**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

BUNA SEARA
plus tort si clatite cu ciocolata si zmeura,fripturica si peste la gratar......
In sfarsit intru si eu ca fata e la mama...unde am sarbatorit-o...cu tort si alte bunatati....nu stia saraca cam ce se intampla dar a ras si a bagat degetele in tort...am cateva poze o sa le pun la semnatura ceva mai tarziu....
Va multumim pentru urari....dorim si noi ala fel celor nascuti pe 14.08.2009..cred ac mai e buburuzade alexa-love..si buburuze de un anisor?Oricum ce doresc pentru iubita mea doresc pentru copii vostri....ii fac o declaratie aici..cred ca sunt in asentimentul tuturor ca pana a naste eram boboc,acum stiu ce inseamna sa infloresti.....sa traiesti pentru o buburuza mica......"te iubesc puiutza mea,tu esti alfa si omega pentru mine si te iubesc de ma doare"....
ups ca m-au busit lacrimile...mai ales ca imi aduc aminte de faptul ca anul trecut pe vremea asta luptam pentru Eva...

va pup si mai vin io ca amu` am timp mai mult


Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Ura! S-a terminat si sesiunea asta! Mai astept o nota, dar pana acum ebine, asa ca sa chefuim.
Nu prea am avut ce citi azi, cred ca toata lumea se plimba in weekend, sau va odihniti dupa cutremure si replici?!

O seara buna si ne auzim maine!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare mamicute,

Eu am avut un weekend ff aglomerat..bucatareala(am facut si eclere..cu umplutura de budinca...ca in cofetarie...delicioase), calcat, musafiri, nervi..etc;... plus vreme nasoala, de nu am putut merge la plimbare...

Urez si eu cu inarziere, cei drept, La mai multe lunite sarbatoritelor de ieri Maia de Bamsy si Antonia de Miruta si sarbatoritelor de astazi Stefania de Alexa si Eva de Mada, sa cresteti mari, sanatoase si mumoase

Inca nu am reusit sa citesc nimic din ce ati scris...si am de citit inca din cap trecut Din pacate nici acum nu am timp sa stau sa citesc ca mi s-a trezit fiica mea...deh mi-a dormit 2 ore somn de dupa amiaza...si acum trebuie sa ma ocup de ea..imeidat si baita si masa de seara...multe..
Maine dupa ce termin curatenia si cat imi beau cafeaua, voi incerca sa recuperez din urma.
Va pupic pe toate si sper ca sunteti sanatoase si nu aveti probleme

Ne auzim maine..
O seara placuta


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

'searaaaaa
culcat pitica obosita..a jumulit-o ta-su pana saraca nu mai stia cum o cheamasi m-au fugarit prin casa..el lunetist si fi-mea puscoci..cica incarca copilul si ma impuscadeci,s-au distrat bine ..o sa ii filmez saptamana asta sa vedeti si voi ce familie de ticniti suntem

alic am vazut in sfarsit filmuletelece bine tine ritmul Naty,dar cel mai mult imi place ca nu se lasa pana nu ajunge unde vrea ea
anna vazut si pe Vladut,un scumpic mic
carinablanca multam
mada multumim de tratatie si vrem poziciiiiiiii
andreea ma bucur ca ai scapat de stres,dar stii ca trebuie sa ne ti la curent si sa ne spuice nota ai luat
picky te asteptam maine la o cafeluta si pupam pletoselul sa soarma la noapte

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

bosoir!
cum v-ati simitit de valentine's? iubite? indragistite? si daca da, de cine?

noi nu tinem de fel aceasta zi, azi am fost vreo 2-3 ore la plimbareala ca a fost un soare superb afara si era pacat sa nu profitam; apoi acasa am facut spaghetti si papanasi cu iaurt si dulceata ...m-am gospodit...dar n-am s-o fac prea des, ca vb lui barbatu-miu..bun-bun, numai sa n-ajungem la 200 de kile

hai sa v-arat papanasii:
http://i982.photobucket.com/albums/ae306/alice_iasi/Picture033.jpg
http://i982.photobucket.com/albums/ae306/alice_iasi/Picture032.jpg
http://i982.photobucket.com/albums/ae306/alice_iasi/Picture031-1.jpg


Cris, de ce nu poti vedea filmele?


---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Cris, abia astept s-o vad pe Miru in actiune!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am pus poze.......cu cineva extrem de mirata de ceea ce i se intampla....

va pup....vreau si eu sa mearga eva..................mai repede..deocamdata sta bine in fund fara sa se sprijine....mai pica ea si atunci se uita tare uimita...ce si cum......va pup ma duc la somn ca am profitat si noi ca suntem singuri si am sarbatorit VALENTINES DAY..........SI SUNT CAM SOMNOROASA...

pupici multi la buburuze dulci....cu falcutze bune de papat.....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

dani3lla,mmmmm sanatate la toti 3,sincer imi pare tare rau...si ma rog la DD sa nu fie salmonela si la voi,si denis sa fie protejat .va imbratisez si asteptam vesti bn de la voi.imi inchipui prin ce treci,sa fii tare si sa sh k iti santem alaturi cu gandul...mii de pt denis sa treaca repede (miru nu te supy k intelegi u acum..si u rares)
cris:ce face terorista noastra?
anna:ma bucur k vine cred k si vladut e incantat,abia astept sa ne pov ce barfiti toata ziua si cum se joaca vlad cu ea!distractie placuta
reby:ms pt k ti-ai amintit si de noi.cum asa,d la ce?mmm santate reby si sa nu fie nimik o alarma falsa
bamsy:sa treaca repede cu noul tratament
miruta:felicitari pt nota max de la licenta.hai k ai absentat cu motiv.bn ai revenit.la plimbareata noastra
alic:eu nu am folosit niciodata tide,chiar am si uitat k mai e pe piata.eu doar ariel color am folosit de cand am nascut si sant mandra de el.iar balsam de rufe il schimb in functie de ce gasesc mai repede
cris:felicitari miru pt coltisor,cris si voi v-ati uitat la ei?cum a iesit culoarea?
anna:asteptam vesti bn de la control...si sa iasa repede si fara dureri
na k m-ati enervat acuma si d c nu e inchis cap 12?eu postez acolo de una singura?





printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

cris:ms de ideea cu meniul zile,asa ne inspiram si noi...succes la noua firma sa te imbogatesti m mai repede
miruta:bubita si sa nu mai fie alta...uau,imi pare rau
cuscra:sa treaca repede durerile si sa fii fresh cum te sh eu.imi pare rau de mofturile lui ginericu,sigur e cu motiv k el e baiet cuminte deobicei,sper sa-si reia vechiu obicei repede mmmm de la stefania
anna:chiar k emotionant si felicitari sorei pt asa idee geniala...sa va relaxeze muzica lor
alic:felicitari naty pt progres
cris:eu copios cand citesc ce face terorista ta aia "mare"
anna:offfffff,sa treaca repede si sa nu aibe pereche
alic:ce dulce e ...mie mi se pare k a crescut mult
picky:eu iti tin pumni sa ai nervi de otel k eu in locul tau de mult as fi fost internata(pe bn nu glumesc ,fara supy)felicitari pt asa o mamica tanara si cu asa mari responsabilitatimare de tot pt u.cum ai fost rasplatita de cei dragi azi?ceva pupici si imbratisari?ff harnica te admir
cris: de ce tacniti?eu va ador cand citesc ce bn va distrati si ce armonie e la voi in casa,sigur multi si-ar dori sa fie in locul vostruastept cu drag filmuletul
eumada:offf ce dulce e,si ce fain tort ce m-as baga in el...yamii f bn arata
dana:zi-ne de denis ceva...ati inceput tratamentul?sa fie cu noroc si sa-si revina repede.....va pupam dulce

nu sh pe cine sa dau vina dar eu am postat la celalalt cap si zic sa va dau de veste ce mai facem si uite k nimeni nu ne-a cititdar am sa reiau din 13.02 si pun azi

la multe lunite buburuzelor pe care v-am omis zilele astea




printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

despre noi nu putem zice mare lucru decat k doarme ziua cam o ora jumate 2,si seara ink o ora.e bn in privinta asta."baba,apa,tata"....toata ziua.in premergator a facut progrese mari si sant mandra de ea,insa nu sta mult dak nu stau langa ea.e in continuare o mofturoasa.lapticul il bea doar noaptea si cate 150 ml,iar dimi ma trezesc sa-i dau in somn pe la 5/6 ink 150ml,e bn fata de 0ml....cam atat
pupam bondarasi si albinutele
mmmm sanatate la toti si la multe lunite bb care si-a mai adaugat o lunita in palmares....



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput