Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Nasici 2010

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 22
dienutze
dienutze

859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dienutze un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, gagicute!

Intru si eu in randul nasicilor de 2010! Cununam pe sora mea in constanta in septembrie.
Mai avem o pereche de fini, si un finut mic botezat, deci sunt nasa cu experienta si imi place!

Stiu ca s-a intrebat, raspund si eu ce am facut la ceilalti fini.
Noi ca nasi am platit lumanari, buchete, biserica.
Finei i-am luat voal, coronita, oglinda mare de dormitor, parfum, ruj, fard, bijuterii (colier si cercei) de argint fara pietre, sa ii aduca noroc :). La dezgatit mireasa i-am luat o esarfa si un costumas.
Plus cadou de cununie, plus, normal, cadou in bani la nunta.

Acum am luat cadoul de cununie deja, caci incep usor sa nu simt la bani... Le-am luat un robot de bucatarie de la moulinex cu un pic de rosu, e si frumnusel pe langa utilitate.
Sunt rupta de preturile la biserica si lumanari, mai ales in constanta.
Daca aveti idee de preturi, va rog, ziceti-mi si mie.

va pup si va doresc pregatiri relaxante si petreceri frumoase!

Editat de - dienutze on 07/04/2010 17:51:15
Mergi la inceput

bulinuta27

2926 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibulinuta27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite bulinuta27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu am ramas masca de preturile la lumanari: 2000 lei o pereche de lumanari? ...ajutati-ma si pe mine cu idei va rog de florarie mai acceptabila

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

si eu am ramas masca de preturile la lumanari: 2000 lei o pereche de lumanari? ...ajutati-ma si pe mine cu idei va rog de florarie mai acceptabila

Poze noi

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

CAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTT???
Nu ma panica! Eu nu am intrat inca sa ma interesez.

Bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

bulinuta27

2926 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibulinuta27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite bulinuta27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

Poze noi

Poze

CAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTT???
Nu ma panica! Eu nu am intrat inca sa ma interesez.

Bazar umanitar DC

1970 ca sa fiu mai exacta...si eu m-am socat...de asta va intreb

Poze noi

Poze

Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La o florarie in Piatra Neamt mi s-a spus (am intrebat acum printr-o prietena care are o prietena ... ) ca ar fi "cu lumanarile lor cu 7 trandafiri si restul ajunge la vreo 210 lei cu aproximatie " (deci lumanari+flori+aranjament) nu trece de 300 (zic eu rotunjit), hai 400 daca vrei ceva fitzos.

SA iti trimit prin curier? Mai cauta, sigur gasesti mai ieftine.

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu se poate frate astia au innebunit cum sa fie 2000lei o pereche de lumanari,eu am comandat pe net lumanarile sa vad daca imi amintesc firma si iti zic,au fost finutze si au facut impresie,n-au fost de nunta au fost de botez dar tot doua au fost ca era botezul gemenilor.Caut si poza s-o pun sa vedeti despre ce vorbesc.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
http://family.webshots.com/photo/2053061890068204125grMpkE

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Mergi la inceput

bulinuta27

2926 Mesaje
Laura gata asa facem
ralualexandrei lumanarile de nunta sunt un pic mai mari...ca si lungime si nesimtiti astia pun preturi de tampesti...
io vroiam ceva gen bomba ...adica gen...bila sfera si astea cica sunt preturile...cred ca o iau razna daca inepe asa cu preturile

Poze noi

Poze

Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Eu am facut lumanarile la Greenart calitate si pret bun si mai ales f multa amabilitate,vezi ca au si site uita-te la modele si suna la ei vezi ce spun despre preturi,din cate imi amintesc mie mi-au facut si o reducere substantiala.

Mergi la inceput
josefine
josefine

1289 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite josefine un Mesaj Privat  Reply with Quote
wow, ce preturi la lumanari
eu stiu ca finii lucreaza cu o agentie care o sa le faca toate aranjamentele florale, inclusiv lumanarile.
cum noi nu suntem in ro, o sa le dam bani. dar 2000 de ron? mai bine se bucura finii de banii respectivi, decat o florarie. e enorm.

tot azi ma uitam la florarii online. ca maine e cununia lor civila si cum nu vom fi prezenti, ma uitam sa le luam niste floricele. dar floricelele astea sunt enorm de scumpe cu ce preturi m-am obisnuit pe aici. si nu am vazut diferente semnificative intre florarii. un buchet ok- nu grozav, e vreo 150 ron. asa e si la florarie? nu de alta, dar o sa rugam un prieten sa ia un buchet pentru noi.

noi suntem in focuri cu pregatirile - mai am pantofii de cumparat pentru mine si modificam costumul sotului. mi-am luat un bolero, mai ales pentru biserica aici

mai e putin, dar abia asteptam.
partea nasoala e ca finii sunt ingrozitor de stresati. mai ales parintii lui fac presiuni - nu ne place invitatia (si chiar e faina, ca e o caricatura a lor, facuta de un artist grafic). chiar nu stiu cum reusesc altii sa fac o nunta fara stres.
si noi am avut stresurile noastre - tot legate de parinti, dar nu am pus prea mult la suflet.

www.razvanphotography.com

Editat de - josefine on 08/04/2010 17:05:12
Mergi la inceput
Pag. din 22 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com