**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eee....Alinutza cat te inteleg....eu deja cautam info despre lipoabsortie si ceva la sani...nu as vrea silicoane, ca sunt ok asa, dar sunt prea lasati. ma gandeam ca pt. la anul asta sa fie cadoul de ziua mea...de la sot. Oricum, daca la sani nu s epoate umbla decat dupa 6 luni de la alaptat...
eu bag abdomene la greu, nu scap eu de burta asta...caci o am de cand ma stiu...doar ca s-a tot marit cu trecerea timpului.
La mine toti sunt cu gura ca sa slabesc, sa merg la sala...mama ma inunda cu retete de slabire...si sotul ma iubeste asa cum sunt, dar vorba ta...suntem tinere, nu putem sa ne complacem in aceasta situatie.
Macar tu esti mult mai ambitioasa decat mine...greu ma urnesc.
Bafta maine la analize, sa-i recolteze rapid si sa aveti rezultate bune.
Si finul meu Eric...se pare ca seamana mult cu Eric al tau, are probl. cu laptele. Formula nu o accepta, numai sanul...si face alergie de la iaurt, branzica,,,nu-i poate da nimic. ei stau in madrid si medicul vrea sa-i interneze cateva zile sa-i administreze lapte ca sa vada cum face....analize inca nu i-a facut, dermatita nu are.
Inutsa tu ce lipoabsortie sa faci mama, ca nu ai la ce. as vrea eu sa arat ca si tine.
Moniland super ca au papat fetitzele.
Mamidevladut si edi adoarme singur. doar cand e super marait, trebuie sa ma simta langa el.
blogul nu e gata...sunt in urma de tot cu el....la povestea nasterii lui Edi...asa ca mai am vreo 7 luni sa revin in prezent. sper sa am timp sa-l termin rapid si pe urma pun linkul.
Patricia euu ii dau piscoturi normale. de multe ori ii pun unul in mana si mai molfaie pe el...nu papa cine stie ce, il tine mai mult ocupat. Ii mai pun cateodata in fructe...asa cam un sfert.
am si ceva biscuiti de dincolo, pt. 6 luni...de fapt e un praf, ca si cerealele...se face cu apa. eu ii mai pun si cate o lingurita dintr-aia in fructe. dar azi le-a mancat goale si doamne ce i-a mai placut. si i le-am zdrobit doar cu furculita, asa sunt si bucatele mai mari pe care le mesteca/plimba prin guritza.
Andreea, laura ta zici ca e edi al meu...asa tipa si el zilnic de multe ori. le place, asta e concluzia.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Mamidevladut ce bine ca ai reusit sa-l faci pe zmeurel sa doarma sg.Eu dc o las plange si tipa pana nu mai poate e imposibil sa o las singura i patut sa adoarma.nu adoarme pana nu ma simte langa ea si atunci cu tziutzi si tam tam mult.offfffff..o trece si perioada asta. Iar pe burta nu vrea sub nici o forma.

Andreea |O frunusete Laura se distreaza de minune

Alinutza dc te linisteste putin aceeasi problema o am si eu,abdomen ca inaite de sarcina never!GAndeste la partea fumoasa a lucrurilor,a rezultat un pui care merita toate sacrificiile.Cat despre parerea sotului idem,dar increderea in noi conteaza mai mult,si daca exista o modalitate sa-ti recapeti tinuta before sarcina si te face sa te simti mai bine, continua in a-ti duce pana la capat decizia

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

De ceva vreme am observat ca Beatrice isi tine aproape tot timpul degetele de la picioruse foarte stranse, chiar si atunci cand sta in fundulet. Cred ca doar atunci cand o dezbrac si se fataie in tot patul si le relaxeaza. Bebelusii vostri cum le tin?
Parca Moniland a descris mai demult niste exercitii pentru relaxare, daca le mai aveti, pls, mi le trimite-ti si mie .

Intre timp, sa va amuzati cum merge Beatrice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Siacob, e tare dulce Beatrice cu topaie. Iar miscarea de relaxare se face in felul urmator: cand o pui pe spate la schimbat de scutecel ii masezi gamba cu un pic de crema/ulei, de la calcaie spre incheietura genunchiului. O sa vezi cum se relaxeaza si isi desface piciorusul.
Alinutza, intru si eu in gasca ce are nevoie de lipo/abdo. Am si eu cateva vergeturi pe burtica, nu multe si nu f. deranjante nici macar pt mine. Sotul mi-a spus ca asa am o amintire de cand am fost gravida, si acum parca si ele mi-s dragi. Iar cu kg, suntem o gasca de 6 fete ce ne-am propus sa slabim anul acesta. Am facut un tabel pe care il completam tot la 2 sapt cu realizarile. Scriem si cat ne propunem sa slabim si cat am reusit. Oricum ma stimuleaza si asta.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello
Si eu am intrat la subiectul nostru prin intermediul capitolului vechi. Am zis ca sunt eu chioara si nu vad capitolul care trebuie dar cand colo s-a mutat subiectul.

Am fost cu Matei la eco si e ok. Are un usor reflux vezico urinar dar a zic dr ca e posisbil sa apara acum din cauza infetiei. A spus ca in cazul in care se va repeta problema cu infectia a tunci sa facem o cistografie. A venit si rezultatul de la urocultura si are o infectie cu ecoli. Maine e gata si antibiograma si incepem tratamentul. Sper sa putem evita antibioticul si sa rezolvam problema cu biseptol. Astept antibiograma si vedem la ce vulnerabila infectia.
Matei s-a purtat exemplar la eco. ma minunam cat de cuminte e baietelul meu. el care e un agitat si care nu sta doua secunde locului a stat cuminte nemiscat la ecografie. nu a fost nevoie sa il tin. Era foarte atent la dna dr si din cand in cand ii mai spunea el cate ceva.

Acum dorm amandoi dusi. Nu au dormit pe la 11-12 cand dormeau ei iar la 14 erau rupti. Le-am dat doar laptic ca nu aveam cu cine sa ma inteleg. am observat ca daca sunt obositi nu au chef de hrana solida.

Si noi am iesi mai des afara daca am avea cum. Si la noi e numai zapada peste tot. nu pot sa misc nic cativa metri. carututl are rotile mici se impotmolesc una doua. Efectiv nu am unde sa ies. am mai iesit cu ei in sling dar imi est greu. Ei sunt grei iar spatele meu e varza.
Am fost la control la spate si mi-a dat sa fac un rmn pt ca el banuieste ca sunt afectati nervii sciatici. Nu stiu cand o sa fac si RMN-ul.

Am primit si noi pozele de la sedinta foto. le gasiti la semnatura

Va pupacim



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland ma bag si eu la slabit. tot astept sa imi vina ciclu ca sa incep dieta dar vad ca nu mai vine. eu inainte de ciclu am o foame ceva de speriat si ma gandeam ca nu e un moment bun sa intru la dieta. Mai astept cateva zile daca nu dr meu ginecolog a zis ca il convingem altfel sa vina daca el nu vrea. Azi am deja 38 de zile.
Dupa ce vine gata incep dieta. Cu sportul deocamdata nu ma bag. Dr la care am fost cu spatele a zis sa stau linistita pana nu stim exact despre ce e vb. a zis ca e suficienat ca ridic piticii.
Si burta mea e plina de vergeturi si a inceput sa atarne. E horor.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Uffffffff..nici macar sa pape nu vrea!
A dormit si ea jumatate de ora si m-am delectat cu imagini cu zmeurici dragalasi.

siacob ce stil haios de inaintare adopta Beatrice

Elenada piticii tai sunt mortali,foarte frumoase ftografiile.Ce bine ca nu e in regula Matei!


MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Elena pozele sunt superbe superbe..le-am vazut pe cele de la inceput cu barbatii dungati si Ana ce fotogenica e

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Moniland multumesc tare mult

Elenada tare frumoase pozele voastre, mai ales cele in care sunteti toti patru. Piticii sunt fotogenici amandoi. Poate scapa Matei de infectie si fara antibiotic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Noi ieseam afara aproape zilnic pe zapada ,pe frig stiam ca cel putin juma de ora trebuia sa iesim,doar cand eream prea obosita sau lenesa nu ieseam....si de vreo 5-6 zile ma facusem f lenesa si nu l-am mai scos si hopa mi-a racit puiul in casa si pana acum nu mi-a racit niciodata,noi nu suntem raciti nu am fost deci nu-mi explic,cat timp l-am scos afara nu a racit niciodata

Eu am avut mai mult noroc cu forumul,eu le tin pe bara pe cele care intru de obicei...si cand inchid compu dau 'save and quit' ,iar cand aprind compu imi apar toate asa cum le-am lasat

Baietelul meu cand ma vede pe mine si pe tasu ca ne incepe sa rada si mai nou cand ii zic pusi ne da pusi pe obraz,cat de dulce e .

alinutza78 esti super tare...si eu ii tot ziceam sotului ca daca e mai fac un copil dar dupaia vreau silicoane ca am inteles ca ridicarea sanilor inseamna sa-ti ramana diverse cicatrici si ca peste ceva timp se lasa iara.Eu n-am probleme cu greutatea ca am fost slabuta tot timpul dar am treaba cu sanii care s-au lasat atat de rau si plini de vergeturi,groaznic si totusi sunt destul de micuta douazeci si trei de anisori , merit si eu sa arat ok chiar daca sotu imi spune ca acum sunt mamica sa nu ma mai gandesc la prostii si ca lui ii place asa cum sunt dar na cum ai zis si tu ,nu-mi place mie cum arat....

andreea_1979 ce frumos rade printesica ta.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput