**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ce mancaruri elaborate papa buburuzele noastre! Eu nu i-am facut inca decat clasicele piureuri de legume cu carnita sau ficatel ... ma puneti pe ganduri, trebuie sa ma apuc si eu. Dar nu prea stiu ce sa-i fac: orez nu-i dau ca se constipa repede, spanac frumos nu am gasit .... sa-i fac legumele la cuptor nu mi se pare mare diferenta fata de fiert ca ulei nu pun decat crud, branza nu-i place, ou nu i-am dat inca deci papanasii ies din schema. Off, si nu mi-am notat reteta d epapanasi.
In schimb trebuie sa incep sa i le pisez cu furculita, ca doar n-o manca fata mereu piure fin.

Legat de master, trebuie sa recunosc ca e mult mai usor decat facultatea, ce-i drept si domeniul e altul. Dizertatia e la vara si mai am si doua examene, tot la vara. Si daca mai adun o nunta si 3 botezuri (v-am spus ca voi fi matusica de gemeni?) s-a dus pe copca concediul nostru. Eu tot mai sper ca macar o fuga la mare tot ajungem.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da de unde....astea clasice nu-i plac Evei deloc,in schimb ii plac de ale mele........tre` sa fac dietetic....cred ca mananca....ea sigur.....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Anna-.Da adevarul este ca ieri a avut o zi mai grea ptr el avand in vedere ca am fost plecati si peste tot toata lumea a vrut sa-l tina in brate,sa-l pupe....i-am luat temperatura ieri si nu avea febra.Vedem ce o fi -mai naspa e ca ajung capiata de cap a doua zi la birou.....
Mada-multam.Trebuie sa mergem sa facem piata si noi si o sa-i iau si biscuiti sa mai diversificam putin meniul.
Ah am niste oua de tara si ma gandeam sa-i dau si puiului-credeti ca e prea devreme sa-i dau un sfert de galbenus fiert tare?

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

"NEATA!"...daca se mai poate spune asa la ora asta..

Cris, perfecta cafeaua! sa-mi spui cum ti-au iesit papaneii..

Serialbastre, felicitari pt note! te admir ca inca mai poti invata! eu una ....nu mai retin apropae nimic
papanasi: 150-200 de gr branza vaci + 1 galbenus ou + gris cat sa iasa o compozitie ca la galuste; cand apa de in clocot, se pun bulgarasi cu ajutorul unei lingurite si se lasa la foc mic; dupa ce se ridica la suprafata, se mai lasa la fiert 10-15 minute! pofta buna!

Ema, te-a certat sotul? trimite-l sa ia o gura de aer, poate se mai racoreste...mai, parca toti is o apa si-un pamant uneori
fain banc

Ana va pupam si multumesc!

Yoanna...cred ca a vrut sa-ti dea o lectie , sa nu-ti fie cu suparare...

fetele, am primit o carte electronica :si tu poti fi supernanny"; o pun pe mailul comun...

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Alic, merci de reteta, acum o salvez.

Simina, mie mi se pare devreme ptr ou. Eu am inceput diversificarea la 4 luni si abia saptamana asta ii dau ou. Si Cezara are 8 luni.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Buna ziua gagici cu pici mici...tare dor mi-a fost de voi dar nu prea am avut timp nici sa respir...asta e cand esti obisnuita cu un copil cuminte nu prea stii cum sa-ti imparti timpul in situatia in care el nu mai este de loc "cuminte".Va multumesc tuturor pt gandurile bune,pt mesaje pt faptul ca ati fost langa noi si v-a pasat de soarta noastraDenis este mai bine,este insa pe antibiotic (sumetrolim adica biseptol),nu a mai vomitat de loc si incepe incet incet sa-si revina la programul lui de copil cuminte.Nu am reusit insa si mor de ciuda sa-i duc probe de kk pt coprocultura pt ca vineri a facut primul kk la ora 7 seara iar pana astazi nu puteam astepta pt ca trebuia sa incepem tratamentul cu antibioticAm dus in schimb probe de la mine si astept saptamana asta sa iasa rezultatul sper eu unul bun.Sunt tare in urma cu cititul dar nu ma las pana nu citesc tot.Deocamdata merg sa citesc si sa raspund din capitolul asta iar pe celelalte 2 din urma incerc doar sa le citesc

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

alic nu m-a certat, ca nu indrazneste....ce draq....doar is moldoveanca a draq si afurisita.....numa ca volumul vociii lui trebe redus....si eu ma rog la Dumnezeu in continuare sa pateasca ceva la gat si sa nu poata vb decat soptit. toti is o apa si un pamant....ce, credeai ca-i altfel????? ne mai mintim noi uneori ca nu-i asa. las ca sta el 3 luni singur cuc....sa-l vad dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

pt dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Danuta, draga mea, ce ma bucur ca sunteti bine, va pupacesc cu foc pe tine si pe Denis, sa stii ca mi-era dor de voi
Picky, ce faci, stai pitita? Ce te supara? cu mare drag
Andreea, te inteleg, noi avem pana acum 2 nunti, la una suntem nasi + un botez...pfff, concediu il legam de nunta lui sor-mea, ca tot mergem la ea, dam o tura si in Germania si Franta... Felicitari pt nepoteii gemeni, sa dea Domnul sa vina pe lume usor si sa fie sanatosi
Alice, multumim de carte, o sa intru sa o descarc

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput