ai meniu zilnic,fara alcool si dulciuri.Dureaza 2 saptamani in care a 7 si a 14 seara mananci mancarea favorita.De ex astazi am avut dimi cafea +o felie paine ,la pranz gratar pui+salata si de seara pap ce vreau.

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Helloooo,fetili,chiar ca bate vantul pe aiciEu am fost azi la manichiura,phiii,ce bine mi-a prinsMonitza,hai ca m-ai facut curioasa cu dieta....poate o pui pe contul comun.....6 kg in 2 saptamani e super....n-ai murit dofoame?Mai alaptezi?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput