**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Moni eu i-am dat biscuit cu gluten..i-am pus si in iaurt.

Evei ia aparut o pata rosie pe obraz..nu i-am introdus nimic nou in alimentatie ieri..cred ca e o pata din aceea ce ii apare si la gat..asa c amaine mergem la dermatolog..uff dermatita asta./de fapt sa vedem maine ce zice doctorul.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Buna

Doar 3 treziri azi noapte . Deja toata lumea imi spune ca nu se mai satura copilul cu . Zmeureii care papa formula se trezesc tot asa des noaptea?
Clara cred ca maine incerc reteta cu mar, para si scortisoara ca tare bine suna. Eu chiar sunt in criza de inspiratie pentru masa de pranz, pt ca v-am spus, Beatrice acum mananca legumele doar daca ii pun si iaurt.
Am admirat-o pe MC cu palarie...e mortala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui noce

Parca scria cineva de tinut copilul in casa ca sa nu raceasca. Eu va recomand cu caldura sa-l scoateti afara ca sa nu raceasca. Aerul curat creste imunitatea.. Si aerisitul casei (eu las toate ferestrele larg deschise cate 2-4 ore pe zi, cat stam afara, le-am lasat si cand erau -9 grade).


Nu mi-o lua in nume de rau dar cand nu ai parc langa scara blocului unde sa plimbi copilul ci doar stradute pe care sufla vantul de iti ia palaria din cap atunci prefer sa tinem copilul in casa in zilele respective. Altfel sunt de acord cu tine ca aerul curat face bine ..nu insa si aerul rece.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
ori eu is chioara, ori a disparut subiectul. am intrat din cap. trecut...nu-l gasesc pe asta niciunde.
La noi toate bune...macar doarme noaptea, daca dintii tot nu au aparut.

Coccorina , multa sanatate si fericire alaturi de familia ta!

la cat mai multe lunitze zmeuricilor: Denis Stefan, Sara, Octavian si David Andrei!

Patrisuca bine ai venit in . Da-ne toate datele Patriciei si ale tale, ca sa va trecem in lista.

trimit postarea...poate asa gasesc si subiectul.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Da, da, a disparut subiectul..eu tot asa am intrat din cap vechi

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bai fetelor...acum vad ca ne-au mutat de la scutece. Bine ca nu ne anunta nimeni...puteam sa caut pana dimineata subiectul....

Intrati la "Primele 365 zile din viata unei comori" se pare ca aici stam pana la 1 an.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Blanca nu vreau sa ma bag dar pot sa-ti spun ca si aeul rece face bine la bebe.Eu am scos-o afara si cand era temperatura cu minus si a dormit foarte bine chiar i-a placut si cand am adus-o in casa era fresh.si nu a racit iarna asta deloc.
Si acum pe bune unde este aer curat in orasele noastre poluate unde de dimineta misuna masinile?

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Au facut topic nou, nu mai sintem la clubul scutecelor, ci la primele 365 de zile..si eu dupa postare am cautat si am crezut ca m-am tzacanit.

eu am tinut copilul in casa din mai multe motive iarna asta: zapada asta a facut aleile din jurul blocului impracticabile. am realizat ca e extrem de greu sa ies afara cu ambii copii, de cele mai multe ori sint singura pina seara tirziu cu ei si nu pot iesi cu caruciorul, am incercat o zi cu marsupiul si efectiv mi-a rupt spatele sau era sa cad... abia astept sa se cureete.
altfel, cind era frig dar curat pe jos ieseam oriunde,caruciorul are si pretectie vint/ploaie.. nu mai zic cind o aveam doar pe Rebecca, eram plimbareata rau si nu prea era zi sa nu ies cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Nici eu nu am gasit subiectul, credeam ca sunt eu zombie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa....
Tanimi felicitari pt. mama. sa stii ca si eu am vazut la Edi o usaoara urma de gelozie, cand ma dragaleam cu frate-su'. s-a intamplat odata...trebuie sa mai repet in fata lui sa vedem. sincer nu as vrea sa nu ma lase sa ma ating si de Marco...trebuie sa intelegea in viitor ca nu sunt doar a lui. Cu Marco nu am avut probleme, ma lasa sa ma tina in brate tat-su' sa ne...chiar el ne zicea. sper ca Edi sa nu fie asa gelos de sa nu poate accepta ca ma atinge si altcineva.
Noce are 9300 gr, nu are 10 inca. arata foarte bine, nu-mi fac probleme...doar ca e cam fitzos cu unele mancaruri. Din mana nu papa nimic ce e leguma, iar din linguritza inchide guritza sau o tine acolo. nu imi fac inca probleme, bine ca bea lapticul, asta e important deocamdata.
da, incerc sa profit de tot ce vad pe acolo si sa nu ma prea gandesc la pitici. oricum raman pe maini bune, asa ca putem profita din plin de astea cateva zile la Paris.
Clara mersi de retete. mai bag un ochi din cand in cand. avem acelasi font la blog.
Ungaras e o dulceata MC. sper sa va fii reusit vaccinul...stiu ca daca nu se inroseste, nu se vede nimic la el, trebuie refacut.
Pooh imi pare rau ca esti zoombie, macar esti frumoasa.
Luisa si eu i-am dat piscot si biscuiti normali, nu au fost probleme. daca nu avem in familie alergici la gluten, e mica probabilitatea sa fie si ei.
Patricia nasol ca nu au ai avut o noapte buna...mai laes ca tu mergi si la job.
Cartof dulce eu iau din Real, imposibil sa nu gasesti in hypermarketurile astea.
Monitza o zi buna sa ai. ai bagat ?

eu il scot pe edi, nu zilnic, caci sunt tare comoda.

fug ca e timpul de , revin eu...cand pot.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput