**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ne-am intors. Vladut e sanatos tun Are 78 cm si 10 kg. Pediatra m-a sfatuit sa nu-l intarc, sa-i dau cat pot de mult laptic de-al meu. Mi-a zis ca doar sa mai incerc sa-i scot mesele de lapte de zi sau sa ii dau san doar ca desert. Daca raman insarcinata sa-l intarc atunci de tot. Am facut acum Infarixul, luna viitoare face vaccinul de vaccinul de varicela, si peste 2 luni facem prima doza de Prevenar. De plans a plans mititelul mai mult de frica persoanei straine si a pozitiei, asa cum am banuit, l-am linistit repede, dar pana uita simte nevoia sa-l tin in brate acum, sa se simta in siguranta.

Ema, am tot incercat sa-i arat pestisorii de pe acolo, dar el deja bazaia de cum l-am pus pe burta si l-am dezbracat Partea proasta e ca asa prind frica de doctori, daca de cate ori mergem facem vaccin
Cris, si la noi e prima oara cand plange la vaccin, asta pt ca se maresc si incep sa le fie frica de spatii noi, persoane straine...
Noi avem niste cizmulite extraordinar de bune si de usor de incaltat, au fermoar pe ambele parti laterale astfel incat se deschid f mult ca sa-l incalti usor. Eu la incaltari sunt f atenta ce cumpar mai ales ca el merge, si pana nu gasesc sa indeplineasca toate criteriile nu cumpar.
Simina, iti trimit PM cu papa
Picky, nazdravana. Apropos de olita, al meu nu stiu ce a patit, dar nu mai vrea sa stea, pfff, il mai las o perioada ca nu vreau sa fie traumatizant Doamne, copii astia se schimba pe zi ce trece, si cand ma gandesc ca noi faceam kk numai la olita
Stai sa vedem ce zice si Dana, si apoi zic, sa nu o influentez

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata! Vreau si eu cafea, ca Cezara s-a gandit sa ne trezeasca la 5. Cu chiu cu vai a mai adormit pe la 7, dar n-a tinut mai mult de 30 de minute minunea. Frate, are o energie dimineata si se catara peste tot de ne termina.
Azi dupa masa de fructe i-am dat o bucata de banana numai buna de molfait, am sta cu ochii pe ea ca pe butelie de frica sa nu se inece. Aseara i-a dat bunica-sa un corn si a muscat din el ... am fetita mare! Dovada ... la semnatura!

Legat de incaltari ... Cezara nu poarta, inca. Am niste botosei tricotati foarte grosi pe care-i dau si la plimbare o bag in salopeta din aia cu totul. M-am uitat prin magazine si pe langa faptul ca am vazut cam de la marimea 20 in sus, rar am vazut ceva care sa-mi convina. Chiar ar fi buna o discutie mai amanuntita despre subiectul asta ... Anna, tu ai mai multa experinta, baga sfaturi si idei...

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Andreea, am vazut pozele cu Cezara, este o minunatie Cel mai tare imi place poza asta pt ca Cezara e superba, se vede si Oachi, iar mami se vede ca era pe DC

Asa, despre incaltari...Incaltarile trebuie sa fie usoare, cu talpa flexibila, partea dn spate, care sustine calcaiul, trebuie sa fie tare, incaltarile trebuie sa fie mai mari decat piciorul copilului, adica sa poti baga un deget la spate cand copilul este incaltat, dar nu incheiat si un pic mai late ca sa stea piciorul lejer, incaltamintea trebuie sa fie din piele sau meteriale naturale, ciorapelul din bumbac 100% ca piciorusul sa poata respira si f important pt noi parintii sa fie usor de incaltat, eu caut sa se desfaca f tare si sa fie cu arici sau fermoar.


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

se pare ca numai seara pot sa vad si eu poze si filmulete cu buburuzele noastredar e bine si asa
ma-m cam chinuit sa culc tero asta mica ca exact cand era pe punctul s adoarma,vine tasu-mare sa ia crantele pentru cateiok zic..nu trece 2 minute ca urca masa-mare sa vada fata si sa aduca tremurici..am luat-o si am dus-o in dormitor,m-am pus langa ea si chipurile sa dormim amandoua,numai ca ea vroia sa evadeze la joaca si ii tremurau planetare de nedormitapana la urma m-a spurcat un pic pe limba ei ca o tinem langa mine ,dar a adormit
anna ce baiat mare aipupam intepatura sa nu mai doaracu fermoar pe ambele parti am gasit si eu,dar la cat de repede la creste piciorusul si la 150 ron cat erau cizmulitele..am zis ca sa stea pe raft 150 de anisi i-am luat altele tot din piele si cu fermoar pe o singura parteo incelt cu ele dar mai greu ca nu sta fatza asta micanici nu stii cat de mult astept vara sa o las la bulanele goale,fara sosetute si cu sandalute..sper ca macar cu alea sa o incelt usordar pentru ca esti printe putinele mamici cu copilas mare,stii ca avem nevoie de sfaturile si ideile tale
andreea hopa..o mica tero la orizont?pai dupa o noapte de incarcat bateriile,nu crezi ca e cazul sa le descarce?Am gasit eu la incaltaminte la ghetute marimea 17 si nu mi-a venit sa cred,cred ca nu le vazuse lumea ca altfel zburau de mult din raftia uite ce papa eapai ai fetita mare

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Buna ziua gagici.....azi am fost la plimbare...cu masina...doar eu si fimiu...va inchipuiti ce a iesit nu-i asa?Bine ca am ales totusi un traseu scurt din Dr Taberei pana ....aici aproape...in PiperaMi-a mancat ficatiiiiiiii.Am fost la munca sa semnez evaluarea performantelor pe anul trecut(imi mai baga si mie niste banuti la bonus) si m-a mancat undeva adanc sa-l iau si pe Denis ca de ma rugasera fetele sa-l vada si ele...si atat mi-a trebuit...dar le-am pus sa mi-l oboseasca putin si la intoarcere am venit in liniste pt ca a dormit dus...

Ema nu vreau sa-ti iau painea de la gura dar trebuie sa va zic niste bancuri ca mi-au placut prea mult

1)Un barbat se trezeste la spital bandajat din cap pana-n picioare.
Doctorul ii spune:
- Ah, vad ca te-ai trezit. Probabil nu-ti mai amintesti dar ai fost implicat intr-un accident multiplu. O sa te faci bine, dar… s-a intamplat ceva.
Incerc sa fiu cat de delicat pot, asta nu schimba faptul ca penisul tau a fost taiat si nu am putut sa-l gasim.
Barbatul ofteaza adanc in timp ce doctorul continua:
- Vei primi $9.000 de la asigurare. Avem tehnologia sa-ti construim un nou penis ce va functiona la fel de bine ca precedentul, mai bine chiar! Dar costa $1000 pe centimetru.
Barbatul se ridica si se uita curios la doctor.
- Deci, zise doctorul, trebuie sa te decizi cat centimetrii vrei. Dar iti recomand sa discuti decizia asta cu sotia ta. Adica, daca aveai 5cm inainte si te decizi sa-l faci de 9, e posibil sa nu-i placa ce-i in plus. Daca il aveai de 9 si il faci de 5 e posibil sa fie dezamagita. Asa ca ea joaca un rol important in decizie.
Barbatul este de acord ca trebuie sa discutie cu nevasta. A doua zi doctorul se intoarce:
- Sa vedem, zise doctorul, ai vorbit cu nevasta ta?
- Da, raspunse barbatul.
- Si te-a ajutat sa iei o decizie?
- Da.
- Si la ce concluzie ati ajuns?
- Renovam bucataria!

2)Un tata ingrijorat isi asteapta fiul acasa. Intr-un tirziu soseste, si este luat la intrebari:
- Unde ai stat pana la ora aceasta?
- Tata, azi mi-am pierdut virginitatea.
- Bravo! Stai jos, sa bem si noi un paharel pentru acest eveniment!
- Putem sa bem, dar nu pot sa ma asez..

3)O mama isi dojeneste fiul:
- Aha, deci in Spania nu vrei sa te duci, in Italia nu vrei sa te duci, fotbal nu stii sa joci, manele nu vrei sa canti.......
...bine ma, atunci da la facultate....... sa ajungem de rasul blocului!

4)O politista sta pe marginea drumului, vede o masina care calca linia continua si o opreste.. Soferul coboara geamul si intreaba:
- Cat?
- 500.000
- Cu prezervativ sau fara?

5)- Tata, imi cumperi te rog, un mobil hightech 3G cu USB, bluetooth cu camera video, GPRS si cu aplicatii java si mp3?
- Ti s-a suit la cap, nu te poti droga si tu ca si ceilalti copii??

6)Un urs batran il invata pe unul tanar:
- Omul trebuie atacat in asa fel incat sa aiba timp sa te vada si sa reactioneze.
- De ce?
- Sunt mai gustosi dupa aia, nu mai au rahat in ei.

7)Cum fac cezariana canibalii?
- Mananca mama din jurul copilului....

8)- Doamnelor si domnilor, avionul nostru se va prabusi in ocean si in jur e plin de rechini. Luati de sub scaune vestele de salvare si cutiuta cu crema... este ca sa va ungeti pe corp, impotriva rechinilor.
- Si nu ne mai mananca?
- Ba da, dar cu scarba..

9)Definitia fidelitatii : lipsa ocaziilor favorabile.

Gata ..merg sa citesc si revin

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Meniul nostru de astazi :
-7 tzitzi
-9 mar,para,banana si cereale
-14 supita cu carnita
-17 banana cu biscuite(gustarica)
-20 gris cu lapte si cereale de la Humana+ tzitzi si somnic


cuscra sar'na decafeloasa si de slimoase...le-am savurat cu placere.Apetisante cadourile pe care le vei primi in martie...sa ne ancoram bine atunciFetita care e in patut cu Denis e nasica asa ca spune-i nurorii mele sa nu se supere ca e din neam gagica nu e intrusa
anna mama multumesc de mail-uri...am descarcat tot de pe mail-ul comun si mi se par toate interesante
ema ce varza de musca....
anna mama cu asta dar uitandu-ma si la celalalt parca aduce un pic la ochi si cu elFetita din patut este nasica mica iar cealalta mica mica este finuta.Torturile au fost delicioase...cel putin unul din ele pt ca dupa ce s-a intamplat ce s-a intamplat nu am mai mancat si din celalalt ca eram la regim cu orez,morcov fiert si branza de vaciDe imbolnavit,din fericire au facut-o doar adultii si spre sfarsit a avut Denis problema aia cu vomatul.Cica am facut bine pana la urma ca i-am dat sa suga tot timpul ca i-am dat anticorpi.Cica daca opream alaptarea putea sa faca mai rau
ema pai inseamna ca tie tot din copilarie ti se trag problemele cu capu'Si noua tot in picior ne face vaccinul dar nu in ambele un vaccin.Asistenta care ne face vaccinul si-a facut o regula personala pe care o tine de ani de zile: vacc de 2 luni in stangul,4 luni in piciorul drept,6 luni iar stangul si tot asa.Mie mi se pare ok ca nu mai trebuie sa tinem noi minte in care picior i-a facut ultimul vaccin
cuscra daca afli vreo metoda de incaltat terorista fara cantec sa-mi spui si mie.Eu ma chinui o gramada pana il incalt ca trage de tot(sosetute,ghete etc),tine degetele de la picioare stranse si dupa ce reusesc intr-un final trebuie sa bag maimutareala en-gros sa-i distrag atentia si sa uite ca e incaltat ca altfel se descalta in 3 secunde...abia astept sa vina vara sa nu mai fie nevoie de nimic in picioare
picky asa sper si eu cu toate ca dr m-a linistit spunandu-mi ca salmonela trece mai repede si e mai putin grava decat enterocolita eu as vrea sa nu aiba nimic din astea doua ci pur si simplu sa fi fost un pic sensibilIntr-adevar a fost frumos sambata....dupa aia nu vreau sa-mi mai amintesc.
anna mama felicitari de masuratori si bucuta intepata de pui mic sa treaca durerea
serialbastre am vazut o fata mare mare si frumoasa care papa singurica si care cred ca vrea pe forum de s-a urcat pe birou nu-i asa?Poza care i-a placut anei imi place si mie la nebunie
cuscra asa patesc si eu cateodata cand vreau sa culc brotacul...cand mai are un pic si e in lumea viselor se trezeste soata sa ma sune si tata....sa-mi aduca telefonul
Cat poarta copii vostri la picior ca fimiu cred ca e campion...poarta 19-20....traieste pe picior mare ce mai

dani3lla ....marfa bancurile...



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ma doare burtaaaaaaaaaaaaaaa.....imi vine cicluuuu

picky papanasii traditionali si cei mai buni se fac cu branza proaspata de vaca...cum asa zisa branza de aici e asa cum zici, curgatoare nu mere....plus ca nu e nici acrisoara ca branza de vaci adevarata.
ana zi-i asistentei sa schimbe metoda...vad ca e cam singura care face in fundulet... pe funduletul intepat
dano zi-le fata....mai vina si tu cu intariri ca nici eu nu-s enciclopedie inepuizabila...probleme cu capul....am de cand ma stiu...si-s mandra. e bun...daca ati iesit la plimbari inseamna ca treaba e buna cu voi...superrr

ma duc sa ma drighez cu analgezice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

stiti ce a halit fata mea?????praz si morcov pe gratarnumai ca primul articol se pare ca-i place mai mult
cuscra ce faceti???bun,bun chiar foarte tari pai ce sa faca si el??aia nu,cealalta nu...a ramas doar cu ficatii sa ti mananceda ia zi si noua ce bonus...;gata,acum e linistita miru ca Denis e cumintedespre cadouri nu am ce zice,dar parca le vroiam un pic mai consistentela naiba ce nesatula sunt..;ma bucur ca ginerica mea e bine si ca mami ia dat tzitzi si uite asa nu e gravstiam noi ca copiii astia se potrivesc nici la partea cu incaltatul si imbracatul nu vor sa fac ceva diferit de celalalthai ca-i prea de tot..avem aceleasi masuratori la picior

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, mi-ai adus aminte de ce mananca si fi-miu cu pofta, castraveti murati si ceapa rosie cruda eu nu stiu ce gusturi au copiii astia... tero mic
Stiu ca sunt scumpe incaltarile, si pe mine ma doare inima cand vad ce de bani, dar mi se pare esential confortu picioruselor pt ca merge, nici eu nu-i cumparam f scumpe cand facea doar cativa pasi
Ema, nu stiu de ce il face in fundulet...dar ea e o tipa blanda si f draguta.. o sa te simti mai bine si sa treaca durerea de burtica
Dana, alegere corecta ca si Picki, numai ca bunicul este tatal meu, iar puiul imi seamana mie cand eram mica, bine are si de la taica-su, dar in mare seamana cu mine. o sa incerc sa fac poze la pozele de cand eram mica sa va arat. Faza tare e ca soacra-mea tot insista ca seamana cu fi-su Vladut, si se lega de cel mai evident lucru, ca e blond si are parul ondulat ca taica-su...numai ca, eu m-am dus la ditamai reuniunea de familie cu dovada, poza de cand eram mica, si surpriza (pt ea neplacuta ) eram blonda cu parul ondulat a inghitit soacra-mea in sec si de atunci nu a mai adus vorba de asemanarea lui nepota-su
Vladut are cizmulite masura 21. Chiar ca Denis si cu Miru traiesc pe picior mare
F tari bancurile, multumim

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele! Mi-ati lipsit zilele astea, dar nu am avut cum sa intru sa va scriu nimic.Rares e foarte agitat si ziua si noaptea se trezeste urland, nici in brate nu se potoleste, nu stiu ce are, sper ca sunt dintii de vina, am sa sun si pediatra sa vad ce zice.pana nu-i dau ceiuc nu se opreste din plans noaptea, azi noapte a baut 300 ml de ceai, voi ce ziceti? dintii? foamea? eu sunt bine, desi trebuie sa ma pun umpic pe regim, acuma sunt bine, maine nu.De ex dupa ce m-am simtit foarte rau si am vomitat toata ziua, urmatoarea zi am fost ok, iar apoi urmatoarea zi din nou mi-a mers burta, deci clar nu s-a golit complet fiara si trebuie sa tin regim.Pe langa asta mi-a iesit si herpes-2 buc...in fine sunt oricum bine, trece si herpesul, acuma la Rares sa-i iasa odata dintii ca ne inebuneste cu trezitul asta urland, mi mila de el si nu stiu ce sa fac fiindca urla in continuu!
N-am citit nimic din urma, merg sa citesc si revin mai tarziu.Va pup pe toate si bebicii din dotare!

Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png 23.mai.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput