**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

frateeeeeeeee,da mi-a luat o ora sa va gasesc,asta mica mia butonat de vad tot ca parca miam pus ochelari de calsi de bine ce am reusit acu se maraie de vad stele verzi
vad ca toata lume sa pus pe cutremureasa ca si noi azi ne-am impacat........si trei sa vina de la munca pe la 22,numa de ar dormi astea doua
na!pauza gata urla aia micappupici la toata lumea

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ramonica ma bucur ca ai intrat sa le dai la fete noutatilesi am vazut-o in sfarsit pe Biae o dulceatasuperbe moatelesi s-a facut asa vorbareatastii ca trebuie sa intri mai des,nu?
alexa ma bucur ca v-ati "impacat"si tinem pumnii sa doarma zuzele ca sa ne leganati .. zuzele lu' mami

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

in primul rand,la multe lunite fericite,sanatoase si implinite lui

stefania alexandra
a noastra,ku intarziere,ce-i drept,dar nu ma lasat tero pana acum,fetita dulce

cris
-hai ca e tare miru,chiar nu am mai auzit sa se innece cu balute si a mea se mai inneaca cu flegme din cand in cand
sunt in stare de de aseara,bree dar matale nu sti sa bagi decat fara numar,fara numar?!mai poti?!acum stiu de ce ai 47 de kg fu...stangio mika,luati exemplu de la cris fetelor care vreti sa slabiti

picky
-acum stiu de ce covoras vb ,am vaz la o prietena,dar...tot mi-e frika ca trage,o'i fi avand probleme cu damigeana?!
mult de informatie pe stefi sa nu mai fie maraici

cris si daniella
-si a mea e tero cand e vb de incaltat,in sec nr 2 sa si descaltat,asa ka am renuntat sa o mai incalt,vine vara si o trim desculta afara,ce numai tiganii sa umble desculti,eeei ka m-am facut,lasa ca,cika face bn la sanatate

cuscra
-sa moara mortul daca stiam de branza duulce,dau o fuguta sa ma uit,mult de info
si noi avem paine de cartofi,dar facuta de-a gata ,e delicioasa,am cumparat si un borcan de zacusca romaneasca de la rusi si am bagat un borcan ,iar nu ma mai recunoaste socrela
cred ca dariusika s-a intel cu reby ca si ea sta in noul tarc amenajat de moaa si vb cu ea de la bucatarie,eu cred ka teroristii astia mici vb prin telepatiehuliganul meu drag

anna-mama
--hai ca pe tine te iert,ka ne zgudui mai cu bun simt
bulion i-am bagat in ciorbita de vitel si mi-a fac bubitele acelea

ramona p
-mai poti sa mai duci atata chiul in spate?!ne-a fost dor de de voi dar sunte-ti kam scumpe la"vedere"
pei ai pus-o cu cat somn bagi acum,felicitari pt dintisori si pt nani
o guraliva dulce

alexa
-ne bucuram ka v-ati impacat si spor la treaba,ka sa zik asa

daniella
-voi ce faceti,de ce nu ati semnat azi kondika?!vezi ka te spun lui picky sa te treaca absenta nemotivata,si-o inncurci rau ,ka vad ka sa facut rea
eumada,alic,carina,simina,andreea,sabrya,lavinia


reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

fetele, e pe alese, a mea e strong ca a dormit fi-miu teribil de prost, s-a vaitat toata noaptea .
Trimit cafeaua si revin.

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

si eu neaparat vogue pentru cuscra...niste trabuce pentru tutungistele inraite si ferfuzabila emei...
La Multe lunite inainte
Larisa Elena buburuza de Voicu_bebi

Robert Andrei buburuza de Mara_i

Bryce Mihai buburuza de ClaraJ
sa cresteti mari si frumosi
P.S. pentru mamici...unde sunteti??????????????????

Noi ne pregatim sa plecam la shopping ca e sexy frigiderulsi binenteles ca trebuie sa-i iau si ceva la tero si musai si un cadou la nasica

anna multam de cafelutasa stii ca am fost cuminte azi noapte....
iry ohohoooo si inca ce duc..bine ca si victima e de acordla fel o sa fac si eu la vara...o las in picioarele goale ca puradeii

fug si revin dupa amiaza

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Larisa, Robert si Bryce!

Asa, sa va spun faza cu sotul...am reusit ieri sa ma tund si sa ma vopsesc dupa o mie de ani..pe Vladut l-am lasat cu bunica-su. Vine soata acasa, culcam copilul, mancam si ne bagam in , stingem lumina...se apropie sotul de mine si zice: "te-ai spalat la cap? sau te-ai vopsit?", bineinteles ca il intreb de ce..cica el "pai miroase". Pai bine cat te-ai uitat la mine nu ai vazut ca m-am tuns si m-am vopsit, tu observi dupa miros? Aprinde sotul lumina, se uita la mine, si-mi zice "Da nu se vede nicio schimbare"
Si drept pedeapsa am produs un cutremur scurt, desi la cat de prost a dormit copilul dupa, mai bine il zgaltaiam toata noaptea

Cris, pai daca o intereseaza stirile, poti sa folosesti ca personaje pt perecere: Maruta, Esca,.....
Ema, mai ai pateuri cu ciuperci, arunca si la mine vreo doua pt micul dejun
]b]Iry, ce fel de bulion ai folosit ca poate nu e de la rosie alergia, ci de la conservantul din bulion.
Picky, pt scosul meselor de noapte trebuie mai intai sa te asiguri ca mananca suficient de consistent seara, iar apoi cand se trezeste ii dai ceai, din ce in ce mai putin. Asta scrie la teorie, nu am incercat-o.
Stefi, sa treaca repede maraiala. Esti tare cu sacul de box, probabil asa stie ea sa se joace Eu azi m-am certat cu fi-miu care voia sa stea in fundul gol si s-a pus pe urlat cand m-a vazut ca vreau sa-i pun pampersul, dar la de-astea nu-i merge cu mine, cu lacrimi de crocodil
Ema, e cuminte foc Darius, al meu nu sta fara mine in camera, daca ma duc la bucatarie sta cu mine si-si face acolo de lucru, numai prostii, binenteles
Mirela
Ramoniciu, bine ai revenit , trebuie sa intri mai des daca nu vrei sa ti-o iei Felicitari pt dormitul fetei, cum ai procedat de ati reusit? Vai, ce frumoasa e Bia cu moatele ei si vorbareata
Alexa, felicitari pt impacare, zuzele
Cuscra, dar ce faci, ne-ai uitat de tot?

Danooooo, Laviiii, Carinaaa, Deeaaa, Aliceee, SSABryaaaa, Ioanaaaa + fetele care nu au mai intrar de fffff muuuult, unde sunteti?

Bamsy
Cris[/b], spor la cumparaturi, sa ne spui ce ai luat frumos. Dupa amiaza ma duc si eu sa-i iau pozele lui fi-miu si un album nou pt 1an+

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cris, baga cafea si la mine ca m-a mancat Cezara azi-noapte. S-a trezit de multe ori, la un moment dat a adus-o tat-su in pat la noi si iar am dormit pe jumatate de buca. Or fi ele mari, dar tot e nasol!
Asa ca goneste musafirii aia sa dorm si eu la noapte.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
is varzaaaaaaaaaaaa in adev sens al cuvantului....m-a mancar de vie plodu asnoapte.....bag picioareleeeeeeeee... vreau la mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. n-am dormit 2 ore legate....nu stiu ce dumnezeu a avut asa ca draga cris tripleaza portia de perfuzabila
cuscrela si eu la oha am luat o cutie, de asta stiu si la ce market e....eram disperataaa....aici 99% dintre branzeturi put...daca nu put nu-s bune....ba frate si eram si gestanta e, nu puteam suporta mirosul....nu calcam la raionul de branzeturi, de mancat nci atat....ajunsa la voi acolo si vazand ca nu pute la raion, am testat piata...am luat vreo 2 feluri printre care si asta de care iti zic...mi-a parut asa de rau ca nu am luat mai multe cutiiiiiiii ca tare bunuta era. si aici e paine cu cartofi....da ploua ieri si mi-a fost si lene sa ies....ca sa nu mint asa ca m-am gospodarit dar n-a iesit ca eu nesatula am pus portie dubla de cartofi e, si s-a pleostit. piticania mica si cuminte....ca a mea nu-i asa
ano da de undeeeeeeeee....tot a infulecat nesatulu de baratumiu...
beu cafeaua, astept sa-si face efectul si perfuzabila si daca nu ma urc pe pereti, revin si cu banc....sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

ano e cumintel el asa, ziua....dar de ce nu doarme noaptea frateeeeeeee?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

URAAAAA
s-A CULCAT LA 10.30 S-A TREZIT LA 8.30

Acu roade batista bebelusului........valeu iar m-a ginit ca tastez..e ca hultanul la puii de gaina cand vede monitorul si culorile.....na ca se uita la reclame....e criminala...
Acu` iar...mananca mar cu biscuiti,banana cu biscuiti,portocakla...dar nu cerealeeeeeeeeeeee..nu cereale...deloc...
bors acru...cu marar si patrunjel si leustean......
Uf e fascinata de calculatorrrrrr...
pup ca urla




Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput