Copilasi de iulie-august 2004 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneah, tu esti cu noi, eu vorbesc de absentele cronice
Ma bucur ca ai gasit un asa medic, sper sa fie totul ok cu junioara ta

Eu pregatesc munca pt Giulik - sortat acte Intre timp a venit si seful al mai mare, va fi distractiv maine

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cori, am vazut ca ai scris si tu acolo, de cunoscut a cunoscut-o Babyblue, cind s-au hotarit sa ii imprumute niste bani pentru mutarea ei de acasa ! Daca "a cunoaste" pe cineva inseamna sa il vezi o data pentru scurt timp ... ma rog, am zis ca nu mai scriu despre asta !
Ma bucur ca ai reusit sa contactezi doctorul amintit de Olivia, sper din suflet sa se rezolve cu bine problema Evei ! Iar despre cele amintite de tine la subiectul de mai sus, daca ai nevoie de un umar si urechi ascultatoare, sintem aici ! Te pup cu drag, tizo ! (ca si pe mine ma cheama tot Corina si sint nascuta tot pe 7 martie, hehe, in caz ca ai uitat !).
Daria, spor la sortat acte, daca i-a placut Giulikai la job data treuta, nu ai sa mai ai ginduri ingindurate de data asta, nu ??

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Alice multumesc, am avut o perioada tare naspa, se pare ca am depasit-o pana data viitoare... eu nu prea am curaj sa scriu multe pe aici mai ales ca am spus eu ca mai cetesc si unii-altii, asa ca mai bine tac.. multumesc inca o data, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Olivia, sanatate multa lui Sorin!
Nu stiu daca ti-am povestit ca la casa bunicilor au facut greseli constructorii, au facut o usa stramba, un zid era cocosat pentru ca erau strambe lemnele pe care le-au pus cand au turnat betonul...din astea...
Mama soacra era la limita rabdarii, dar toti ii spuneau ca se repara la finisaj (nu noi, ca eram insarcinata si cumva "detasata" de problema). Ei bine, chiar asa a fost. Sper sa se intample la fel cu ceea ce au gresit la voi...

Gabi, ...Probabil simona are dreptate (pe timp de criza evaluarile trebuie sa iasa prost)

Daria, sa va distrati frumos maine la servici!..:)
Bunny/Daria, multumim pentru adrese.

Mitzu, sa stapanesti sanatoasa cadoul. Spor la butonat :)))

Alice, :))) eu merg pe mana lui Roxi

Corina, ma bucur ca ai dat de medici buni si pe la noi! Sper sa iti dea vesti bune.

Ma duc sa compun pentru maine un meniu de weekend. Seara buna tuturor!


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cristalina, spor la gatit si pofta buna !
Cori, eu iti doresc din suflet sa nu mai fie o "data viitoare" !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Corinai ma bucur asa de mult sa aud ca exista si astfel de oameni!! Noi am cautat mult un urolog pt nepotelul meu operat la virsta de 9 luni..eu am mai scris despre acest dr aici dar probabil nu ai citit..Nu pretinde bani, nu trateaza diferential..selectiv copii ..Cumnatii mei l-au alergat inainte de operatie pt a fi draguti..intelegi tu..nu a fost posibil ,nici dupa...ci numai dupa 7 zile..adica la externare! ..iar ei nu erau un caz singular..Parerea mea este sa faci o programare la clinica, dai 2 mil dar te vede in 5 minutele..la spital poti sta si o zi..sa nu crezi ca exagerez..am trait asta..si toti sint urgente, sau veniti din tara..si cum este vorba de copii..cine sa intre primul?Cit despre cealalta problema a ta..nu stiu despre ce este vorba, nu am inteles..

Monicule am inteles..dar la noi erau chestii de structura rezistentei..de grinzi care -ti veneau in cap..in fine am avut sedinta de 2 ore cu constructor, proiectant, arhitect si diriginte de santier..au facut ceva modificari si-au dat seama ca era aiurea..dar unele nu au putut sa mai fie modificate

Alice ma intrebai daca trebuie sa te muti la Cta...eu c red ca mai curind fac lista undeva in UE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara,dragutzelor..am cetit tot,am uitat tot
Corinama bucur ca ai gasit un doctor deosebit...o sa fie bine pentru Eva
Leeloo uite o imbratisare mare
Vivia foarte faine poze...si unde zici ca ne inscriem..ca sa stim si noi
Am si eu niste poze de la carturesti...meii a fost ca la balamuc,foarte multi copii si foarte galagiosi...iar parintii din dotare nu faceau nik
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/ianuarie%202010/
hai sa avem o seara placuta,io-s foarte obosita,ma dor picioarele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheh, Oliv, deci tre sa ma mut in ca sa fiu pe lista ta ?? Cu mare placere ! Nu ca nu as iubi tara asta ?! Ma bucur mult ca macar o parte din problemele cu casa s-au rezolvat !!
Ioana, am vazut poze si filmulet cu copiii nazdravani, mey, da ce cuminti au stat (sau doar la pozat acolo in grup ?).
O seara faina sa aveti si un uichend linistit !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cuscreloo acu' nu ca ma laud dar mandra si cu baietii gemeni au fost foarte cuminti si foarte atenti...asa am zis si io,daca trebuie sa ne mutam,ne mutam ce sa facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Seara buna dragele mele

Scuze ca nu v-am trimis link-uri-le..mi se pare ca mi le-a mai cerut cineva- dar am fost pe ultima suta de metri inainte de vacanta de o saptamina, azi am avut o mica serbare la scoala, a fost si sedinta cu parintii... plus starea de dinainte e furtuna, de m-am dress cu ceai de busuioc.
V-am citit pe fuga , vad ca Daria e tristuta dar nu stiu de ce ,Corina - bafta cu dr din Ro si eu tot acasa as veni daca as avea o problema ca si aici e cam acealsi sistem medical ca la voi.
Olivia- off nu ai dat cu dirigintele de pamint? Cum au putut sa faca asa greseli? Din cauza frigului? Imi pare rau si va doresc din suflet sa treceti usor peste asta. Sunt numai niste caramizi - sanatatea voastra e mai importanta. Bafta multa!
mi-a lasat gura apa la reteta lui Roxi - o sa o incerc si eu!!

Am intrat in vacanta si ne facem planuri unde sa mergem. Avantajul e ca sunt in toate centrele, muzeele activitati de half term - numai timp si bani sa ai. Dar am ales muzeu miine ,duminica are party ( build your own bear), teatru miercuri ,duminica viitoare National Gallery - workshop ( asta e favoritul lui). Marti e 'pancake day ' se fac calatite .. obiceiul aici cu zeama de lamiie si zahar. M-a prins soacra-mea de ani de zile si numai scap. Asa ca o sa fac sute de calatite, care se vind la comunitate. Alex va fi mina mea dreapta. In rest stam acasa,coloram, desenam.

Wk-end placut!!!

Mergi la inceput