**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Dana-bine ai revenit!.Ma bucur tare mult ca sunteti mai bine!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Recuperez

Miruta ati luat protectii ptr prize, colturi etc???
Anna ti-a venit sora? De unde? pai inseamana ca vei intra mai rarut acum
Lavinia cum te mai simti? Imi pare rau ca ai avut problemea cu fiereadar ma bucur ca Rares e mai bine
Carina imediat voi merge sa vad pozele pe mail-ul comun sa termin de recuperat de pe aici
Bamsy imi pare rau ptr bubitele Maiei..sper ca i-au mai trecut
Anna ff frumos cadou..si super ca lui Vladut ii place
Cris ce semnatura terorista ti-ai tras ..super
Anna da weekend-ul asta am avut copii, plus sambata si copilul unor prieteni..deci 4 la nr in casa...si m-am certat si cu soata, ca baiatul cel mare al lui, era racit, si eu i-am zis clar ca daca sunt raciti sa nu ii ia(defapt amandoi discutasem inainte si cazusem de acord), ca data trecuta Stefi de la ei a luat raceala...si atat i-a trebuit la al meu, ca a inceput..asa ca iti dai seama ce draci mi-a facut tot weekend-ul
Alic pai eu am crezut ca Naty se ridica de mult singurica si se tine bine pe picoare.....iar acum tu vi si spui ca de abia acum cateva zile s-a ridicat singurica...pai eu o vedeam in poze ca sta si fara sa se sprijine
Cris asa este, vroiam gemeni, sau vreau..dar cine stie ce va fi....Cumlmea e ca deja copii sotului sunt mari si nu mai avem asa mari probleme cu ei, mai ales ca acum de cand au Nintendo numai in el sta cu ochii ..oricum isi fac singuri ucrat la ei in camera (bineinteles ca trebuie sa-i impingi de la spate de vreo cateva ori) mai uita sa traga apa la wc, mai uita sa se spele pe maini..si trebuie sa stai in spatele lor...la masa Emmy, care e o muta...ii scoti cuvintele din gura cu clestele...mananca ff incet(mai repede papa Stefi) si trebuie sa stai si sa te rogi de ea sa bage mai repede...asta la mancare...ca daca e vb de dulciuri, le infuleca cat ai clipi...si multe..Asa ca eu zic sa te bucuri ca aucm e inca usor..mai tarziu o sa fie si mai greu..cand o sa inceapa sa-ti raspunda, sa nu faca ce-i spui, sa te ignore...ee da las' ca vine si timpul ala..
Alic vazut pozicile si filmuletul cu dansatoarea mica ... l-ai ascuns bine de tot, a trebuit sa bughisesc pana am dat de el bine ca nu te-ai ales cu lovituri grave sau taieturi de la geamul de la usa
Anna pup si eu lovitura lui Vladut
Miruta ma bucur ca ati inceput reacomodarea cu patutul si aveti succes...a mea doarme si in patut si in pat...da mai mult in pat intre mami si tati ca e mai cald si bine..sa vezi cum ne cauta cu manutele ei mici
Anna vazut filmuletul..Ce frumos sta el la masuta..si cuminte..
Alexa mai vrei sau nu in lista mea de mess???ca tot astept sa-mi dai id-ul tau...si de aiz ai inceput iar dieta???
Alic vazut si celalat filmulet....ff scumpa Nati...si sigur nu ai mai cazut de data asta?
Ema te-ai pus pe bancuri??? comice
Mada multam de bunatati...orice in afara de carne...deh m-am pocait..am vaut o emisiune la tv si nu mai manac carne, mai ales pui...sarmanele pasari cat sufera Vaii da ce frumusete am vazut eu in pozici ..si ce tort delicios vreau si eu
Alic ff deliciosi papanasii tai..cum facem sa-mi trimiti si mie o portie???
Yioanna uite ai mai dat si tu un semn de viata ce mai faceti? ce mai face Stefi?? imi e dor de voi...da' calutii ce va mai fac?cum am fost rasplatita??? se pun la socoteala si nervii???in loc de flori...Ma bucur ca sunteti bine si ca a inceput sa pape laptic mai ibne, fie si in somnic...Deci baba, apa, tata...si "mama" nu spune??? Eee, las' ca nici eu nu am primit nimic, si nu am dat nimic...eu sincer nici nu pun asa mare importanta pe astfel de lucruri...si nu ma deranjaza daca nu primesc ceva....
Ema imi pare rau ca sotul ti-a facut nervi si ca Darius nu a dormit bine...sper ca pana la ora asta te simti mai bine
Reby...si tu nu ai dorit bine??? imi pare rau Cum se mai simte Reby??Ce i-a apatut pe burtica?? i-ai bagat vreun aliment nou?i-ai dat ceva nou??
Andreea ma bucur ca ai scapat de examene..bafta sa fie note mari...
Ema si am meu sforaie dar cica mai putin zgomotos ca in anii trecuti..ca el s-a operat ptr sfoarait...oricum pe mine un ma deranjeaza decat rar...sunt obisnuita.. un leac...cica at cand sforaie sa-l strangi de nas....nu am incercat
Simina si voi ati avut probleme cu somnul?? imi pare rau..e posibil sa-l deranjeze ceva..dintisori, burtica...sau e puseu de crestere si vrea sa pape mult
Anna pai felicitari viitoareo nasica...Sa fie intr-un ceas bun si casa de^piatra sorei tale ..ma bucur ca-i place tricicleta..De abia astept si eu.
Andreea vei fi nasica de gemeni??ooo pai felicitari Chiar ca multe meniuri si ff gustoase...si noi tot la clasicele piureuri suntem.ii mai dau sa gust si din cand in cand din mancarea noastra...dar in rest imi papa bine piureurile si sunt multumita..asa ca deocamdata raman la ele...
Simina de la 6 lunite poti sa-i dai jumatate de ou o singura data pe saptamana..eu i-am bagat totusi oul de la 8 lunite...si ii dau doar jumatate de ou pe saptamana, nu mai mult.. ai noroc ca ai oua de tara sunt ff bune..
Daniela off Domane ce ati mai tras, e bine ca Densis e mai binisor...pana la urma ce ati avut????offf asteptam analizele si vesti ca Denis e mult mai bine





Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, am presupus eu ca nu ai avut un wkd prea bun, offf , sper sa nu raceasca Stefi, Doamne ajuta! Iar tu cred ca poti sa iti deschizi o gradi la cati copii ai avut pe cap in wkd. Imi pare rau de cearta cu soata, sper ca s-au linistit apele

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

aaaa, si nu v-am spus, mi-am cumparat crema pe baza de arnica si l-am dat ieri pe lovitura si pana azi a trecut de tot. Se pare ca e buna sa avem asa ceva in casa

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Recuperat cap asta....greu frate, greu ...


Despre Stefi: e o rautate si o dulcica in acelasi timp...are un caracter ff tare...si e foarte curioasa...se baga peste tot, e rautacioasa, nervoasa si sare imediat la bataie...o bate mai des pe mami...iar daca-i da si mami se supara...trage de tot in casa, se duce la fire si la prize cu toate ca stie ca nu are voie, tot acolo merge. Mai ia si cate o lovitura, dar un ar plange deloc, ca sie ca e vina ei....ce mai numai nazbatii face..aaa si tipa, tipa des si tare...vb si singurica, sau daca vb noi se baga si ea in vorba...ce mai, e fetita lu'mami si tati
Acum e langa mine si papa un biscuite...il maii ntinde pe masuta...Ca are obiceiul sa stearga cu jucarii pe parchet si apoi sa le bage din nou in gura, iar la mancare sa stearga cu ea pe masa si apoi sa le pape... ...s-a facut ca un purcelus...se vede ca eu am facut curatenie degeaba

Gata ca am scris si inainte dita mai carnatul...acum ma apuc sa-i tai unghiutele...Sa vedem cat reusesc, ca se lasa cu certuri, nervi, tipete....da tot ii dam noi de cap

Va pupic pe toate


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

aliccccccccc mai lasa mama papanasii aia ca mor cu zile aici....
bai frate, orice lapte as lua si as incerca sa fac branzica, e, iese branza insipida, inodora, incolora....ih, bleah, ch....fara gust...asa ca noi, eu si Picky nu avem cum sa facem papanasii aiaaaaaaaaaaaaaaaa
picky...La cerere ...cris e responsabila cu perfuzabila mea, eu cu bancurile. leacul asta nu functioneaza decat pt cateva sec....ca si sutul meu....se intoarce si isi continua serenada.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ema deci vrei sa faci papanasi? De ce nu cumperi branza si te chinui sa o faci?


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

poi de undeeee????? ca am luat si de la astia din market si e ca o smantana....mai e o piata in Bruxeles unde comercianti sunt arabi si mai sunt si cateva magazinase cu prod romanesti....branzetuei, casaval, mezeluri, afumaturi....e...branza aia e fara gust....si are nu stiu ce...ceva ce pun ei in lapte pt ca acelasi gust l-am regasit in cea facuta de mine. eu am facut pt pitic si am gustat. stii tu ceva mai asemanator cu cea romaneasca???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

La magazinele turcesti ai incercat? eu de acolo cumpar branza in saramura, cutie de cate 1 kg( marca Gazi si are cu cata grasime vrei...40%, 50%, 60%..noua asta ne place) dar mai au si alte marci..., de acolo cumpara sotul si branza de burduf, e in borcan, ff buna atunci cand faci cu mamaliga..au si branza de capra, branza de oaie, cascaval..si aduc foarte mult cu produsele din tara...eu de acolo cumpar si varza acra in vid ptr sarmale. La papanasi ce fel de branza trebuie? dulce?? ca nu stiu daca la turci au asa ceva...dar ai putea incerca cu mozzarela...poate merge


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Salut mamici.
Noi suntem cu nasul infundat si plin de muci, azi-noapte am stat treze de la 2 la 6, din cauza asta sau din cauza unui dinte, nu stiu nici eu exact.I-a luat sotu de la farmacie, binenteles cu recomandarea farmacistei, vaporub, este un unguent mentolat, am citit pe prospect ca se folosete doar la copiii peste 2 ani si sub un an se foloseste baby wick vaporub, acum intrebarea mea este: oare are ceva daca o sa-l folosesc doar o singura data?, maine o sa ma iau unul baby, nu stiu ce efecte secundare ar putea sa aiba, eu tot am citit pe net si nu am gasit nimic,

voi ce ziceti fetelor? astept raspunsurile voastre, as vrea sa o fac in seara asta cu speranta sa avem o noapte linistita!!!


Mergi la inceput