**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

al meu s-a gasit sa-mi bage windows-ul la rasnita mea,asa ca pozicile le vad mai tarziu
de cateva incercam (eu su cu fi-mea)sa gasim o tema pentru petrecera de 1 anisor,numai ca o cam paleste somnul la un momendat sau isi pierde interesul la unele din primele secunde..in seara asta atipiseasa ca i-am facut baita si deja la 8 dormea

anna clar sunt foarte ciudati cu gusturle lordeci e bine ca pot inca sa ma bucur de incaltarile la pret rezonabilca mai incolo o sa-mi sara bucile in aerce bine ca ai gasit pozica sa i se opreasca la socrela cuvintele in gat

fetele musafiricioase(hai ramo cu DEX-ul ca acuma am inceput sa scriem pe hartie igienica)sa plece oaspetii de la lacul rosu si sa treaca durerea de burtica

lavi probabil sunt dintisorii raresel sa nu mai planga ca trimitem zana maseluat si pe la voiimi pare rau sa aud ca ai avut probleme zilele asteamulta sanatate sa iti revii si sa treaca si herpesul

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

vazut pozici

anna categoric seamana cu bunicul din prima poza

andreea am vazut dovadamoamaaaa ce fericita era ca a prins banana si poate sa molfaie la ea

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

fetele ..am un anunt important de facut



datorita faptului ca am facut salata de telina si fripturica in multttt vin rosu ar fi cazul sa va ancorati ca se lasa cu zgaltaiala...va multumesc pentru intelegere

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lavi, sanatate muuuulta, sper sa te simti repede bine. sa treaca repede toate relele. si Rares cred ca e asa de la dintisori, offf, mititeii ce mai trebuie sa se chinuie ei. baiatul cuminte si bun. Ne e dor de tine, sper sa va reveniti repede si sa intri mai des
Cris, si ce anume faceati ca sa alegeti tema petrecerii de a adormit-o pe terorici? Oricum, se pare ca ai gasit metoda ca sa o cumintesti
Zgaltaiala placuta in seara asta, multumim ca ne-ai anuntat ca sa ne ancoram bine

Eu sunt obosita, sotul a venit la 22.00 de la munca, cand il adormeam pe Vladut. Vladut a fost f suparat cand a vazut ca-l schimb in salopeta de noapte fara sa-i fac baie, offf, vaccinul asta ce ne impiedica sa ne facem tabieturile

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

SALUT FETELE,NOI SUNTEM PRIN ZONA;VA CITIM,DAR NU AM AVUT TIMP SA RASPUNDEM,AM FOST KAM MUULT PE AFARIKA,KA NU MAI STIAM CE E AIA;
IN REST SUNTEM BN;REBY A AVUT IRITATIA ACEEA PE BURTIKA DE LA ALERGIA LA ROSII,KA ATUNCI I LE-AM INTRODUS;SPER KA IMI REVIN CAT MAI CURAND DE LA STAREA ASTA DE OBOSEALA ACCENTUATA.
DANIELLA-BN AI REVENIT;NE-A FOST TARE DOR DE VOI;NE BUCURAM KA SUNTETI BINE
SI REBY POARTA TOT 19-20 LA PICIORUS
CRIS-TU TI-AI ASTEPTAT CUSCRA SA NE ZGUDUITI LA DUBLU;SA INTELEG KA U ACUM DAI STARTUL?!
LAVINIA-NE PARE RAU CA SUNTETI BOLNAVIORI;VA SA TREACA MAI REPEDE PERIOADA ACEASTA
YOANA-TRECI LA SEMNATUL CONDICIISI FELCITARI PT PROGRESE
EMA-CE BANCURI TARI;I-AM SPUS UNUL SI LUI BARBATIMIO,PE ACELA CU TIGANUL;A RAS CU O POFTA SI MI-A SPUS SA-TI TRANSMIT TRAIASCA CUSCRELA;KA E TARE PE PIATA HULIGANUL MIK;
ANNA-MAMA-BUCUTELE INTEPATE SI II DORIM SA SE REFACA CAT MAI REPEDE
SI EU SUNT DE ACORD CU FETELE;VLADUT SEAMANA LEIT CU TATICUL TAU;SI EU AM VRUT DE MUUULT SA-TI ZIC DAR NEURONUL EXPIRAT DE VINA
PICKY-DA,I-AM INTRODUS ROSIILE SI SE PARE KA A AVUT ALERGIE;NU MI-AI RASPUNS LA INTREBAREA ACEEA CUM ARATA COVORUL CARE E KA UN PUZZLE;SAU CEVA DE GENUL AI SPUS;SUNT KAM ZOOOOBBILIKA LA ORA ASTA;TREB SA MA INTEL PE STEFI SA NU SE ATINGA RACEALA DE EA
SERIALBASTRE-CE TARE E CEZARA CUM PAPA EA BANANUTA;I-AS DA SI EU LA A MEA DAR MI-E FRICA KA SE INNEACA;KA ASA COPIL,KA AL MEU NICI KA AM VAZUT;CU HARTIILE NU SE INNEACA;IN SCHIMB CU MANCAREA E JALE;E ASA PUTROASA CA NU PREA VREA SA MESTECE MANCAREA;VREA NUMAI PIREU FFFIN FACUT
SIMINA-SI NOI AM AMANAT VACCINURILE KA A FOST REBY BOLNAVA;CAT DESPRE SCHIMBATUL PEMPARSULUI SUNTEM IN ACEEASI SITUATIE;SE INTOARCE DE O MIE DE ORI PE BURTA,SI DACA O INTORC INNAPOI INCEPE SI TIPA;SA BAGE MAINILE IN PRIZA;SA TRAGA DE TOOT ,NU-I MAI CONVINE NICI DE MAIMUTOAIE;NICI DE NIK,MAI ALES ACUM DECAND A FOST BOLNAVA TIIIPA,DE SCOALA TOT BLOCUL;KA II E FRICA KA-I BAGAM SUPOZITOARE SAU II LUAM TEMP
DANIELLA-SUNT BETON BANCURILE
ALIC-MOOOOOOOAAAAAAAMA CE PAPANASI AM VAZUT SI ACUM SALIVEZ LA EI;NICI NOI NU AVEM BRANZIKA DULCE AICI;IDEM CUSCRA
A UITE KA UITAM CUSCRA;AM O PRIETENA IN ITALIA SI MI-A SPUS KA SI BARBATIS-O RUPEA PATUL SI DE CAND A CUMPARAT APARAT DE AEROSLI NU MAI SFORAIE;NU STIU CE SA ZIC...AM VRUT SA O INTREB MAI MUULTE ACUM PE SEARA DAR NU A MAI INTRAT FATA PE MESS
FETELE SI SPER KA IERTATI,UNA BUCATA SOMNAMBULA ,DACA AM OMIS PE CINEVA

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

CRIS-ERAM SIGURA KA UIT CEVA;CE TARE E SEMNATURA,SA MOR DACA NU I SE POTRIVESTE LUI MIRU
SUNT SIGURA KA MAI AVEAM CEVA DE SPUS,DAR BATRANETEA HAINE GRELE,CUM SA DAU?!SA SCAP DE ELE

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

am citit pik din ceea ce am scris,vai de capul meutipa inloc de tipe si muulte altele,scz fetele,nu am pretentie sa-mi raspunde-ti,ka nici eu nu inteleg nimik,revin cand sunt mai odihnita,acum merg la sper sa nu ma zgaltai asa rau cris,desi mi-e kam frica ka se lasa cu,cutremuuure mari,in actiune...

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

multe lunite santoase bb care si-au serbat zilele astea lunita ..sa cresteti mari

dani3lla:ma bucur k denis e mai bn si k incepe sa-si revina la vechiul obicei,bv mama!sumetrolim i-am dat si eu cand a fost racita si sant f multumita de el dupa 3 zile si-a revenit complet.e bn. mmm sanatete si asteptam vesti bn de la analize.ms dar sincer nu prea am chef de nimik cand imi vad pielea cum atarna
cris:hahaaaa,sigur nu va zic ce am sa va trezesc doar k cutremurul pe cap...
dani3lla:ce draguti santeti,si ce vibrezi de fericire cand iti tii puiul in brate...am ras de numa la filmulet,dar ce cavaler e el...cum tine doar pt el jucaria si pitica nu zicea nimik de era stefania de mult era pieptanat...sau miru...ce zice ea cris:nu e in depresie dupa ce a vazut filmuletul?
anna:cu primul..sigur e tatal taupupam bubu a durut?
bamsy:mm sanatate si sa va treaca repede raceala
cris:la noi nu e problema ca vb dar dupa dak nu is pe faza le scoate si repetam asa de vreo 2,3 ori pana iesim sau o pun in premergator..
anna:felicitari pt masuratori.
dani3lla:sh ce fac eu de vreo 1 saptam?o pun in fata cu mn in scoica ,bn cu spaletele la directia de mers..si asa se distreaza cand ma vede si da din picioare ca ii pun muzica tare si dansam din maini...ea adora e inebunita in masina..bn k eu am crescut-o tot in masina vb mamei,peste tot o iau cu mn..si ce-au zis fetele de el,le-a placut...?niciodata nu am inteles bancurile de fapt le inteleg dar nu ma amuz...oi fi eu mai seaca?nuu sh.stefania creste f incet si dak zic poate k ramai uimita ei is mai bn ink hainite de la 0 l...pe bn am ceva bodyuri care ii sant bn si la picior ce sa mai zic 16/17 mici...am sa o iau pe cuscra sa cumparam melania incaltaminte k in BH este depozit si sant f bn preturi.abia astept si roberto cavali...geniale..cumparam pe vara sandalute.uau,pe picior mare nu gluma.felicitari
cuscra:sigur tp e vina nu ginericul meu cuminte de nu mai dai nici un semn.....
fetelor,rares e bn sanatos doar k il dor gingiutele roade pe jucarioare de numa....ne-am intalnit azi si sant bn...au avut probleme cu pc poate deaceea nu a mai postat cuscra.......o asteptam si o si strigam poate ne aude!decicuscra?uite k ne-am sincronizat acuma,eu care te anuntam aici .....dar acuma seara te-am scuzat eu ..hahahahaaa...sper sa fi dormit rares fara trezire np asta...cuscra,iti doresc m sanatate si sa-ti treaca herpesi repede si durerile deasemenea...si la ginericul meu dulce sa-i iasa odata dintisori sa nu-l mai chinuie.kissssss
reby sa treaca repede starea si sa te simtim din nou activa cum ne-ai obisnuit.pupam si alergia sa dispara
picky:ooooo,a cazut,cum asa?na,sper k nu s-a speriat si acum nu o mai vrea sa faca pe olita.pupam bubu sa treaca
miruta u ai luat olita pana la urma?eu sigur am sa o iau pe cea mai joasa chiar dak e simpla si sa fie si ingusta la gaurica k a mea se sperie dak simte k ii intra funduletul in ea.maine o sa merg sa o si iau,am vazut in carrefour.pupam,cum e bubu?

na k is la zi iara



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

noi avem program cam stric din punctul meu de vedere si vad ca stefania coopereaza bn ink,nu se sh cat...ne trezim pe la 10 papam si dupa iesim afara si intram la 1:30 papam si dupa nana,cam 1h,2h...si mai baga o tura seara de 1h si o culc pe la 21...doarme fara trezire si ii ms la DD ca nu am avut treaba cu ea peste np niciodata..In oradea zilele astea a fost placut si bineinteles k am profitat,de maine vine mama acasa ca a fost la buni sa mai stea cu ea ....si abia astept sa o vedem asa k ne vom petrece tp cu ea mai mult...
mancam f bn,problemele ei sigur au demarat din cauza deficitului de Fe,sper sa se fi reglat asta vom sh doar pe 21 cand reluam recoltarea de sange..

fetelor voi cand va ganditi sa le dati bb cruditati?
pe mn ma tenteaza sa-i dau salata verde,ardei,sau chiar si rosie fara samburi si pielite...dar vinetele cum i le dati?(ma gandesc k nu crude)
???

meniul nostru de ieri:
-iaurt la 8:30
-capsuni batute cu jumate ling de moca zahar(erau acre)si iaurt+o masura de cereale crocante la 12
-spanac facut k si pt noi cu usturoi +ou+brocoli+salata verde+dovlecel,si putina supica de dovleac in loc de lapte
-cereale crocante de la milupa+2 masuri de lapte
-imediat papa laptic in somn am pregatit 120ml speram sa-l bea

azi papa tot capsuni cu iaurt si ananas, ciorba de pui cu leg,cereale cu iaurt




printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

fetele, am intrat si eu o secunda inainte de somn!
va pup pe toate fara exceptie si promit sa va iau la rand in cel mai scurt timp

Yoanna, sa-mi zici si mie ce preturi gasesti la papuceii melania...
si...ai avut curaj sa-i dau capsuni...pe bune...n-a facut nici o reactie?
va pup!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput