**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

NEATA FETELE,SI EU SUNT ;MA RUPT FIKA-MEA CU SUPTUL AZ-NOAPTE;FRATE ZICEAI CA TATA MEA ARE SUPER GLUE

CUSCRA-M-AM TOT GANDIT ASEARA DE CE BRANZA VB SI AM AJUNS LA CONCLUZIA KA NOI NU MAI AVEM PLUS AICI;KA A MERS PROST SI LA INCHIS;IN LOC DE PLUS AVEM 2 magazinePENNY

CRIS-BAGA TARE SI PT NOI

ANA-MAMA-STAI SA VAD CUM SE NUMESTE BULIONUL...tomatenmarkt SE NUMESTE,NU ARE CONSERVANTI DAR E DE 2 ori CONCENTRAT,eu am pus la o oala de ciorba de vita o cutiuta din accee mika

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

acum am vaz cum am scris,legat si vaaaai de mine cu exprimarea treb sa ma intel ka doar sunt ,imi cer scz

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata, vreau si eu o si dau si eu una

Fiica mea pana acum a papat painica cu unt(atat de greu se intinde unul asta pe paine, de o rupe) + si putin biscuite..apoi apa ...iar acum e pe olita asteptam sa faca kk, ca pipi a facut acum juma de ora

Apropo v-am spus ca fiica mea isi roade manecile de la bluzite ..tot timpul e uda la maneci..si le baga in gura si le roade...iar daca un are maneci, tot isi roade manuta


La mai multe lunite Robert buburuza de Mara_i, Bryce buburuza de ClaraJ si Larisa buburuza de Voicu_bebi, sa cresteti mari, sanatosi si mumosi


Revin


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

irino trage un ochi totusi cand te duci....doar firma resp nu distribuia doar acolo. deci suntem zombi amandoua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Am vazut ca majoritatea buburuzelor au dormit prost Vladut are febra, 38 masurata rectal, nu stiu de la ce ca nu mi-a mai facut niciodata febra pana acum I-am dat nurofen, sa vedem acum daca ii scade.

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

anna-mama-mi-e pediatra mi-a spus sa-i dau ben-u -ron e pe baza de paracetamol si daca nu-i scade cu asta sa incerc cu nurofen ka e mai tare

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

fetele,sa va spun de unde-mi se trage cu analfabetismul
AM FACUT AICI O SCOALA DE O JUMATATE DE AN PT INVATAREA LIMBII SI LA EI SE PUNE TOATE PE DOS NU KA LA NOI IN PROPOZITIE;MA REFER LA SUBIECT;PREDICAT;LA MINE IN CAP E O MARE VAARZA;DACA A-TI STII CAT STAU SA MA GANDESC CUM SA MA EXPRIMSTERG DE CATEVA ORI;CATE-ODATA IMI IESE;CATE-ODATA CIUCIU;ASA DECI SA STITI DE UNDE MI SE TRAGENU STIU BN NICI GERMANA SI NICI ROMANESTE

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Iry, multumesc , eu doar nurofen aveam in casa, am desfacut acum sticluta, cum nu a mai facut febra nu ma pricep la antitermice.
Stiu cat de incalcita e germana, am facut si eu in scoala, si cel mai tare imi placeau cuvintele compuse Cam cat ai reusit sa inveti in jumatate de an, ca mie mi se pare tare greoaie?


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

ANNA-MAMA:DE LA 38 cu 5 se baga supozitor pt febra,am uitat sa-ti spun
nu mai pot sa vb treb sa cuulc fata,ka zbiaaaara

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Miruta ma bucur ca ai mai dat si tu cate un semn de viata. Ce mai face Anto???
Ramona ai dat un semn de viata????? chiar ma gandeam ca daca nici sapt asta nu intri te dadeam la persoane disparute . OOOOO da ce vesti multe ai...pai deja ai fetita mare ...si doarme toata noaptea(la ea in patut??? sau cu voi in pat?) bravo Bia. si vad ca papati ff bine...Si ziua cum este? tot dupa mami vrea? Si ce fetita frumoasa cu codite am vazut in poze...cu niste ochii si dintisorii ai o papusica frumoasa foc.si vorbareata...sa va traiasca
Alexa si eu am cautat subiectul..oricum am fost informate pe mailul comun..si mi s-a paut ok ca au facut lucurl acesta felicitari ptr impacare..deci sa inteleg ca azi-noapte e posibil ca s-a lasat cu zgaltaiala la voi in dormitor. Apropo voi mai vreti vreun copil?
Reby iti e frica ca trage...ce?o trage curentul?? sau ca va trage din casa???? pai eu zic ca ar trebui sa o lasi sa se devolte si in libertate...poti pune pe jos o patura, plapuma groasa si apoi puzze-lul sau invers.....trebuie sa o lasi sa mearga ca asa isi dezvolta muschii..parerea mea
Anna multam de cafea...pai cum de a dormit Vladut prost??? oare dintisorii???
Cris pana la urma ce ii ei cadou? shopping placut si aveti grija sa va mai ramana ceva bani
Anna si poze cu noul look nu ne pui???? Tare faza cu sotul Da stiu de lucrul asta, numai ca la mine Stefi vrea in pat la noi, nu neaparat sa suga, ca isi suge degetelul is daca-i bag tatzi suge 2 sec si apoi adoarme bustean..e dar cum o pun in patut la ea parca are ceas, ca imediat se trezeste... Cat despre ceiut..inca nu i-am dat, am zis ca o sa incep sa-i dau dar nu stiu cand si inca nu m-am decis de care...Ce fel de album??? Si eu ma tot gandesc de ceva timp sa fac un cd cu cele mai frumoase poze si sa merg sa-l scot ca sa-i fac poze ptr album...dar cand discut cu sotul..zice ca "o sa-i facem" si asa ma oroare de "o sa" asta...am alergie la el...Dar ia ca ma pun pe treaba si apoi il pun in fata faptului implinit..adica plata
Andreea, Ema imi pare rua ptr noaptea nedormita..oare e ceva in aer..ca vad ca mai toti puiutii la fel sunt
Mada nu-i bai daca nu iti mananca cerealele..la fel a facut si Stefi, i-am dat din cutie de 2 ori si nu mi-a papat, apoi am aruncat cutia, ca e valabila doar 1 luna de la deschidere, deci nu mai aveam ce face cu ea...da-i biscuite si piureu de fructe simple...
Anna febra e de la vaccin...eu stiu ca am intrebat doctora mai de mult...bebe poate sa faca febra in primele 2 saptamani de la vaccin si sincer 38 nu e febra mare, daca face dupa 38,5-39 at sa-i dai nurofen...tu i-ai dat acum...nu-i mai da...ca nu e febra mare...
Reby eu zic sa incerci sa nu mai scrii cu litere mari, ca te iau moderatorii la rost...Sa stii ca nici flamanda nu e pe departe usoara....eu am facut legat cu totul(sa ma gandesc la diplomele pe care le am ptr limba) 3 ani de scoala, dar sincer nu se putea unmi scoala, ca toti straini adunati, vb poceste, deci iesea un talmes-balmes, limba cel mai bine o inveti vorbind-o zi de zi...nu cateva ora la scoala si apoi acasa romana...iar cu sotul un prea imi arde mie sa vb in flamanda(el stie ff bine) si sa ma apuc acasa sa o invat singura, e naspa...da e bine ca stiu cat de cat(middelmatig)

Gata is la zi...va pup si merg sa ma pensez...cat pot ca fiica mea are chef sa o dau uta...


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput