**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

In primul rand LA MULTE LUNITE INAINTE SARBATORITILOR DE ZILELE TRECUTE SA CRESTETI MARI ,SA FITI SANATOSI SI SA VA BUCURATI PARINTII

cuscra multumim de capitol nou,sper si eu sa fie unul numai cu vesti bune si bebei sanatosiSi eu am uitat acelasi lucru cand am schimbat prima data capitolul
ema tare rau bancul....chiar am ras cu pofta dupa mult timp
miruta nici noi nu avem nici un dinte desi de la 5 luni jumate ne tot ameninta toata lumea ca trebuie sa ne asteptam.Si eu am simtit cu ceva zile in urma ca m-a intepat un ceva la Denis in gura dar nimicEu stiam ca normal ar trebui sa aiba cam 5 mese din care 2 de lapte si 3 de solide da sa stii ca si Denis baga tzitzi la greu intre mese si noaptea.Cred ca ar trebui sa stam linistite daca nu dau semne de obezitatePup cucuiul la tititza sa treaca repede si sar'na de mesaj
nora'mea deci esti o mica vampiroaica in devenire?Pupati-as coltisorul ala de canin sa iasa repede repede si fara durere
anna mama stai ca am scapat in pozele de la mot ce de mancaruri frateeeeee si ce bine arata si ce baiat mare si frumos am vazut ...stai sa mai bag niste ochiosi daia Auzi da Vladut cam seamana cu tataita....astia se arunca in neam ca si fimiu seamana cu tasu si cu tasu lu tasu...ai inteles ce vreau sa zic nu?....si ce de jucarii...sa le stapaneasca sanatos si sa le foloseasca fericit...da ce mandru e de noul Lamborghini decapotabil...nu se mai dezlipeste de trotineta..... am ajuns la tort...gata....mai vreau poze
lavinia si Raresel are dintisor? si eu nu stiam....Doamne cate am pierdut cu kkrea mea cu tot
carinablanca pup araboaica mica si frumoasa si sa stii ca "mami e cea mai tare" nu tati cum scrie pe body
anna mama frumos si deosebit cadoul de la matusica pt Vladut
cuscra tare rau semnaturaSa stii ca nici Denis nu sta la pedichiura la maini e cum e dar la copane....jale frate...ii tai cate o copituta pe zi
alic mancao-as eu pe ea de dansatoare si pe tine de obraznicatura mica ce esti ca m-ai indus in eroare.Am crezut ca sunt 3 filmulete diferite si pana m-am prins ca e unul si acelasi iti admiram precizia de a le face pe toate 3 de 27 de secunde
miruta asa fac si eu orezul la cuptor si ....si eu mai pun cate putina sare
alic mancai-as curu ala greu de umblareata mica
ema iar ma cracanai de
Cica badea Gheorghe o viola pe Maria la care Maria "ajutorrrr" da badea Gheorghe "taci fa ca pot si singur..."
eumada multumim de tratatie dar sa stii ca trebuie sa te refuzIn urma a ceea ce am patit am slabit 3 kg asa ca mi-am pus in gand sa tin si un pic de cura/regim asa ca ....oficial sunt la dieta
miruta,serialbastre felicitari pe examene si note bune
cuscra pup puscoacea mica
alic soata mea mi-a facut cadou de sf Valentin 4 bucati crema de zahar ars de la magazin...cica ma sponsorizeaza de 8 martie insa sa ies cu fetele la cico
eumada am vazut copanoasa mica si mirata
yoanna micuta vorbareata si sa stii ca nici eu nu sunt fan cumparat cadouri la sot dar cand vreau sa-i fac cate un cadou ....am eu un gel de dus care miroase al dracu de apetisant
cuscra baga si tu niste tigari mai slim asa ca am luat una si m-a luat ameteala...ce sunt astea gitanes?
ema fa-i cadou sotului niste inghetata
reby sa stii ca si lui Denis i-au aparut niste brobonele pe burtica si pe manute...la el cred ca este de la gastroenterita aia care a capatat-o
ema,reby eu cand sforaie sotul...si se intampla des ii zic o data "intoarce-te pe partea cealalta"....daca vb cu peretii ii dau cate un sut si nu mai sforaie o perioada
anna mama pai in cazul asta bafta multa viitoarei finute actuala sora sa-i iasa actele mai repede
anna mama tare rau Vladut cum stie el sa curteze fetele
simina eu zic sa stai linistita ca se mareste si nu va mai fi la fel nimicSi Denis s-a trezit azi-noapte din ora in ora si habar nu am de ce
serialbastre anul asta din mai pana in septembrie inclusiv am in fiecare luna cate o petrecere cu dar si cu toate astea tot plec in concediu uite asa sacSa dea DD sa vina pe lume sanatosii nepoteii
alic marfa reteta de papanasi si usoara...cred ca am sa incerc si eu
picky ia fato si mananca si nu te mai uita la emisiuni dastea lacrimogene....sa stii ca si morcoveii au viata grea si sufera...ex vezi odiseea noastra pe sfarsit ce chinuiti erau morcoveii si tot ii papamPana la urma nu mai stiu ce am avut ca am inca o varza in cap.Mama finutei care si-a facut coprocultura in spital a avut salmonela insa cealalta familie care a venit deja kkcioasa la noi zice ca a fost la spital si i-a zis ca au enterocolita....Analizele mele ies joi,vineri iar lui Denis o sa-i fac dupa ce termina antibioticulSa stii ca am si eu un astfel de purcelus tipacios acasa

poze de la ziua mea gasiti aici

Gata carnotouil e servit

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

e Picky....asta e problema, la papanasi trebe branza dulce....ce bine era daca trebuia sarataaaaaa. stiu de magazine si nu am gasit nicaieri branza dulce. asta e, in Romania papam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Carina vizionat pozicile, o printesa frumusica foc, grasunica si vesela am vazut eu acolo....si ca "tati este cel mai tare"..da mami??? Si ce frumos sta ea in baita...nu mai inghite si cate o gura de apa??? ca Stefi asta facea mai mereu..de ma baga in sperieti

Anna ff interesanta cartea, trebuie sa-mi fac timp sa o citesc....mai ales ca mie imi placea emisiunea ei si chiar am avut ce invata de acolo Apropo tu ia mai pus poze noi cu Vladut, ca vazusem eu parca ceva dar nu mai tin minte sigur...aaa ba da..erati afara cu un om de zapada ff funny

Bamsy dupa parerea mea nu ar avea nimic, zic eu, daca incerci sa-i dai...reactia care poate aparea e ca se inroseste pielea si atunci sa nu-i mai dai(dar normal trebuie sa srie si pe prospect efectele secundare)...dar ca sa fi sigura ca nu se intampla nimic, mai bine mai asteapta pana maine sa iei pe cel destinat bebeilor sau poti sa-l trimiti pe sot la vreo farmacie non-stop si pana at da-i cu ser fiziologic, o va ajutaSa dea domnul sa-i treaca raceala cat mai repede





Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

buna seara doamnelor!mai dar ce va-ti distrat de valentin
noi am fost cu sania la mama ca de restul.....fusese o mare cearta inainte cu vreo 2 zile,asa ca acum sunt ferm hotarata sa nu cedez asa usor sa-i arat ce are de pierdut.....ba il mai si fierb putin la suc propriu....2 pupici,si deja nu mai stie nik...de!e drept ca sunt tare suparata pe el ca sunt numai singura toata ziua si daca vine in casa e tvsau prea obositsau ....si am ramas rau in urma cu treaba la casa ....
PICKY,acu trimitcred ca sau adunat la mine si am uitat
acum ma lupt sa pun poze si sa vedem ce iese....e casa in care am crescut cu ulita copilariei asa de frumoasaaaaaaaaaaplina de zapada!
pt restul fetelor....urla aia micaaaaaaa!

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

pozehttp://picasaweb.google.com/alexandra769/LASANIUSDEZIUAMEAAM9LUNI la sanius!!!!!!!!!1

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

seara
imi fac si eu de cap o juma de zi si voi va faceti de cap
mada ai o titiza asa scumpicaiar tortul arata super
anna imi si imaginez faza cu prizeletinem pumnii sa nu doara maine vaccinul
ema stii ca dimineata eu si soata iti savuram bancurile,nu?
mada la inceput nici a mea nu agrea cartoful normal si i-am luat din cel dulce si ii alternam..cand fiet si piure,cand copt..turcii se bateau la gura ei
yioanna[/b[] numai sa ne dai de stire cu o zi inainte cand te apuci de cine romanticoase,ca sigur se lasa cu zgaltaieli pe urla si nu de alta dar e musai sa ne ancoram
simina poate l-durea burtica,o avea o dispozitie mai proasta(ca tot omul),poate dintii...nu stiu ce sa zic,dar noi pupam flacaul marait
andreea si eu credeam ca e la master e la greu decat la facultategata...cum dau de bani ma apuc de masterooooooooo.felicitari mamicii matusicosi sarcina usoara,iar daca veniti lamare,baga un anunt.poate o punem de-o intalneala cu piticele
simina eu doar imi dau cu parerea..e prea devreme pentru ou,poti sa mai astepti putin(uite,eu am dezvoltat o afurisita de alergie de la oua si nu stiu de unde)dar decizia iti aprtine
alic copil terorist la maxim ca nu a vrut sa doarma aproape deloc toata ziua(40 min doar) sot acasa si cu fitzeasa ca o sa las papanasii pe alta data ca azi sunt demolata la propriu
cuscraaaaaa bun venit!!!!!!!!!!!ma bucur sa vad ca ginerele meu se simte mai bine si voi sunteti ok
picky ma bucur ca-ti place noua mea semnaturanu-i asa ca ne prinde bine????sper ca acuma nu e nici un semn ca Stefi a luat raceala..noi pupam dulce tititza sa tinem microbul la distantavai de mine ,da ce incurajare tare mi-ai trasstii bine ca eu ma orresc la una bucata teroristasopr la taiat unghiutele si stai linistita ca nu numai stefi a ta intinde cu mancare peste tot,si la noi e la fel
bamsy ufff,mama ei de raceala pacatoasanu stiu ce sa zic in legatura cu unguentul...dar pupam dulce printesa sa poata dormi mai bine in seara asta
cuscra multamam nimerit-o bine,nu???daca-ti spun cum reusesc sa i le tai pe toate in aceeasi zi ai sa zicai ca nu sunt intreaga la minte...o las pe ea sa-si scoata sosetele din picioruse pe care le-a purtat o zi intreaga si ii dau liber la supa de soseata su sos de limbasi apoi fac aprope ce vreu la copitele eiba i le si pilesc un picpai bun sponsorul...eu cand l-am intrebat pe almeu ce imi ia de 1 martie cica"draga mea,la buci" si de 8 martie "draga de 2 ori la buci"concluzia e usor de trasvad ca nu-ti plac trabucele,asa ca maine servim vogue la cafea bulanatul mic sa treaca bubitele...hei cuscra da cine e in patut cu giner-miu???????il faci fotbalist?????
[b]alexa
hai nu fi si tu rautacioasa si iarta-lpupam urlatoarea mica

sa va spun ce am patit la prsnz cand sa culc tero..ii dau bibele,o duc in pat si beleste ochii mari la mine..il vazus epe ta-su care atipise si vroia sa- se joace cu elsi eu o puneam langa mine sa faca nani si ea fugea sa-l calareascasi binentels ca smecherul a uitat sa-si puna telefoanele pe silentios si a sunat unul tocami cand adormise in sfarsit maimuticasa-l strang de gat..si dupa ce a terminat de vorbit s-a intors in camera sa se culce din nou si l-a mancat in cur sa vorbeasca cu fi-sa"tati,da de ce nu vrei tu sa faci nani???"si dupa tragea pledul de pe noi ca sa se invelesca si el cu un coltmai avea putin si imi venea sa-i bag in sutin fund ,dar norocul lui ca s-a ofticat si a plecat la bucatarie,cica "si eu unde ma duc sa ma culc??in patul lu' bebi?"


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
multa cafea]calda cu de toate si vogue pentru fumatoare,ema gata si perfuzocafeaua

Gonguta mi s-a trezit la 5 dimineata si am luat-o cu noi in pat si pana la 7 am bagat toti trei

Meniu:
7:15 lapte
10:00 unt pe paine+lapte
13:00 supa de rosii+lapte
17:00 iaurtel
20:00 lapte

alexa ce distractie pe piticeiar locul pentru sanius e de vis(ca la bunica)

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Cris, multumesc de cafea

Mirela, ca tu mi le cerusei, si restul fetelor, am trimis pe mail listele cu meniu si obiectele de pe tavita ca acum am apucat

Citesc din urma si revin

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata.... cris
dano uitasi sa-ti zic aseara ca ma bucur ca sunteti bine si mai ales ma bucur ca te-am facut sa razi cat despre metoda aplicata de tine la sforait....idem, aplic si eu....si tot asa functioneaza pt putin
am avut o noapte sexy rau....cu treziri multe....cand o sa se regleze cat de cat cu somnullll nu stiu

azi e zi de banc sec

pe o pajiste pastea un cal linistit....si cum pastea el asa la un moment dat o musca:
- bzzzbbzzzzz
calul isi vede de treaba...la un mom dat musca intra in gura calului, calul inchide gura, musca disperata bate cu pumnii in dintii calului:
- deschidetiiiii, deschidetiiiii
prea tarziu, calul plecase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris si eu fac alergie la oua....daca ingurgitez mai mult de 2 gata-s....si asta e de cand ma stiu...
simina eu lui Darius i-am dat sapt trecuta aproape un sfert de galbenus...mai putintel decat un sfert, am zis sa vad cum il tolereaza...fiert tare si amestecat in piureul de legume...vad ca e ok, nu mi-a reactionat in nici un fel. parca tot tu intrebai si de biscuiti pt bebe....eu zic sa mai astepti macar pana la 6 luni...astia de-i dau eu sunt pt bebe peste 4 luni, din faina de orez....dar in Romania nu cred sa fie

Mergi la inceput