**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Ne-a venit carutul!!!
Dar numai dupa ce a dat tati cateva telefoane bune, ca altfel mai dura cel putin o zi.
A venit ambalat, deci trebuie montat.
Alinutza noi am luat bertoni foxy, dupa ce m-am tot uitat dupa bertoniuri si in sarcina si acum cu bebe si mi se pareau foarte usoare, dar nu le gaseam in magazine sau pe net. Abia maine voi afla cat de usor manevrabil e.

Elenada, sfecla rosie fiarta nu pateaza, se duce mult din culoare la fiert. Cruda i-am dat-o sub forma de suc din sippy cup si iar nu s-a patat.

Giova, arata-ne blogul! Si eu mai am de completat pe primele luni si am un spor ... Plus ca n-am avea timp sa citim tot odata

Imi pare rau ca am starnit controverse legate de iesitul afara. Si la noi e mocirla si zapada, dar parca nu chiar asa sa nu te misti din loc. Si eu care ma plangeam ca ma ud la picioare sau ca-s singura in parc ... Nu m-am gandit, dar in Bucurestiul asta te astepti la orice.

Azi Filip statea pe jos in bucatarie printre picioarele mele, fasaia punga cu mere si la un moment dat il vad ca se uita la mine si se stramba. Luase un mar si incerca sa pape din el, exact din partea moale si urata, ca sa nu zic stricata.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009
Odiseea sarcinii
Travaliul

www.happyrooms.blogspot.com/" target="_blank">happy rooms

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Noce eu fierb sfecla si fac salata. O fierb in coaja si pateaza rau.
Tu tot in coaja o fierbi.




elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Am fiert-o curatata si taiata cubulete. Se inrosise toata apa.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009
Odiseea sarcinii
Travaliul

www.happyrooms.blogspot.com/" target="_blank">happy rooms

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

MOTANA - cu mare drag ajutam.Mai ales ca nici nu voi plati transportul pina la mine. E Amazon Prime si noi suntem membrii, sau ma rog. Deci, pretul cartei + cit o costa sa o trimit in Mexic. Nu cred ca prea mult, ca doar suntem vecini. Nu stiu nimic de carte, noi o avem pe cealalta de la Dr. Sears "The Sleeping Baby Book" si nu pot spune ca ma declar foarte incintata. E cam alandala, amesteca bebeii cu piticii mai mari etc. Si eu sunt un pic nedumirita un pic cu somnu' asta ca nu-mi prea mai dau seama ce mai e normal si ce nu, la virsta lui Bryce. El face 6 luni miine, nu maninca inca solide si se trezeste din 3 in 3 ore si bea lapte. Nu se trezseste niciodata plingind, da' marturisesc ca mai sunt nopti cind il apuca voiosia pe la 3-4 dimineata, asa ca il punem in patut (ca altfel doarme cu noi) pret de vreo 20 de miin sa-si consume energia ( ca nu-i pret sa-l pui la somn imediat, ca am incercat) si dupa ce mai oboseste el in patut cu "bla-bla"-urile lui, dupa aia il luam, bouncing si adoarme. So....nici nu stiu ce sa mai cred.
PS. Tocmai a intrat sotul meu in bucatarie cu ochii mici si-i spun de tine si de carte si cica "Buy it" :))), asa ca am comandat-o, imi vine miine; poate eventual as putea sa o scanez si sa ti-o trimit asa pe mail; zi-mi cum preferi. :)))

Pupam,

Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Cu mare, mare drag fetelor. De azi o sa incep traducerea pentru etapa 7-9 luni. Mai sunt o mutime de retete de tradus. Ma bucur daca isi atinge scopul si anume de a mai scoate mamicile din pana de idei. Ca-mi dau seama ca nu mai stii ce sa mai faci, la un mom dat.
MOTANA - pupici inapoi si toate cele bune. Cam asta e firea mea si cind mi-am luat-o in barba ( si n-au fost putine momentele in viata) m-am mobilizat cumva si am reusit sa ma ridic, sa ma scutur si sa merg mai departe. Acum, cind ma uit la familia asta asa de reusita, cind ma trezesc in fiecare dimineata linga un barbat absolut ideal, cu un bebe strumf (care nu ne lasa sa dormim noaptea:))) de milioane, nu pot decit sa spun cuiva, acolo sus MULTUMESC si bineinteles sa ajut si eu cit pot de mult cu micile noastre mijloace, alte fiinte din aceasta lume ce au nevoie de ajutor.

Gata fug la jogging,

Pupam,

Clara - mami lui Bryce Mihai - un cochil nazdravan - 18.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

giova stiu eu ce zic, crede-ma. Pe coapse am pus putina grasime dar burta e jale

siacob zici ca e iepuras Beatrice

elenada frumoase ale voastre happy feet

noce sa stapaniti sanatosi carutul!

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 6 luni

bebelusha in burtica

cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

O iau din urma cu urarile :
La multe lunite
Roan de Hera01
Serban Alexandru de Buburuza1979
Ana Maria de Crixia
Ana Alexandra de Lucialu
La multe lunite
Dinu Maximilian de Daniela_b
Laura Maria de Andreea_1979
Maria Catalina de Ungaras
La multe lunite
Denis Stefan de Flosideea
Sara de LuisaTL
Octavian de Altheea27
David Andrei de Ely_cta

La multi ani Coccorina

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

maine va arat blogul. Mi-a descarcat sotul in seara asta niste poze de pe tel, trebuie sa le pun pe blog si pe urma va dau linkul.

Sfecla si mie imi place...am mancat la greu anul asta. mama o face in cuptor, mi se pare mai gustoasa. pe urma o mancam ca si salata langa felul 2. Pune otet pe ea, zahar, sare si naiba mai stie...ca mie mi-o da gata facuta.

Mony cum mai e Denis?
Elena superbe pozele. le-am devorat rapid pe toate. ai 2 copii minunati.
Noce sa va tina caruciorul la cat mai multe plimbari. vrem poze cu el. nu l-ai filmat pe Filip cum papa sfecla rosie? nu am vazut in blogul tau.
Inutsa daca zici tu...asa o fi.

Nu va zic cum a mancat Edi un biscuite intreg, am vrut sa il iau din mana crezand ca se ineaca. s-a pus pe un plans...
[pe urma a mancat spaghete de la marco, fierte si cu putin parmigiano deasupra.

Dupa ce venim de la Paris, Clau trebuie sa plece la Verona. asa ca musai sa ma relaxez ca voi fii singura cu copiii vreo 3 zile.
, pe maine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



Salutare ,fetele!

am dormit un pic mai bine si noi....cred ca e o perioada , ca prea multe zmeurele si-au dat in petic in ultimul timp

Am vizionat filmulete si pozici care mai de care mai frumoase .... eu cateodat va spun sincer ca incurc zmeurele,nu mai stiu care a cui este,mamicile ,eun talmes-balmes in cap la mine , sper sa-mi revin mai repede ca prea sunt capiata. daca ma vedeti pe strada sa ma trageti de maneca....

Am facut mar cu para si scortisoara si am pus si un pic de brazica , a mancat ceva,ceva, lucru mare, ca nu mai mancam nimic de 2 saptamani ClaraJ ,mai incercam si alte retete

mai vroiam sa zic ceva dar a suflat vantul si mi-a luat ideea

" revenim cu detalii de la fata locului"



http://picasaweb.google.ro/meleea9

http://picasaweb.google.ro/alexandruzmeurel/56luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Am patito si noi...Eva a cazut din pat Era cu tati caci ma dusesem si eu pana la baie si aud un mare poc..deschid usa si urlu "ce sa intamplat?" cand aud patatia sar de pe wc disperata...
I-am last si eu un pic singuri si tati s alipit cu ochii de tv, Eva in pat langa el facea rostogoliri cand o rostogolire langa mariginea patului a fost de ajuns..cred ca a cazut cu fata in jos..nici nu stiu..intre pat si calorifer..cert e ca era rosie undeva in frunte dar si in cap spre ceafa asa..cred ca a cazut cu capul de parchet saracuta si apoi poate cand sa ridicat sa lovit in calorifer..nu stiu..asa cred
Mi-a venit sa urlu la sot desi era crispat saracu' tot si mi-a zis sa nu tip...fierbeam..abia am linistit fata, am incercat sa ii pun compresa la frunte dar si-o tragea cu mana..uffffffff...sper sa fie doar o simpla cazatura..acum stau si cu morcov...ca nu pot sa nu ma ingrijorez...
Stiu ca majoritatea copiilor cad din pat..dar..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput