Copilasi de iulie-august 2004 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mani cind citesc ce activitati aveti..ma simt in USA! Ce mult seamana....build your own bear unde se tine? Ce reteta de clatite ai?Have fun!Cu casa s-a gresit nu din cauza frigului..ci inginerul de rezistenta..pt ca pe hirtie solutia era buna,..la fata locului nu era!Teoria ca teoria..dar practica ne omoara..Plus gresala noastra ca am ales mansarda

Ioana ce de copii..aici vin doar vreo 6-7..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata la toata trupa.
Stem in birou in certuri cu mandra. Ghiciti de ce A primit o cutioaca de BaciPerugina si nu vrea neam sa-l serveasca pe seful batran care oricum o refuza ca doar el i le-a adus, mai, deci sa-i spuna "grazie" a durat juma` de ceas, acum sa-l intreba "vuoi" alte 2 ore cred

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...mei ce ploua...si trebuie musai sa o scot pe mandra afara sa-si consume energia
Darialasa fata in pace cum sa-l serveasca daca el i-a adus-oVivia data trecuta au fost vreo 10 si a fost tare placut,acum tipa care citea povesti nu mai facea fatza...problema este ca multi parinti isi lasa cupii acolo si pleaca la shoping...iar unii vorbeau farte tare si se bateau cu perne in timp ce se citea povestea..nervi de otel va dorescsi lui Sorin cat mai mult calm....nashu nostru a slabit 10 kg in timp ce-si construia casa si era super nervos si super stresat ajunsese sa munceasca cot la cot cu muncitorii
M-am apucat si eu de studiat link-urile lui Mani...si caut o reteta de desert,da' n-am nici o idee
week-end placut si pupicei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

ioana uite aici ....http://www.bbcgoodfood.com/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

da, Ioana nervi de otel..daca poti!Ieri m-a durut capul toata ziua,nu a trecut cu nika..apoi am vazut ca facusem un puseu de tensiune, luat medicament de la Sorin, s-a luat curentul al 10.30..asa ca, ...ca niciodata ne-am culcat
La 3 luam alt medicament de cap..dimineata eram naucca ..aveam tensiune 8 cu 5!! Mai aveam putin si muream

Mani am incercat toate linkurile ..Luca de azi dimineata asta face! Avem si noi un preferat pbskids.org !

Luca a luat-o razna..azi noapte a dormit cu taicasu ca sa dorm si eu ..si pe la 2 striga ..mama vino linga mine!! Io nu stiu ce sa mai fac..nu a facut asta nici ca bebelus!este lipit ca o stampila de mine!..vorba lui Sorin, nici daca era fata nu era asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Bpn jour !
Reteta de desert ?? Eu o stiu pe cea mai usoara - cofetaria !! Ca altminteri la dulciuri sint cu doua miini stingi, ca sa nu spun ca eu nu prea maninc dulce !!
Cuscrela, spor si bafta la bucatarit !
Nici eu nu ma simt prea bine azi ... deodata asa m-a luat cu frig si am banuit ca si eu am ceva tensiune, asa ca am luat o bulina si stau cuminte, baietii au iesit oleaca afara, la noi e soare frumos dupa ce toata noaptea a dat cu ploaie si vint !! Si se pare ca a fost doar prima tura ... mai urmeaza una ! [xx)]
Olivia, daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca si gizmoul e mai ceva ca o stampila ! Mi-a placut comparatia, asa ca o sa uzez si eu de ea ! La cel mai mic pas are nevoie de feed-back - mami, iti place ?? mami, ia uite, vino sa vezi !! orice incepe cu mami sau tati !!
Aveti grija de sanatate, stiu ac o sa sune ca un clisheu, dar celelalte se rezolva ele cumva, mai bine sau mai putin bine ! Io am o vorba pe care o spun din cind in cind ... toti ajungem in acelasi loc, indiferent de cit ne agitam sau ce facem!! Te pup si transmite-i toate bune de la mine lui Sorin !
Daria, si pentru tine !! Cum mai e cu bomboanele ??
Mani, eu ma inciudez rau cind citesc ce faceti voi acolo !! Noroc cu Olivia, ca o sa ma mut si eu un UE ca sa fiu pe lista ei, asa o sa avem si noi parte de activitati dastea super faine !!
O zi minunata va doresc ! Sa aveti grija de voi !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

recunosc ca si eu toto la cofetarie merg din 2 motive..pt mi-au lipsit..si pt ca daca fac in casa ..radem tot in doua zile:( Weekwndul trecut am facut un tort cu fructe..duminica seara nu mai era neam!
Dar am pus ochii pe un salam de biscuti intr-o revista:)))
Alice ai grija de tine si tu!..da,da cunosc la noi totul incepe asa:
... dar mami/tati pot sa spun ceva?..
Dar Gizmoul nu plinge dupa tine cind este cu Florin!

ma duc sa termin chiftelele de prajit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Mani merci pentru link,numa' cand vad pozele ma apuca raul
Pentru ca aveam niste branza de vaci,am gasit o reteta interesanta de chec cu branza,la cerere am facut unul cu nuci si unul cu rahat...sunt la cuptor,se coc...meii "cupii" mei nu iubesc cremele asa ca nu am succes cu produsele de cofetarie,lor le plac uscaturile,gen saratele,biscuiti,checuri,placinte cu mere sau branza si gogoshi,cam atat...
Cuscreloo ai grija de tine!
Vivia si eu detin una bucata "stampila"daca sunt acasa....daca nu,bona sau tati trebuie sa inventeze jocuri foarte interesante..
'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pffffff, ma puse si am deschis linkul de la Mani ... au si home delivery ??? Arata suuuuper, mare pofta mi s-a facut !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Am reusit sa ne adunam acasa- o zi in forta , batut un vint asa de taios....noroc ca am bagat in ruscack 3 caciuli ca tare bine ne-au prins. A admirat copilul toate cladirile (Docklands)... deja au vorbit de unele la scoala si au facut din materiale refolosite modele de zgirienori si am intrat la muzeu. A fost interesant - normal ca copilul la partea de muzeu s-a plictisit dar am ruist sa vedem si noi pe fuga . El s-a jucat de-a arheologul...cu miinile in apa si nisip ( placerea lui ) si apoi si-a contruit toba!!! Normal... din materiale refolosibile.
ASta imi place ... ca au workshop ptr copii in toate muzeele, sunt gratuite - chiar daca platesti intrarea la muzeu nu te usuca.

ma bucur ca ca plac retetele - din pacate si mie imi fac cu ochiul!!
fug sa bucataresc pentru miine daca tot vorbiti de retete ..inca nu stiu ce!!

Wk-end placut si 'Happy Valentine!' daca sarbatoriti ca noi nu

Mergi la inceput