**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
dau o gramada de si perfuzabila pentru ema si vogue pentru cuscra si va rog veniti repede cu un genocid si pentru mine ca sunt cheuna de nesomn..nici 4 ore nu am dormitdar macar m-am simtit bine

La Multe Lunite inainte

Stefania Alexandra buburuza de Yioanna_s sa cresti mare si frumoasa printesa lu' mami

revin mai tarziu ca azi am o sarbatorita si eu si mergem cu tortul la ea

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

concurs de frumsete la barbati....care mai de care mai musculos, mai arator....unul...cu un corp superbbbbbbbbb, beton de toata lumea se uita la el dar cu un cap mic mic dar ft frumos...toata lumea mirata...un corp asa fain si un cap asa mic. in fine in concurs e intrebat...ce s-a intamplat si ai un corp fantastic si un cap mic si frumos...si incepe:
-poi am fost la pescuit
-si???
- si am pescuit o sirena
-siiii????
- si ea mi-a zis sa-i dau drumu ca-mi va indeplili 3 dorinte
- siiiiiiiiiiiiiiiiiiii????
- si prima a fost sa am cel mai frumos corp
- siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii???
- si il am. a doua sa am chipul cel mai frumos
- siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????
- si il am. si a treia sa imi faca o m....uie mica

scoateti voi punctele ca daca le scot eu nu ma lasa postez cuvantul
revin dupa ce-si face perfuzabila de la cris efectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cris, cred ca trebuie sa-ti fiu recunoscatoare ... a dormit fiica-mea de pe la 22.30 pana la 6.45 neintoarsa. Ma gandesc ca o fi fost de la leganat. Asa ca, volens-nolens, bagi cutremure de-acuma, daca vrei sa nu stricam prietenia.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Anna, sper ca trecut durerea de la vaccin. Mie doctorita mi-a spus ca pot sa-i fac baie si-n ziua vaccinului, doar sa fiu atenta la piciorus sa nu o apas prea tare.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Cris-multam de cafea!Se pare ca tu esti cea care da cafeaua in fiecare dimineata!
Stefania Alexandra-La Multi Ani!Sa cresti mare si frumoasa si sa o bucuri pe mami!
Anna-multumesc mult de PM..Da,o sa-ti cer si ptr 8-9 luni insa prin aprilie.
Yioana-f frumos program aveti!Da ii dai papa noaptea in somnic?Eu nu am incercat niciodata-cand se trezeste ii dau un pic de ceai-poate ar trebui sa-i fac si eu laptic....Si cum ati depistat deficitul de fier?sa iasa bine analizele!
Reby- printesa sa treaca alergia!Of,n-as fi crezut-noi inca nu am ajuns la rosie dar e bine de stiut ca poate da alergie.
pe toata lumea!Mai intru mai tarziu!





Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Cris, uite de la mine

[b]La multi ani, Stefania, fetita cuminte si frumoasa! Sa cresti mare si sanatoasa, fericita si iubita de Rareselu!

Hai, ca nu am mai reusit nici sa citesc din urma ...nici sa trimit
Trimit si revin mai tarziu, ca acum se pregateste sor-mea sa plece

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata...o ??

Am avut o problema acum 5 minute....nu gaseam topicul nostru....am ajuns pana la pag 3 unde sunt subiectele inchise is nu-l gaseam...asa ca am luat forumul la purificat si am vazut ca s-a facut un nou subiect cu "primele 365 zile din viata unei comori"...deci pana fac bebei nostri 1 anisor, suntem aici..

Asa, fiica mea papa un biscuite acum ca mai inainte a papat painica cu unt si a baut apa...iar tuta de mine tot cautam topicul si am uitat canuta cu apa la ea...iar Stefi a mea e uda pana la piele acum


Asa...azi avem sarbatoriti???daaaaaaaaaaa...La mai multe lunite Stefania pletoasa mica si scumpa...sa cresti mare, sanatoasa si mumoasa


revin


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

anna..........pai ne uitam la desene animatenoua ne da voie sa-i facem baita dupa vaccinca altfel ar fi jale mareeeeee

iry.............bine ca ati descoperit de la ce facuse bubitele..am auzit ca in cazul alimentelor care dau alergii e bine sa le reinroducem dupa 2 anisori hihihi..si voi traiti pe picior mare bag seamapai nu zisei ca-mi astept cuscra???numai ca ea e respossabila cu replica acuma..stai sa vezi anomalie la noi..nu se inneaca cu hartie,mancare sau ce mai baga ea in gura,ci cu bale...multam,multamadevarul e ca trebuia de mai demult sa fac modificarea cu semnatura;ce tero micuta aiidem si a mea la capitolul asta+ multe altelecum a fost azi nopatea???a ajuns unda de soc pana la tine???

yioanna.........pai e ruda,asa ca nu se punevad ca piticii astia ai nostrii au o problema cu incaltatul...si eu care credeam ca numai a mea face asaii faci cunostinta de pe acuma cum e treaba cu condusul??eu zic sa ascunzi cheile de la masina cand o mai creste ca altfel fuge cu raressa ne arati si noua de care olita cumparatice program fain avetiiar noaptea vad ca esti boieroaicaeu la terorici i-am dat pana acuma ardei gras si salata crude si vad ca nu are nici o reactie nasoala,ba ii placecum se comporta la capsuni???nici o reactie?????noi inca nu le-am incercat..astept sa via vara sa se coaca astea de la noi din gradina si o sa incerc

ema.....................bun

andreea..........pai s-a facutdaca am dezlegare am sa va cutremuricesc la greu

simina.............am o copila care la 7 e in picioare si sta agatata ca o maimuta de marginea patutului si ne cheama sa o luam cu noi in pat sa se uite la stiri in timp ce-si haleste biberonul

anna.........multambuna rau,chiar era necesara

picky............nu pot sa refuz si o sa servesc si e la tine ca pe bune ca sunt extrem de obosita...ca deh,mi-a trebui program de pana la 3 dimineatastii ca innebunisem si nu-l gaseam????ba mi-am pus si ochelarii si degeabaaveam pagina de aseara deschisa si am copiat linkul in una noua ca sa pot raspunde..

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cris te inteleg, dar parerea mea e ca ar trebui sa-i scoti lapticul dupa mesele principale de papica...Cea de pranz si seara...ptr ca in mod normal bebele trebuie sa aiba 5 mese pe zi..3 de lapte si 2 de mancarica...
Noi asa avem:
-ora 7:30-8 trezirea (ca mai nou cam asta e ora ei de trezire )
-ora 9-10 painica cu unt sau biscuite si apa
-dupa juma de ora, una ora .. putin tatzi
-ora 11-12 tatzi si somnic
-pe la 1-1:30(sau depinde de trezire) piureul de legume
-pe la 3-4 tatzi
-pe la 6-7 piureul de fructe
-si inainte de somnic...tatzi

Anna felicitari ptr masuratori, stati ff bine, nu stiu de ce dar in pozici pare putin mai grasut, dar se pare ca nu e asa Normal si daca rami insarcinata poti sa il mai alpatezi..oricum trebuie sa-l obisnuiesti si cu bineronul...ca nu o sa fie tatziii o viata intreaga Pai daca nu mai accepta olita inseama ca i s-a pus lui pata pe ceva...lasa-l o perioada..dar totusi intreaba-l daca nu vrea sa faca kk la olita... Stefi nu are nimic in privinta asta chiar daca a cazut de pea..deja stie cand se loveste din vina ei si nu mai zice nici pas
Andreea vazut pozici cu Cezara si banana...si atat de mumos papa si lapticul..asa singurica...iar mami pe Dc..dar nu la topicul nostru
Daniela e bine ca macar la intoarcere ti-a adormit...noi nu avem treaba, Stefi e ff cumintica fie in carucior, fie in masina... Superi tari bancurile Stefi are incaltarile tot de 19/20 ptr ca mai mici nu am gasit aici...ii sunt mari, dar nu-i bai ca nu o las sa mearca cu ei, doar ii pun in picioruse cand plecam undeva..ca sa aiba si ea incaltari
Ema uite ca eu un stiu cum se fac papanasi dar mi s-a facut pofta de galuste cu prune ale lui soacra mea..ia sa-mi fac timp weenekd-ul asta sa merg la cautat de prune nici mari, nici mici..intre... In weekend am porunca de la sotu' sa-i fac placinta de branza si de carne la cuptor ..Asa ca treaba frate nu gluma
Anna eu mi-am dat seama din pozele trecute ca bunicul cu care seanana Vladut e tatal tau..e ff vizibil..de ce??? ptr ca se observa ca e mult mai apropiat de nepotel si se vede si iubirea...cat despre bunicul celalat se vede ca sunt un pic mai retinuti..mai distanti..eu asta am observat inca de cand ne aratai pozele...
Lavinia sa-i treaca agitatia lui Rares..dar cred ca de vina usnt dintisorii..si Stefi are cateva nopti de cand e ff agitata in son, da sa planga, geme, suspina, se trezeste noaptea si tot timpul ne cauta..in ultimile nopti mai mult cu noi in pat a dormit..si cel mai mult ii place sa doarma intre noi...Dar o inteleg, ca stiu sigur ca o doare ceva, ca de obicei ea un e asa. si pe tine sa-ti treaca durerile de fiere
Cris deci s-a lasat cu zgaltaiala azi-noapte..
Anna ce nu poti sa-i faci baita daca-i faci vaccinul???? am mai auzit is ue lucrul asta..D.ar aici nu se cere asa ceva...eu i-am facut biata la fata dupa vaccin..si nu a patit nimic...mi se pare o prostie lucurl asta..D.ar uita ca at cand vom face vaccinul de 1 anisor, o sa intreb pediatra


Am ramas sa raspund de la Reby(sa stii ca nu am uitat despre covoras..dar un am avut itmp sa caut sa-ti arat o poza) ..dar acum ma opresc ca trebuie sa merg pana la magazin si profit de faptul ca la printesa ii e somnic asa ca o scot afara si va adormi in carucior

Revin cu raspunsurile mai tarziu








Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

vad....color chiar....deci ai facut buna perfuzabila cris
picky uite ca eu nu stiu sa fac galuste....de, daca-s moldoveancaa...eu cu papanasii, cu poalele in brau am treaba...prune gasesti si la market, de toate marimile....si toate preturile...la carrefoure de ex. eu am luat si de ale lor dar nu mi se par afumate in schimb nu au samburi si importate....care-s mult mai bunute...cred ca gasesi si la turci ca eu am vz in piata de arabi de aici. eu mi-am propus sa fac placinta cu ciuperci....sa vad cand...ca asa am o leneeeeeeee....nu stiu ce am de la o bucata de vreme
irino salutari cuscrului. vezi ca in Germ, la Plus, e o branzica proaspata de la Da...no..ne (am pus puncte ca a nu se zica ca fac reclama) care e ft apropiata de branza romaneasca de vaci...tre sa vin eu care-s in Belgia sa-ti zic e???? nu mai stiu exact cum se numeste...da scrie pe cutie branza proaspata de vaci....ca aici daca iau branza proaspata de vaci tot de la ei, e curgatoare, vb lui Picky...se adapteaza si ei in fc de cerinte, na. asa ca poti sa faci
nu mai stiu....tre sa mai raspund cuiva???? nu cred
ano fa baie copiluluiiii ca doar gaura aia nu ramane deschisa ca sa ii intre apaaa....nu are leg vaccinul asta cu baia....baie nu se face la alte vaccinuri, unde se formeaza cojita, etc....dar pana atunci mai e

Mergi la inceput