**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Salutare............raportez.....chitaiala la 1.30,radea...la 3.20 piu,piu,cooaaaaaaa....la sase treizeci a inceput sa chiuie...da` io nu am bagat-o in seama si dupa doua picioare in gura si un deget in ochi...ai mei....a adormit..dar abia acuma de la sase dimi....in patul de copil mare..ce mai e atomica rau....si tare pupacioasa...euu siu sa fac galuste cu prune da nu am timp..a trecut trenul si a trezit-o...

pup

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

si uitasem meniul de azi
7:20 formula
10:00 unt cu painica+formula
13:30 ou cu branzica si smantana+formula
17:00 iaurt cu para
20:00 formula


picky stiu,dar daca as priva-o de lapticul de la praz si cina(mai ales asta)as ramane fix cu o singura masa..cea de dimineata ca la gustarica de la 10,cu 40 ml care mi bea este egal cu zero,ca a mea nu mai mananca noaptea de mult timp si asa nu mai ajung decat foarte rar la 500-600ml pe zi....hammmmmm,vad ca in weekend te bucataresti nu gluma..niste galuste cu prune si scortisoara mai multa poti sa trimiti si la mine;binentelesacu ca-i si cuscra bine,pot sa-mi fac de cap
ema pai daca nu mai fac perfuzii de calitate,se duc si bancurile noastre..asa ca trebuie sa ma tin de reteta
mada chitaila??????eu cred ca e o mica tero in deveniredar te mai indulceste cu pupicurile si uite asa te face sa uiti..

am culcat cipilul mi-am trimis si remorcuta sa interogheze cardul ca as vrea maine la piatamai am eu ceva de cheltuiala in casa,dar nu-mi ajunge pentru ce vreau eu

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Gata, a plecat sor-mea, dar vine 3 zile de si cu viitorul fin al meu
Multumesc de sfaturi, noua intotdeauna ne-a zis sa nu facem in ziua cu vaccinul, eu cred ca nu are treaba cu intrat apa la vaccin ci cu faptul ca el poate face febra si sa evitam orice sa nu raceasca, ca nu avem cica in ziua respectiva voie nici la plimbare afara...in fine, o exagerare... suntem norocosi ca nu a facut niciodata reactii la vaccin si nici febra, desi mi s-a recomandat sa-i dau antifebril in 3 doze si eu nu i-am dat..

Fetelor, azi fac clatite, va invit pe toate...doar am promis ca nu mai fac tort pana la Paste, asa ca trebuie sa-l inlocuiesc cumva
Si diseara vreau sa ma tund si sa ma vopsesc, ca m-am saturat de claia din cap , numai sa ajunga soata mai devreme acasa sa stea cu Vladut.

Mada, chitaila mic, si ma duc sa-l pe mecanicul de ca a trezit fata
Ema, tare bancul
Picky, fi-miu e un slabanog, noi ii zice ca arata a ogar cand e dezbracat, nu stiu cum le-a iesit 10 kg la cantar...da important e ca e sanatos si are energie...pare grasut de la falcute, desi au scazut muuult si alea. Da, stiu ca pot sa alaptez si insarcinata, dar nu stiu daca organismul meu rezista la atat efort, ca eu nu am reusit sa mai dorm ca omul si sa ma odihnesc de mai bine de un an, si sa si alapez in ritmul de acum si sa duc si o sarcina cred ca ar fi mult prea mult pt mine
Se vede si din poza ca socrii sunt retinuti, hahaha, asta e f tare, pt ca asa e. Si la petrecerea de 1 an soacra-mea a fost neagra de invidie [acru] ca Vladut ii prefera pe maica-mea si pe taica-miu si la ea plange, dar e vina noastra ca nu vin si ei sa-l vada mai des...
Cris, sa-mi spui ce desene ii plac, fi-miu singurele la care se uite sunt winnie, sunt dimineata la 8.50 la tv, si sta ca fermecat, daca sunt altele nu are rabdare...
Da v-ati facut de cap nu gluma, na ca mi-ai facut chef de si l-am avertizat pe sot de pe acum...dar unul mic sa apuc sa si dorm
Ioana, f tare cu pitica la plimbare cu masina, ce bine ca e cuminte si puteti sa va deplasati usor Si programul vostru e super, sa va tineti de el ca-i prieste
Bamsy, cum sunteti?
Iry, ce bine ca Reby e ok Imi pare rau ca a fost sensibila la rosioara, i-ai dat-o fiarta sau cruda?
Andreea, sunt de aceiasi parere cu tine si i-am zis-o si lui Cris, fi-miu doarme mai bine cand ne zgaltaie ea Am visat azi-noapte ca nascusem o fetita si ii dadusem numele de Cezara, cred ca ti-am admirat fetita ieri si mi-a ramas intiparit in subconstient
Simina
Cuscra, tot nu ai reparat laptopul? Va si ne e dor de voi


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

asa cris tine-te de reteta
ana...draga de tineee....da ce in serios ai luat-o cu intratul apei in vaccin...era o gluma...da, asa e, elegat de probabilitatea de a face febra....acu si asta e cu dus intors....ca noi o data nu am facut baita dupa vaccin si am facut febra si a doua uara am facut baita si nu am facut febra...e, da asta cu iesitul afaraaaaaaaaaa e prea de tot
sa fie totul bine cu surioara ta si sa aiba o nastere usoara si un bebe papacios, somnoros si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ia uitati cum am scris "a doua oara" in measjul adresat anei...n-ai treaba cu mineeeee, is tareeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ema, da, stiu ca sunt exagerari...fiecare asistenta cu cuibul ei de pasarele
Sor-mea nu are bb, ziceam de fin, adica de prietenul ei, ca urmeaza sa-i cunun

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

deci clar.....is aeriana total....atunci intr-un ceas bun nasico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

tind sa cred ca si cu doctorii astia e exact ca si vorba aia "cate bordeie,atatea obiceie"..dr. mea dupa vaccin ne recomanda totul pe invers decat a voastra ..clatitestii ca trebuie sa ne faci si dovada cu noul lookdeocamdata suntem inca in faza experimentala cu desenele dar se pare ca are totusi o atractie pentru lenesul ala din ice ageca atunci cand se uite la tv o interesaza numai stirilehai cu violul annain seara atsa fac pauza ,dar maineseara sa va ancorati bine

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

fetele,nu pot sa va raspund,ka sa mor daca nu fika-mea e pe inversii spun ka nu are voie ,si ea fix acolo se duce,ii spun ca are voie si nu se mai duce,nu am de cat sa inversez sensul fetele si sper ka ma lasa tero mai tarziu sa raspund

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

iry pupam tero mica si stai draga nu te impacienta ca si fi-mea e identica cu a ta la pozne
anna pai o sa vina repede sora ta inseman,ca peste o luna si puti e pastele
ema no problemdin avion nu se vede cand scriem la viteza si iese altceva

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput