**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Simina, ati avut o zi plina si de la noi, sa treaca maraiala piticului, cred ca e de la dinti...

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Meniu...7:20 lapte(210ml)
9:30 biscuiti cu unt+pufuleti+ lapte(100)
13:30 orez cu carnita pui+lapte
17:00 gris cu lapte
20:00 lapte la discretie

Gata si tero,am culcat-otrebuie sa ma apuc de mancare dar mi-e leneeeeeeeee............

alic eram la pc-ul sotului si nu stiu ce are ca nu vroia sa vada nici macar o poza,ca sa nu mai vorbesc de filmuletdar acum am vazutnoi nu suntem fani zile de indragosteala..oricum daca am chef de-un viol mai periculos poate sa fie in orice alta zii-am arata si soatei papanasii si....si stii ca azi m-a pus sa-i fac si lui,nu???foarte funny sotul tau cu "200kg"
mada tare as fi vrut sa vad pppppozicile cu Eva,acum de dimineata,dar se pare ca mai tarziu o sa ma duc dincolo ca momentan sunt la rasnita sotului si iar nu- ma lasa sa vad nimicaahaaaaa,uite cine s-a zgaltait
yioanna teroriata face numai prostii,dar e tero lu'mami totusi si nu pot sa ma supar pe eamultumimculoare la ce???stai ca m-ai bagat in ceatamai avem si noi momente de tensiune in casa ca peste tot,nu e in fiecare zi roz,dar sunem doi zapaciti cu simtul umorului si incercam sa trecem peste neajunsurile vietii si sa facem haz de necazmai,mai..da ce vorbareati mica ai tu acoloe bine ca macar papa si asa lapticlasa ca creste ea mare si nu o sa te mai chinui sa o pacalesti noaptea sa bea lapte,ca o sa-ti ceara singurica dar de ce nu ati fost impreuna la ziua surorii tale??si daca nu esti fana facut cadouri,iti propun ca in zilele mai speciale sa-i pregatesti o cina romantica la lumina lumanarilor(chiar si in bucatarie)cu un vin bun si rezultatul reusitei e garantat
ema trist de tot cu sforaitulpe al meu il apucase intr-o seara sforaiala si nu stiu de ce m-am suparat eu asa de tare ca m-a trezit ca i-am bagat un cot la coste ,de dimineata mi se plangea ca il doare intr-o parte o costa si nu stie de cedar nici ca a mai dat drumul la tractor noapteai-a baga tu baiatul in seama si ai sa vezi ca nu o sa mai fie asa maraici..un pic de gadilici si iubareala o sa faca minuni
iry da ce aveti fetelor???v-ati vorbit???upss,bubite dupa febra???da o fuga la dr. si e asteptam cu vesti
andreea ce note frumoase..felicitarisi pe cand lucrarea de disertatie???
simina e posibil sa fie dintisoriisau poate ca nu...tare rau e cand nu stiu mititeii sa vorbeasca ca sa ne spuna ce ii doare
anna si ii place cu tricicleta ???a agatat fete??vrem si noi poze cu noul acvariu!!!!!!!!se marita???felicitari si casa de piatra nasicilor


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

[/b]ema[/b] dupa ce-si face efectul perfuzocafeaua te asteptam cu bancul zilei

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, pai tricicleta voia sa i-o fure un baietel, iar de agatat a agatat la magazin, sau mai bine zis a luat-o cu japca o fetita cam de vreo 6 ani, blonda cu ochi albastri , se duce fi-miu direct la ea, se uita in ochii ei, o ia de mana si o trage dupa el sa-i arate prizele pe acolo..fata era topita dupa bebe, el luase fata de serios increzut.., eu ma prapadeam de ras

Maine, la 10.40 avem programare la doctor si apoi vaccin

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

2 politisti...unul isi tot baga degetul aratator de la mana dreapta in gura si-l mirosea....celalalt:
- ce-ai ma????
- ba, ma intreb ce-am sub unghie????? pamant sau kkt???
- da sa vad....ia ala degetul colegului, il baga in gura, il miroase...e kkt maiiiiii
- poi asa ziceam si eu....ca de, de unde sa am pamant in cur?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

CRIS_82 OLEACA.....da chiar zgaltiiala ca avem amndoi impreuna 175 kg.....deci......mai zdrangane cate ceva.... acum mancam mar cu biscuite,mar simplu,piure,biscuite tinut in manutza....sub supravegherea mea,portocala.....suntem innebunita.....sauc si pulpa cate doua pe zi,si o sa-i gatesc ardei umpluti.....
ADICA carnitza de pui(piept)eco de la ai mei de la tara,orez zarzavaturi,patrunjel verde,totul pus in ardei si fiert,doar cu condimente..fara sare...ca nu agreaza piure ce legume cu carne,nici piure de cartofi cu carne,orez nu-i dau...tre` sa vad ce pot sa-i gatesc pentru varsta ei...

va pup si happy birthday celor nascuti azi

tortul era de alune cu ciocolata......si tiramisu





Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

asa am sa fac....
nu a venit k nu era ac cand am plecat eu si dupa nu a mai avut chef sa vina acolo k era f obosit


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Mada-de care biscuiti ii dai "minunicii" si de cand?Ca vad ca e apropiata de varsta cu al meu.As vrea sa-i dau si eu adik sa-i mai schimb ca s-o fi saturat mmicutul de branzica cu mar sau cu para sau cu banana.Buna ideea cu ardeii umpluti-
Cris-da daca nu-s dintucii ce ar putea fi?Uf tare greu cand nu stii ce au .


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Simina, daca nu are febra, nu e molesit ziua, nu plange f mult....nu-ti face griji , si al meu a avut si are multe nopti de genul asta, pot sa fie dintii, care il pot sacaie chiar daca nu sparg, poate sa fie burtica in functie de ce a mancat, sau poate a avut o zi mai agitata, prea obositoare si nu se poate odihni bine...
Eu biscuiti i-am dat de pe la 7 luni, Hipp

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am, gasit in Selgros..de fapt acolo sunt..sunt turcesti da se tolereaza excelent..Evei ii dau de o saptamana si......bine unu doi pe zi ca nu-i plac cerealele....nici simple nici combinate....si se cheama cicibebe si vad ca sunt ok
nu fac firimituri..se topesc si se fac asa..lipiciosi deci nu s epoate ineca...se dau la bebe peste patru luni.........

Si observ ca Eva agreaza doar mancarurile simple...nu prea ii plac amesdtecurile......ciufi ca ma-sa...de.....acu` citeste...a flocait o carte de povesti......vrea sa stie ce gust are...arata o gaina acolo........ha ha ha....crede ca-i de mancare.....


a,contin gluten dar se pot da daca are mai, komi mu;lt de patru...asta e eva ...

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput