**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Buna fetele!

Motana incep sa cred ca exista legatura intre copiii nascuti in aceeasi zi.Alex e la fel cu nenumarate treziri.Daca descoperi tu o metoda de adormit copilul te rog sa o impartasesti.Eu incerc sa iau totul ca atare,sa nu ma mai enervez.Dupa ce ca noaptea doarme agatat de sanul meu,acum nici ziua nu mai sta un minut singur,cand merg la baie trebuie sa las usa deschisa sa ma vada.Oare cand se mai imbunatateste situatia?

Alinuta sunt de acord cu tine ca suntem tinere si trebuie sa aratam aproape ca inainte.Eu cu abdomenul cred ca nu o sa am probleme asa mari,inca mai am burta,nu reusesc sa ma tin de abdomene,astept sa se imprimavareze un pic sa merg la sala,pe mine sanii ma sperie,ma intreb cum vor arata dupa ce nu voi mai alapta fiindca s-au marit cu 2 numere.Daca sunt lasati rau ii operez.

Ieri am fost la doctor,avem 10,5 kg si 74 cm.Eu ma bucur ca nu a mai luat un kg intr-o luna ca ma speriasem cu greutatea lui.De doau zile dimineata mananca numai banana,eu tot incerc cu mar,para, para la borcan de la hipp,care sincer e delicioasa,am mancat eu tot borcanelul,nu stiu cum de nu ii place.Si banana o mananca bucatele nu blenduita,mananca cam o jumatate de banana.La pranz i-am dat o jumatate de galbenus cu un buchetel de brocoli si i-a placut.Sa vedem maine ce mai mancam.

Ma duc si eu la nani,noapte buna!





mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Giova nushtiu ce sa zic eu cred ca e un pic mai bine ca a dormit azinoapte,este ragusit si inca ne chinuim cu nasucul infundat cu batista bebelusului cu nazomer extra si maine mergem din nou la ORL sa vad ce zice doctoru... karvol nu am gasit nici pana acum,am puso pe nasa lu al mic sa faca comanda sa vedem daca vine si poate maine imi da doctoru inlocuitor... ce pot spune ca am observat si eu aum ca nu este in regula cu nara,ca daca trageam cu bb dinnara buna mama ce mai tzipa ,cand trageam din cealalta nu avea nimic chiar radea.... o sa intreb doctoru daca se poate face vreo ecorafie macar sa stiu din timp chiar daca nu se poate face nimic...dar ma gandesc ce greu tre sa fie pt el saracul sa respire pe o singura nara.
Nushtiu ce o sa fac vineri cand trebuie sa merg iar la examen ,probabil o sa merg singura,chiar daca mi-e greu

Blanca imi pare rau de patzania care ai avuto ,sper sa fie bine. Eu ma supar de obicei pe sot cand nu-l baga in seama pe al mic cd se matzaie,sau cand il supara si atunci ma iau de el.

Va si sanatate la toti bebei



Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Neatza

Azi dimineata am facut si eu mar cu para si scortisoara (reteta de pe blogul Clarei), am amestecat cu 2 biscuiti si a fost pe placul lui Beatrice. A mancat aproape tot, de mult n-am mai avut eu bucurii de-astea la masa de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Blanca o pupam pe Eva sa ii treaca urmele de la cazatura. Stim cum e, noi avem 2 cazaturi la activ, una din vina mea, alta din vina sotului, si de fiecare data mi-a stat inima in loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la cat mai multe lunitze: Teodor, Ana Maria si Matei Stefan, Leon, Alexandra Ioana, Bryce Mihai Jacobs si Ioana Teodora
sa cresteti mari si sanatosi puilor!

Neatza!
S-a trezit si Edi odata, pe la 4 a supt putin si pe urma avea chef de vorba. L-am adormit rapid, dar resimt trezirea asta, mai ales ca m-am culcat si tarziu.

Meleea ma bucur ca ai dormit putin mai bine...de fapt Alex a dormit mai bine...implicit tu. hai ca trecem peste perioada asta naspa, vin altele si mai si...
Blanca imi pare rau pt. cazatura Evei, sper sa nu fie nimic grav. exact asa a picat marco...cand era bb, tot de langa sot din pat, pe langa calorifer...cu Edi nu am patit-o, sper sa nu s eintample.
anemona felicitari pt. rezultatele bune. e de asteptat sa nu mai ia atat in greutate, stai linistita.
al meu nu e nascut in aceeasi zi cu al tau si tot se trezeste. eu zic ca ii chinuie ceva...Edi pana dupa Rev. a fost un cuminte...dormea cap-coada. din ian. a inceput chinul....
Siacob ma bucur ca i-a placut lui Beatrice gustarea din fructe.
trebuie sa o incerc si eu.
Mony vi la timisoara? cu cine-l lasi pe denis? cu soacra? cate examene mai ai?

buna ideea cu marul si para cu scortisoara. Ii fac si putina branzica sa vad daca o papa asa.
Caci iaurt i-am mai bagat aseara in cereale si doamne ce s-a strambat si ce greata si-a facut. de am aruncat tot si i-am facut cereale simple cu lapte.

La pranz ii fac un piure din: dovlecel, brocoli, putin morcov, cartof si carnita de pui.

Imi aduce mama oua de casa, asa ca dupa intoarcerea de la Paris, ii introduc si oul. vreau sa o fac eu sa nu pateasca ceva si sa o mai pun pe mama pe drumuri pe la doctori.

o zi faina sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aici e blogul:
http://ioanapurdea.blogspot.com/
mai am de lucrat la el...sunt in urma de tot cu povestirile.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Buna mamici !

A mea zmeurica a facut de dimineata pana acum doua kk moi,oare sa fie de la dintzuci?Febra nu a facut dar stiu ca poate sa aiba si diaree la eruptia dintisorilor.Sper sa erupa ,ca saracuta tot cu manutele in gurita esteb si mofturici .Noptile sunt la fel de agitate se foieste ,plange si vrea numai tztzi!

Oare ce sa-i dau sa o stranga la burtica ?

Blanca pe Evita sa-i treaca!!

Merg ca Gogoasa.,revin dupa ce o adorm.

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Giova ce frumos scrii tu acolo ..abia astept sa citesc in continuare

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Monitza eu zic s ao mai urmaresti..morcovul si orezul strange la burtica. Ii poti face apa de orez sa bea dar mai vezi azi cum e...


-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Da Blanca chiar i-am pus la fiert orez sa vad cum sa -l fac.Vrea numai in brate .

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput