**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

n-am chef de bancuri....de fapt nu-mi traverseaza nic capul...daca imi va traversa, il voi posta
de ce nu m-a facut mama nesimtitaaaaaaaaaaa???????? ba frate, de o luna n-am mai dat cu aspiratorul....am zis imi bag piciorul, sa dea barbatu ca needucata lui de catea face mizerie...mai dadeam cu matura, mai stergeam praful dar aspiratorul nu l-am scos....si ce credeti????? ca a dat??? exat, nu....am dat tot eu azi.....da-l frig rau.....il va ustura tare. acu ma duc in cada sa ma baiesc...iaca asa....piticul doarme ca de, aseara a avut nocturna de jucat si eu ma duc ca ma destrabalez in cada
ano baga mama foto....asa-mi place de eiiii, de barbatiiiii, si asa imi vine sa le dau una in bottttt....un kg in plus il observa imediat dar o schimbare de look nu
deci is nervoasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Am intrat si noi sa salutam....eu nu`schiuna de somn....am dormit bina (cred ca imi ajung atatea luni nedormite ).

Vroiam sa mai spun ca am fost deja la editura si am dat manuscrisul DEX-ului....aveti rabdare 2-3 zile pana il editeaza si apoi puteti sa`mi varatzi alte neologisme

Multumim de aprecieri....iar Biancai nu i`am facut nimic special ca sa doarma toata noaptea....pur si simplu...din prima noapte in care am ramas la ai mei ....a dormit ok.

Acu va tzuc....ma maraie de foame cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mi-ati adus aminte saptamana viitoare..facem si noi vaccinul...de sa se luni...ultima data desi am luat toate masurile,a facut 39...era molcutza si ciripea asa incet....acu` mi-e frica de-a binelea....desi .....sa vedem ce si cum...





Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

picky-pei d c nu am voi sa scriu cu litere mari???unde scrie???eu uit sa apas pe buton sa le fac mici
de curent vb ca o trage,iar nu m-am exprimat corect
pei i-am amenajat tarculetul si acolo sta in curulet,etc,ea sta de muuuult singurika in curulet,se mai duce din cand in cand pe-o parte,dar asta nu se pune,pe patul de apa se ridica singura in fundik
ai facut 3 ani de inv limbii?cate ore pe zi ai facut??ai ramas cu ceva in cap?
anna-mama-stiam destul de bn ka am avut o prof exigenta si dadeam din fiecare lectie lucrare si nu ne lasa sa miscam ,dar dupa ce am terminat nu am mai vb si am kam uitat;eu am facut o jumatate de an intensiv,adika 4 ore pe zi,am dat si 3 examene,din care unul de politika-istorie,am inv si eu ka papagalul,ka dupa o sapt de la ex numai stiam nik,degeaba am luat nota maxima,adika 1

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

la multe lunite sanatoase si fericite Bryce,Voicu_beby si Robert

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

cand am timp de forum-uiala,nu am cu cine

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Citat:
citat din mesajul lui reby-iry

picky-pei d c nu am voi sa scriu cu litere mari???unde scrie???eu uit sa apas pe buton sa le fac mici


Eu stiu ca in limbaj forumistic sau mess- ...istic literele mari inseamna ca tipi. Si chiar e greu de citit. Ca si prescurtarile moderne. Nu cred ca trebuie sa scrie undeva sa vorbim/scriem corect romaneste.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

trezireaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
am fript un somn de 2 ore s langa ficiormiu de nu-mi vine a crede....normal ca-s tehuie de ap acu, da imi revin eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

Citat:


Eu stiu ca in limbaj forumistic sau mess- ...istic literele mari inseamna ca tipi. Si chiar e greu de citit. Ca si prescurtarile moderne. Nu cred ca trebuie sa scrie undeva sa vorbim/scriem corect romaneste.

draga mea,eu nu stiam ce inseamna sa scrii cu litere mari in limbaj forumistic,multumesc de informatie!;eu scriu cum imi este mai la indemana,referitor la prescurtari,ca mai am si altceva de facut si plus de'asta nu sunt la ora de invatat romana aici,acestea este un forum despre copii,si cred ka fetele m-au inteles destul de bn,ceea ce am avut de comunicat.

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

veniram si noi de la shopping pe la 13:30,dar stiti cum e.....pana le aranjezi pe toate la locul lor,hranesti copilul mare,hranesti si teroriciu..ba ca am luat si un somn si a trebuit sa-l defrisez

anna bataie sotului dar totusi sa recunoastem ca a avut haz..ma gandeam eu si la o varianta de genul asta..dar atunci distractia o sa fie numai pentru ea ca nu stiu cine o sa mai guste cheful cu stirile de dimineatasi fi-mea are o placere fantastica de a-mi sta la bucile goalepai pentru tero nu am vazut nimic sa-mi placa,dar am luat cadou la nasicaam fost la bamboo si i-am luat un cosulet cu prod specifice si lumanari parfumate
andreea imi pare rau ca Cezara nu a dormit azi-noapte dar in seara asta e musai de-un viol ca nu se poate fara vad
ema vai de bucile talein cazul asta cred ca ar trebui sa bagi niste somn pe zi odata cu piticul
mada felicitari pentru somnicasa da...
iry si voi mama????pai e trist rau ca va tine treze mai fetelor..o sa trimit pe tero a mea in vizita pe la voi ca sa facem ceva cu somnul asta..
picky aceeasi problema o aveam si eu cu untul si acum ca sa il pot intinde k lumea,il cot cu cel putin 2-3 ore inainte sa-i dauuauuuuuuu,ce tare e stefii..
picky a mai ramas ceva pe acolo,dar la pitica nu am gasit nimica k lumea sa-i cumparbinenteles ca asa am sa procedez si eu cu albumul ca si al meu face la fel ca al tauce rea e flamanda...o amestecatura de engleza,franceza,germana si nu mai stiu ce alte limbi
ema sa nu cumva sa-l iertisi sa stii ca nu te contrazic delos la faza cu aranjatul si kg-le
mada tinem pumnii pentru saptamna viitoare la vaccin
ramo era si cazul sa-l duci la editura
iry asa e,picky are dreptateam vazut si eu scris despre asta in regulamentce tititza mare ai
ema ce bine ai prins somn langa piticacum alta viata,nu-i asa?

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput