**Buburuze de 2009 in actiune (13)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Pai tocmai, de cand merge nu il mai dau cu ceara. Dar ce sa-i fac daca e cocotila, e la varsta in care se baga prin cele mai mici si stramte locuri, se cocoata, de cele mai multe ori tinta e caloriferul, ajunge la el si pune manuta, apoi o ia si zice "ufff" ideea de ufff era sa nu mai puna mana pe el, dar de la ce am vrut eu sa-l invat si pana la ce a ajuns in capusorul lui...

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Credeam ca ceara e adresata mie!!
Filmuletul e ascuns sub emoticomurile cu zbantuiala

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Neata!
CRIS...multam de cafea.Eu savurez una cu lapte ca fi-mea s-a trezit la 7 si un pic ..ora ei obisnuita e 8.30-9.Orezul il fac asa:Ceapa,morcov si ardei le "calesc" un pic in apa cu un strop de ulei de masline apoi adaug orezul ,apa si cateodata si bucatele mici de carnita fierte inainte si apoi bag la cuptor.Recunosc ca eu ii mai pun cateodata si un praf de sare.cum a dormit Miru azi-noapte?
ANA...tare frumos cadoul de la sora.pupam baiatul sa treaca lovitura.Da' aseara ai fost bn ancorata?ca s-a lasat cu replici
.noi nu sarbatorim ziua asta,asteptam dragobetele romanesc.
ALIC...nu,era vorba de mese per total,incluzand si pe cele de lapte.Reteta de orez am scris-o mai sus si pt Cris.Vazut Pe Naty copacel...ce-i mai place sa pozeze.
Noi am inceput reacomodarea cu patutul.o adorm la noi in pat si apoi ii fac transferul.vad ca tine.ziua doarme cate 50-60 min in 3 reprize si aseara a dormit de la 9.30 la 2,laptic apoi de la 2 la 6 si de la 6 pana la 7 si un pic cu mami.sper sa n-o laud degeaba.
Gata,mi-a expirat timpul,ies sa pregatesc mancarea si apoi trebuie sa mergem dupa pampersi si lapte si mai tarziu cred ca pe la nasi.
Va pup,o duminica perfecta!

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Am si eu un video de cand a facut 1 an, dar nu face nimic, doar trage zambete, iar eu deasemenea vb la telefon, dar nu am cazut Uite aici http://family.webshots.com/video/3078045540106226777AersCr


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ahaha, Mirela, din cauza ta se misca totul, am vrut sa vad un film aseara si m-au luat ametelile, eu credeam ca de oboseala, cand colo uite cine era vinovata
Asa pregatesc si eu mancarurile lui Vadut, cat mai aproape de o mancare normala, si cum el nu mananc tot noi o mancam...ne tine baiatul la regim


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

neata fetelor!mai la noi asa ce a mai nins vreo 2 zile ca a cazut cablu de la netasa ca iar sunt in urma,de citit am citit am ras ,am plans dar sa vad cand reusesc sa va ajung....noua ne-a iesit primul dinte exact la 6 luni,apoi in 2 sapt celalalt;cand am fost la control dupa pojarel dr ne-a zis ca intre 7 10 luni apar si cei de susasa ca asteptam;de vazut nici eu na-m vazut la gingii nik...putina maraiala....dieta?ieri a fost sotu acasa,deci:ciorba cu carne de purcelorez cu carnati de casaaseara ne-a trimis mama prajituridar de maine iar revin ,stiu ca nui bine dar decat nik mai bine asa cele cu puiuti bolnavi sa de-a domnu sanatate!in ce priveste ziua de azi .a inceput bine;e soare si bine deci iesim cu sania cu zuzele la mama ca tot trebuie sa facem treaba pana iese tata din spital.....si serbam acolo(tot mama face pizza!fripturica ,....deci se duce dieta si azi!o sa facem si poze sa vedeti ale mele zuzemultumim f.f.f.fmult de urari....zice zuza care e la primul somn mai intarziat!ca de e nevoie de forte pt aziuram si noi EVA MARIAsa cresti mare
iar buburuzei mele ii doresc multa sanbatate,noroc sa creasca mare frumoasa si sa-idea Domnu mult mult noroc!mami o iubeste tare tare mult!e mica mea minune!
pt toata lumea o saau
tortu nu-i gata dar se rezolva
ERA SA UIT :dragelor sa fiti iubie sa iubiti sa fiti fericite alaturi de cine va doriti!

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

neata!


Cris, merci de cafeluta!
uite filmele de ieri; am reusit sa le incarc si pe celalalt, chiar daca m-a prins 2 noaptea
asadar:

www.youtube.com/watch?v=Js1gCcSSVBE" target="_blank">zbantuiala
si...

www.youtube.com/watch?v=mVHkTeCzN0k" target="_blank">cum persevereaza harnicuta de Naty...
la asta ne-a lasat si pe noi oleaca masca , e prima data cand se ridica si sta asa de mult

Anna, ce fumuos sta la masa Vladut! cumintel foc!

Lavi, Dani, cum se simt micutii vostri?> dati un semn!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

da ce faceti indragostitelor?????
eu misun de dimineata
v-am cetit da printre picaturi...deci cris ...ce m-as face eu fara perfuzabila ta???? ce mai stii de dana?
lavi sanatate multa
sanatate multa la piticii bolnaviori
sorry daca am omis ceva dar is lasa-ma sa te las, fara chef....
acu vin cu una bucata banc

tiganul, tiganca si 2 purandei, o fata si un baiat in cort, dormeau. la un mom dat purandelul cel mic, baiatul, stranuta....hapciu! tiganul:
- haoleu, a racit dragul de el, manca-i-ar tata cocoselul lui!
nu trece mult, purandica, fata si ea...hapciu! tiganul:
- haoleu, a racit draga de ea manca-i-at rara trandafirasul ei!
tiganca auzind asa ceva gandeste....moamaaaa ce sentimente paterne pe tziganul meu!
nu trece mult si tiganca.....hapciu! tiganul:
- hai racit si tu manca-mi-ai p...



hai va ...revin eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

alic nu-mi da voie sa vad filmuletele
anna nici la tine nu ma lasa sa ma uit
miruta multam de retetaa dormit foarte bine..si dimineata ma astepta cumintica in patut in picioruse si isi cantanu stiam eu de ma intrebi cum a dormit fi-mea..pai poti sa repeti "replica" ca e beneficadistractie placuta la nasi,iar Anto sa repete programul de somnic
alexa dieta asta cu leguma mea preferata,adica carneacred ca-i cea mai gustoasacum a fost la sanius??
ema chiar nu am nici o veste de la danuta sper numai ca denis sa fi intrat pe tratament si sa va aduc vesti bunesar'mana d banc ,tareeeeeeeeee

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola fetelor,

Stefania Alexia de Alexa_love si Eva Maria de Eumada

Cris, multumim . Super semnatura.

Alic, felicitari, ai fetita mare!! AM vazut si eu filmul, la pontul primit de la Anna_mama, super zbantuiala

Anna_mama, pupam sa treaca. vazut si filmuletul si Vladut e un scumpic .






Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Happy Valentine's Day

Mergi la inceput