Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Nasici 2010

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 22
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hristos a Inviat!

eu tot fara rochita si in 24 aprilie e nunta. toate modelele frumoase sunt facute pt.manechine, pt. astea mai plinute, nimic domnule. sau modele de babe!

Bulinutza preturile alea la lumanari sunt exagerate. tie iti plac lumanarile asa decorate sau miresei?
eu la fiecare cununie i-am lasat pe ei sa aleaga modelul si florile, la fel ca sala, buchetul....si noi le-am platit.
finii de acum lucreaza cu o ag. asa ca vom plati lumanrile, nu mai imi bat capul. de obicei le-am facut unde si-au facut si restul aranjamentelor.
Josefine frumos boleroul.

Editat de - Giova on 09/04/2010 18:10:01
Mergi la inceput
Natasa
Natasa

4889 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Natasa Adauga semn de carte la raspuns Trimite Natasa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi nu sintem nasi anul asta (sau nu stim inca :)), dar unii dintre finii nostri si-au cumparat ei luminarile de la o manastire si noi le-am imbracat in flori (la o florarie, nu acasa). La Iris, de exemplu, nu au fost de acord sa faca asta, nu se putea decit cu luminarile de la ei, tocmai pentru ca au preturi nesimtite. Ceea ce vreau eu sa spun e ca se pot face luminari frumoase daca gasiti o florarie cu oameni mai deschisi la minte.
Daca aveti nevoie de fotografi pentru nunta, dati un PM sa va arat un site.
Mergi la inceput

bulinuta27

2926 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibulinuta27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite bulinuta27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
giova eu mi-am luat un costum dragut de la C@A din austria..o culoare de mori ...nu am poza iar pentru restul mi-am luat o rochita de la yokko http://www.yokko.ro/romana/products/6630/rochie-lunga-din-saten-elastic-cu-bretele-stil-alb-si-negru-ocazie-producator-confectii/

ti-am zis asta ca nici eu nu sunt o slabuta
referitor la lumanari fina mi-a zis ca asa i-ar placea: sub forma de sfera...asa a avut ea la mine la nunta buchetelul de domnisoara de onoare (facut de nasii mei).

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi

minune mica

Poze

Mergi la inceput
dienutze
dienutze

859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dienutze un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor, m-ati zapacit cu pretul la lumanari, drept urmare m-am interesat pt constanta si am gasit preturi medii orientativ: perechea de lumanari 400 ron, un buchet de nasa/mireasa cam 150 ron. Acceptabil.

Multumesc pt linkul cu yokko, si eu sunt destula si ma ingrozesc cand vad ce babisme de rochii imi vin
Mergi la inceput
gabitza2005
gabitza2005

928 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabitza2005 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Buna nasicilor!
Eu zic ca 2000ron/lumanari e exagerat asta daca nu cumva finuta vrea cine stie ce flori exotice .
Pe ai mei ii las sa si le comande singuri si le platim noi.
La cununia civila i-am luat finutei un buchet cu 9 trandafiri mari si inca cativa din aceia marunti si cu totul ne-a costa 100RON.

josefine este foarte frumos boleroul dar cum a ramas cu rochita??? ca din cate imi amintesc cea neagra ziceai ca iti este mare , ai schimbat-o?

Mergi la inceput
josefine
josefine

1289 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite josefine un Mesaj Privat  Reply with Quote
gabitza, am schimbat, am gasit numarul meu.
vine perfect:-) mai am de luat pantofii pentru mine si o batista pentru sot. ah, si ac de cravata.
e complicat rau cu tinutele de nasa.
am luat si biletele de avion, inca putin si se apropie nunta.

www.razvanphotography.com
Mergi la inceput
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat  Reply with Quote

gata m-am linistit.
luat rochita, luat camasa/cravata pt. sot, luat costum de mire...caci si el s-a lasat pe ultima 100 m.
diseara cand vine sotul acasa, ne imbracam si ma pozeza...trebuie scurtata caci e super lunga, dar o rezolv eu in Alba sapt. viitoare.

Sambata am programare la manichiura si pus gel pe unghii, epilat, vopsit-pensat, tratament fata, sapt. viitoare caci sambata merg cu copiii in Alba. Parul il vopsesc acasa, coafura-machiajul sunt programate pe sambata nuntii.
Doamne ajuta sa fie vreme frumoasa pe 24 aprilie si cu D-zeu inainte!

Mariana_D
Mariana_D

62 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Si eu nasica in noiembrie de bebe flumusel !Iuhu abia astept ! Primul botez la mine deci daca dau cu stangul in dreptul imi e iertat ca doar sunt incepatoare.
Si daca tot vorbiti voi de lumanari, o lumanare de botez cam la cat
ajunge?
Multi pupici si o zi perfecta !
Mergi la inceput

elyanne

7087 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si noi vom fi nasi de botez (tot primul fin bb).
Lumanarea... ma gandeam sa fie cu tul, cu un maimutoi, prinse cu o funda pe care este brodat numele, si sa prindem cateva frezii. (nu pot sa dau link pt. ca e reclama - bebe curier ro )
Lumanarea de mai sus, fara frezii am gasit-o pe un site, au si magazin in Bucuresti, si e 200 ron. Ramane sa adaug frezile, daca se potrivesc.

Am vazut o rochita care-mi place la yokko (aici), ramane de vazut daca imi vine bine, sa nu stea ca pe umeras in partea de sus . Vreau ceva cat mai " normal" de zi.

Problema mea e cu ce se imbraca sotul... ca am depaseste... La nunti e mai simplu... la costum. Dar acum, daca rochia mea nu este eleganta, si nici in blugi o sa se imbrace... altceva sa ne potrivim... ce?

Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)
Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei

3661 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Un pantalon de in si o camasa asemenea,parerea mea

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!

Mergi la inceput
Pag. din 22 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com