**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

bai frate..ma scuzati ....vai soro,dar ce greu mere DC-ul
si s-a trezit si tero

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
hai cu violul annain seara atsa fac pauza ,dar maineseara sa va ancorati bine


Sper sa-i placa Cezarei si leganatul din seara asta, ca de nu .... o trimit per avion la Constanta.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

am intrat sa ma laud.....adica sa ma laudati....fac paine cu cartofi si pateuri cu ciuperci....iaca asa
mere ca o rasnita DC....cand vreau sa mearga mai repede ma duc sus unde zica ca pt viteza sa accesam dc2....si mere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Reby in Ro se numeste covoras antiderapant cu forme(litere, animalute, cifre, etc) mai mult ca isgur vei gasi si in Germania, la magazine ptr copii...sunt ideale ptr ei, ca daca ai gresie, sau parchet care e mai tot timpul rece, le poti pune si copilul se poate juca in voie acolo...le folosesc si in baie.. ¨www.shopmania.ro/magazin~online-jucarii~produs-covoras-antiderapant-cu-animalute~p-7265317.html" target="_blank">ca aici...Daca tu crezi ca de la rosie este atunci e mai bine sa nu i-o mai dai..incerci din nou dupa 1 an...
Yioanna ma bucur ca aveti un program ff strict si chiar placut....iar Stefi vad ca e cumintica...Eu i-am dat de la mine sa guste salata, rosie, castravete .. Dar i-am mai introdus si rosia in papica, bineinteles fara coaja, si i-am facut si sos de rosii ptr paste. Vinetele i le dau fierte in mancarica...de ex azi i-am dat piureu din :cartofi, brocoli, vinete si ou ...aici rosia si vanata le poti da de la 4 lunite..eu i le-am dat dupa 8 lunite, rosia si vinetele dupa ce a facut 9 lunite.. castravetele dupa 8 lunite, ardeiul dupa 1 an...eu incerc sa respect cat pot de mult aceasta schema..sincer atat ptr mine cat si ptr Stefi mi se pare ok.
Alic nici eu nu i-am dat capsuni cu toate ca se gasesc la orice magazin..am zis sa mai astept(ma uit acum in schema de diversificare si de la 6 luni poti sa-i dai)..
Cris pana la 3 dimineata?? da v-ati pus rau pe treaba nu gluma
Ema stiu ca se gasesc prune cam la mai toate magazinele si la turci, dar sunt ff mari...trebuie sa gasesc ceva pe la "mijloc" ...da las' ca atunci cand o sa fac o sa va dau is voua...mie imi plac ff mult
Mada offf ce noapte alba ai avut...cum de mai rezisti? Si iti plac galustele???
Cris cat despre somnul de noapte, asa trebuie sa fie, de pe la 4-5 lunite bebele ar trebui sa doarma toata noaptea..dar deh sunt si bebei care nu vor asta.. ca si a mea...cu toate ca trebuie sa fac ceva sa o invat si pe a mea ca nu mai trebuie sa pape noaptea...Sa-i scot orele de papa noaptea dar nu stiu cum sa fac..
Anna marea majoritate a doctorilor recomanda ca daca bebe face febra de la vaccin sa-i dai supozitoare perdolan sau nurofen, sau ceva de genul asta(si noua la fel ne-a recomandat) dar se pare ca e total gresit..ca cica daca ii dai ceva, vaccinul isi pierde din propietatiile pe care le are...de aceea mai bine e sa nu-i dai nimic in 48 ore..in cazul in care febra persista si dupa orele acestea at nu mai este de la vaccin. Mie mi-a facut Stefi febra la unul dintre vaccinurile de la 4 lunite ...si i-am dat supozitor..acum stiu si nu'i mai dau nimic..Oooo pai vrem sa vedem noul look..si da vreau si eu clatite
Ema se pare ca Darius ti-a dat bilet de voie de te-ai pus pe bucatareala...... Eu trebuie sa ajung sa mananc ceva, ca am o foame...dar am vrut sa ajung la zic cu totul plus ca imi urla si fiica mea in cap...

Azi mi-am facut draci...pe cainele meu...am zis ca-l dau, nu-l mai suport, pleaca omul pana la magazin, el nervos ca nu-l iau si-a facut de lucru pe acasa..Adica a tras de geaca cea buna a sotului (ca era in cuier pe hol) de i-a rupt agatatoarea..am gasit-o pe jos ca a si stat pe ea...al draq potaie...si la bucatarie s-a uract pe masa...ce o fi cautand pe acolo... de rolul de hartie de bucatarie era prin toata incaperea..sa ma apuce isteria nu altceva....l-am dat afara in curte sa inghete de fig..l-am tinut vreo juma de ora si apoi l-am bagat in casa dar e pedepsit, din locul lui nu zboara..ca altfel cu un sut in fund si aterizeaza la noapte in curte...si acolo sa doarma..daca e ii caut si vreun lant sa-l priponesc asa ca sa se invete minte nu ca mi s-a pus pata pe el....
Fiica mea la fel si ea..o doare ceva, da ce?? dinti??? pai nu se vede niciunul ca-i iese..si tot astept..si se maraie, plange, chitaie, urla, tipa....De nu mai pot face nimic....tot in brate vrea sa o legan, sa o dau "uta-uta", si cand se enerveaza ma ia la bataie, ma, dar da...nu se joaca...ma loveste cu palmele peste fata, mai imi da si un cap in gura...Da las ca mediat dau militaria jos din pod si sa vezi ce ordine si disciplina fac eu cu ea...Da ce naiba, am ajuns sa fiu sacul ei de box.... deci am nervi..





Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky se pare ca Darius a inteles ca mamy are nevoie de putin timp si pt alte chestii nu numai sa stea la curuletul lui....uneori il pun in leagan si trancanim...eu din buc el sin living, alteori sta pe canapea si-si mozoleste jucariile sau in camera si chiuie...cand va intelege ca mamy tre sa si doarmaaaaaaaa...nu stiu.
esti mic copil cu cainele....da ia sa vii si sa gasesti tot gunoiul imprastiat....adus din debara da??? vreo 2 usi inchise pana la gunoi....tre sa-l intelegi si pe bietul catel ca vrea si el joaca...asta a mea draq s-o ia ca nu stiu ce vrea....de jucat nu se joaca, la alintat nu sta....mancare....e in stare sa manance pana crapa....mancare si ratze de alergat....astea sunt pasiunile ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Mai ,dar ce v-am mai cautat!
eu iar am absentat "nemotivat".trebuie sa stau cu ochii pe fatza asta non stop ,nu mai are stare o clipa.V-am citit pe apucate recunosc ca nici "chef" de scris n-am avut.
DANA...ma bucur enorm ca sunteti mai bn.multi,multi pupici de la noi.
ANA...multumesc .acum am sa intru pe mail sa vad listuta si s-o salvez.

meniul de ieri:
8-tzitzi
10.30-ananas cu mar
14.30-mancarica de conopida
17.30- 170 ml lapte
19.30- cereale cu banana
cel de azi:
8-tzitzi
10.30-mar cu para
14.30-supa crema de legume cu carnita de vitel
17.30-150 ml lapte
19.30- creale cu pepene galben

merg sa va mai citesc si daca ma mai taie capul ceva va zic.
va pup



Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

andreea din pacate pentru mine in seara asta am musafiri si nu pot sa te ajut,dar maineseara cu cea mai mare placere
ema ce patisi??????moamaaaaa da te bucataresti nu glumaspor la treaba
soata meu si cumnata-miu se game-uiesc de zor in dormitor la psp si terorista s-a dus la ei in vizitaparca mi-era si mila de ei cum fugeau de miru distrusa asta mica tragea de toate cele,in special cabluri si va dati seama ca le-a zburat confortul la baietiacum se joaca stand in picioare
picky pai incepem sa recuperam perioadele pierdutestii ca nu e o regula ca toti bebeii sa doarma de la varsta aia ca un adult,in carti spune multe..dar numai tu sti cum e copilul tau si ca nu tot ce e acolo se aplica tuturorrabdare..o sa treaca si perioada cu trezitul noaptea,dar numai stefii si tu stiti cand va veni momentul pentru o schimbare in programsaracul picky,vai de codita lui si blanita care nu o mai areai mila de el ca-i micvorba ta...cred ca sunt dintisorii ca asa se da si amea peste cap cu programul si vrea alinata si alintata in perioda aia

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

BU HU HUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!


Miss me????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

RAMOOOOO ce faceti?ce face Bia????

cuscra unde ai disparut?????

miruta nice meniuri pentru Anto

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Hai ca vad ca nu raspundeti nici una! Uratelorrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!! Noua ne-a fost ffff dor de voi!

Ne`am repatriat si noi acasa (nu stiu pana cand....ca de cand am nascuta maimutica....cam jumate din timp l`am petrecut la ei mei acasa ca vorba aia:unde`i mai bine ca la mama acasa?!)

Despre noi vesti: 2 incisivi jos...parca e un castorel .... un canin sus ... si ca sa putem sa fim si castorel si vampirita (ca oricum musca la greu orice prinde... servetele umede,pampersi,mami.degetele de la picioare, masa ,scaun,hartie....deci d`astea...ce scrie in "mama si copilu"ca e permis la 8 luni )....ne mai iese si celalalt canin de sus.... Toti au iesit fara dureri si scandal...doar cu lipsa usoara de ...pofta de mancare. Avem 5 mese pe zi :dimineata si seara piure de fructe cu cereale, la pranz ciorbita(de`a noastra acrita u bors si toate cele)+ miez de paine,pe la ora 4 un iaurtel cremoso iar pe la 6-7 piure de cartofi sau pilaf. In rest...multa apa,suculet de mandaria....tzitzi (a avut o perioada cand nu o mai faceam sa suga decat noaptea dar vad ca si`a revenit) si mai papam....de toate intre mese....ce`mi pica in mana ii cam dau si ei cate o frimitura-doua.

Vestea cea buna despre noi....nu e ca sunt insarcinata(vestea asta v`o dau cam peste un an,ok? ) ci ca : IMI DOARME si mie in sfarsit TOATA NOAPTEA iar ora de nani s-a mutat din mijlocul noptii la ora 23-24 .Apoi...dormim pana in jur de 10 dimineata...eventual mai sugem o data in timpul noptii.


Avem poze noi la semnatura la 7 si 8 luni si un filmulet cu o alintata !

Acu s`a trezit maimu...fuggg......sunt multumita ca m`a lasat sa va dau de veste ca mai traim>


gashca!

Mergi la inceput