**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Danuto, ce bine ca v-ati revenit!
Cu care tataita seamana, cu asta sau cu asta? Raspunde-mi si dupa aia iti spun si eu cu cine seamana
Am vazut pozici, dar Denis seamana bine cu tine, de ce zici ca seama cu ta-su? Haha, ce s-a Distrat Denis cu o fetita in pat, Miru, esti pe faza? Aaaa, si finica mica, nu? Sa nu spui ca si ea s-a imbolnavit dupa petrecere? Mai, picii s-au distrat pe cinste , cum au fost torturile alea delicioase
Picky, cartea a trimis-o Alice si ii multumim
Alexa, ce frumoase pozele cu zapada, iar fetele sunt superbe
Cris, asa face si soata mea, il apuca dragul de fi-su fix cand doarme de-mi vine sa-i dau numai capace ...
Bamsy, sanatate multa, pff, ce rau imi pare ca ati racit. Bubitele i-au mai trecut? Sper sa iasa repede dintisorul
Carina, voi cum sunteti cu bubitele?
Cuscra, un pup mare Karinei
Lavi, nu mai ai timp de noi sau sunteti iar bolnaviori?
Ema, esti tare
Ramona, pe unde esti? eu tot astept vestea buna...

Acum fi-miu doarme, cand se trezeste plecam la doctor. Sigur o sa faca scandal mare la vaccin, numai cand o sa-l pun pe burta o sa se puna pe urlat

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ana...tare ca piatra, iute ca sageata....de fiecare data cand aud sau imi vine in cap sorcova,imi amintesc o intamplare din copilaria mea...eram mica...cca 8-9 ani....eu si prietena mea trebuia sa ne ducem sa o sorcovim pe bunica ei care statea la cam 5 km de noi....bine, aveam mijloace de transport....era o zapada afaraaaa si un friggg....si tatsu, inainte sa plecam ne zice...vedeti cum sorcoviti...sa nu ii ziceti sorcoca vesela, vesela s-o crezi mata....e, m-a distrat pe mine asa de tare chestia asta incat am ras rot drumul....ajunse la geamul batranei incepem noi....prietena mea sa zica sorcova corect eu cea proaspat invatata ....dar din reflex, fara sa vreau
da de ce il pune pe burtica?????? unde-i face vaccinul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Anna-multa bafta la vaccin,sa fie usor si sa nu-l doara pe puiut!.
Ema-nici eu nu cred ca voi gasi biscuiti fara gluten asa ca mai asteptam asa cum si cu oul vom mai astepta ca nu mai sunt decat 8 zile pana face 6 luni..Foarte tari bancurile-multumim.


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ema, pai de mica iti umbla mintea la prostii, sa nu sorcovesti tu batrana cum trebuie
Vaccinul il face in fundulet
Simina, multumim. Sa stii ca nu-i nicio problema daca ii dai ousor cu 8 zile inainte de 6 luni...dar deasemenea poti sa astepti daca simti ca e mai bine asa. Scrisesem mai demult niste sfaturi pt ce si cat trebuie sa pape un bebe la 6 luni, le ai?


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ano....cate bordee atatea obicee...vaccinul e intramuscular deci muschi nu avem doar la curulet...aici e o metoda cam sadica si eu nu prea sunt de acord...il face in picioare, in ambele, 2 intepaturi la vaccin deci....asta ca sa nu fie nevoiti sa retina in care picior l-au facut ca sa il faca in celalalt a doua oara, in Romania insa, o tipa la care am facut vaccinul a avut o metoda tare domestica....l-a pus pe o parte, l-a tinut tatsu ca sa nu se miste, ca eu doar vad acul si fac pe mine instant, si i-a facut rapid si fara durere in timp ce tatsu se maimutarea la el ca sa ii distraga atentia. nici ps nu a zis. cam aiurea sa pui copilul pe burta....nu vede nik, simte intepatura...e destul de traumatizant....asa, daca te vede macar si daca ii distragi atentia eu zic ca e mai putin traumatizant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema pai cred ca o sa aiba mai puine treziri atunci cand o sa incepi sa-i mai scoti din mesele de noapte,ca tot asta ma omora si pe minebun si asta seceu de la primul ou sunt in pom si pomu-n aerma umplu ca dracu de bubite mici si macacioase buscuiti din aia cu faina e orez am gasit eu la carrefour,numai ca 125g=9,8ron e scump ca naiba..sunt sigura ca si bunicuta era plictisita de varianta traditionala si asta noua i-a placut mai mult
anna multumim pentru listuteoff mititelulnoua de fiecare data ne-a facut vaccinul in piciorus in timp ce fi-mea le jumulea boschetii si habar nu avea ca a intepat-o.Chinul era cand ajungeam acasa ca ii intepenea cateva ore piciorusul cu pricinasper sa nu fie asa traumatizant si sa nu doara tare
simina se gasesc biscuiti fara gluten dar sunt exagerat de scumpi,ca sa nu spun ca nici maca nu i-au placut la tero si tot eu i-am mancatsi cu ousorul nu e o tragedie daca il dai cu cateva zile inainte sau dupa ce face 6 lunite

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetelor,am si eu o intrebare...cum reusiti sa incaltati piticii cu ghetute,botosei ...ca la mine e un adevarat chinzici frate ca parca s-ar incalta cu toace

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

.Anna-nu am ce ai scris tu despre papa la 6 luni.Poti te rog sa mai scrii o data?Chiar am nevoie de niste sfaturi!.Si noua tot in ambele picioruse ne-a facut vaccinul dar noi nu l-am facut decat pe cel de 2 luni-zilele aste mergem sa-l facem pe cel de 4 luni.Mi-a fost mie teama de reactiile pe care le-ar putea avea de la vaccin si l-am amanat pe primul pana la 4 luni si uite asa in loc sa-l facem pe cel de 1 an la 1 an il vom face la 1 si 2 luni-mama nebuna .
Cris-.Eu il incalt pe Andutu mai rar cu botosei insa cand o fac se uita foarte incantat la ce are el!Bine el oricum e mai mic.La noi chinul mare e la schimbat pampers caci nu sta-se intoarce pe burta,intr-o parte ba se uita la tv ba vrea o jucarie.


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,
Cris multam de cafea, acum o savurez..nu de alta dar fiica mea se pare ca a fost destul de odihnita ca mi s-a trezit la 7 Apropo ti-am citit meniul si am vazut ca dupa fiecare masa ii dai laptic...si intrebarea mea este de ce?!nu se satura din mancare?

Gata, a luat o cazatura de pe olita...pai daca nu sta cuminte...

Daniela ma bucur ca ai revenit in forta, sa dea Domnul ca Denis sa nu aiba salmonela si nici enterocolita..sa fi fost ceva mai usor

Ema , eu cumpar branza proaspata(mai curgatoare, ca sa o poti intinde pe paine) de la aldi sau lidl..si e ff buna, se poate da si la bebe ..acum nu stiu daca poti face cu ea...dar o poti combina cu branza cealata.. multam de bancul sec..si imi pare rau ca nu ai dorit azi noapte...daca te incalzeste afa ca niic eu nu prea am dormit azi-noapte...Ff tare faza cu sorcova..da' la sfarsit cereati bani???

Anna eu zic ca seamana cu primul tataie(adica prima poza)... baietelul sa nu-l doara vaccinul asa de tare

Lisa voi cum mai sunteti? I-a trecut Anei varicela? Hai mai ntra sa ne mai dai cate un semn

Danna, Ana voi ce mai faceti? Dana ce mai face bubu, Bia? Cum se mai simte? Ana ce mai face Darius? Cum se mai simte si el? si va astept cu vesti

Alexa am vazut ca mi-ai trimis pm..inca nu l-am deschis ...multumesc Ce frumos..doua zuze frumoase foc pe sanie, si cu e totul alb si frumos... Sper ca o sa-si dea sotul seama, ca e timpul sa se implice si el mai mult..macar sa stea cu printesele at cand iti faci tu treburile

Daniela foarte frumosi amandoi si veseli erati pana cand......si ce de copii ati avut in casa...au jucat si fotbal, au impartit si jucariile...si le-au gustat in grup....se pare ca v-ati distrat frumos pana cand au aparut problemele

Cris pai tati vroia sa arate si el cat de mult o iubeste pe terorista si tu vrei sa-l iei la bataie...Nici la mine nu statea Stefi inainte sa o incalt, acum vad ca sta, numai ca trebuie sa le guste inainte...trebuie sa ai grija cum ii bagi piciorusul ca bebei strang degetelele si at e mai greu sa-i bagi ghetutele si daca tu tot impingi ii provoci durere..de aceea incaltarile trebuie sa fie moi si flexibile..



Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

simina nu e nici o tragedie ca ai amanat un pic vaccinurileasa face si a mea inca..se intoarce pe burta si o la la fuga in bucile goaledar am prins smecheria..cand o pun la shimbat gogosarul ii dau jucaria ei prefertata sa se joace si ...SUCCESUL E GARANTAT
picky ei se satuta...de unde????in plus daca nu-i dau si bibe o rup in fericire ca asta e singurul care ii produce somnolenta si o mai linistestealtfel ma trezesc ca imi pune dinamita sub curoff,pui micpupam buba sa treaca;indiferernt cat de moale si flexibila ar fi incaltaminte(exceptie ghetutele)parca s-ar incalta cu toace ,asa tine piciorul si trebuie sa o dam in joaca,in iubareala sau altele ca sa uite ce vreau eu s fac si uite asa trebuie sa incep sa o pregatesc de plimbare cu cel putin o juma de ora inainte ca sa am timp destul

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput