Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Hello!

M-am intors de la nasit. Nunta a fost sambata, a fost un program ingrozitor. Am ajuns joi seara in tara, vineri am fost la vopsit/tuns, manichiura si pedichiura si am stabilit ultimele detalii cu finii - cine, unde se imbraca, etc.
Sambata am inceput de dimineata, cu dus la coafor, machiat, aranjatul miresei - frumoasa tare mireasa mea:-), si aproape s-a facut de biserica.
Slujba a fost exceptionala, un cor minunat la biserica Visarion. Mirele imi povestea ca daca pana atunci nu simtea ca e nunta lui, dupa slujba a realizat importanta ei.
Iar petrecerea a fost foarte reusita. De la muzica, aranjamente, mirii absolut voiosi si bine-dispusi, la invitati pusi pe petrecere pana la 6 dimineata.
Am avut 3 zile picioarele umflate, am schimbat 3 perechi de pantofi, dar a meritat.
Ce sa mai zic - cu cheltuielile de nasit, pentru ca nu am fost chiar langa ei, le-am dat in dar.
aici o poza cu mine nasa

Coafura nu prea a iesit ce mi-am dorit, dar a mers:-)




www.razvanphotography.com

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

josefine ai fost superba .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

josefine, ai fost superba! Astept cu nerabdare si restul pozelor. Sigur sunt deosebite. Sa va fie de bine cununatul si sa fie intr-un ceas bun!


Vin si eu intr=un final cu cateva poze si cu povestea pe scurt. Foarte pe scurt: a fost super! Am avut noroc de vreme buna pana dupa ce am iesit din biserica. Apoi s-a pus pe plouat. Cununiile civila si religioasa au fost frumoase, scurte si la obiect. Nu pot spune ca m-a impresionat ceva in mod deosebit. A fost bine.
La local, nunta a iesit super! Au fost peste 350 de nuntasi, intr-un local mare si aranjat foarte frumos. Dansul mirilor de deschidere a fost perfect (s-a vazut munca depusa in ultimele luni), mancare si bautura f. multa si foarte buna. Muzica a fost pusa de pe calculator, dar foarte bine aleasa din toate genurile, asa ca ringul de dans era mereu plin. Toti s-au distrat si s-au simtit bine. A fost un moment foarte frumos cu o trupa de copiii care au prezentat dansuri sportive (sunt de la sala unde au mers finii nostri sa invete dansurile).
Ne-am distrat si noi super. A fost un moment fain pt noi cand au pus o suita de sarbe moldovenesti care doar eu cu al meu sotz stiam cum se danseaza, asa ca toata sala si camera a fost cu ochii pe noi pret de vreo 10 -15 minute. A iesit super si toti au avut numai comentarii pozitive la adresa nuntii in general, dar si a noastra (eram eu cu stres ca nu o sa stiu ce si cum sa fac, dar chiar au fost foarte putine lucruri pe care ar fi trebuit sa le facem noi si ne-am descurcat cu brio).

Am doar cateva poze facute inainte de cununii, sper azi sa mai primesc si de la cununii si petrecere si mai pun.

http://laurasn.shutterfly.com/newpictures/4



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi am vazut intamplator, ca nu prea mai circul in zona aia, ca salonul Onym pe care ti-l recomandasem eu nu mai exista. In schimb, eu m-am vopsit si m-am tuns la un salon (Haotic parca se cheama, nu mai retin exact) unde mi-a placut f, mult! E un tip turc (nici nu vorbeste prea bine romaneste), dar foarte talentat. Salonul e la primul bloc dupa Galeria mall, cum mergi spre Bacau, pe partea stanga. Nu se vede de la strada, ca intrarea mai in lateral, dar merita dupa parerea mea sa incerci si acolo o programare.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Laura felicitari ati fost niste nasi superbi dar si mai multe felicitari pentru cei doi copii frumosi pe care ii ai.

Vad ca anul acesta avem nasici care mai de care mai frumoase dar eu o declar de pe acum castigatoare pe Bianca fetita Laurei.
Cat era de scumpa cu minibuchetelul de nasica .


Laura nu pot sa ma abtin nasa 2 de unde avea palaria? A ramas asa la toata nunta? Parca era o domnisoara de onoare cum vezi prin filme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumim gabi!
Astept pozele de la cununii si de la petrecere sa v-o arat pe Bianca mai bine. Era timorata si speriata de agitatia din jur, multi straini, muzica, nu stia unde sa se ascunda cand il vedea pe nenea care facea poze. La cununia religioasa a devenit mai dezinvolta si apoi s-a relaxat de tot si a intrat si ea in joc.





Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am adaugat poze de la cununiile civila si religioasa si cateva de la petrecere.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Laura, ai fost super!

Te-ai vorbit cu nasa cealalta la culoarea rochiei?
Oricum, tu ai fost mai tare:-)

Iar Bianca a fost la inaltime!




www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumim, josefine. Nu ne-am vorbit. Eu am luat-o pe a mea in aprilie, i-am aratat o poza, apoi ea si-a facut-o pe a ei. Nu stiu daca intentionat a ales mov sau pur si simplu asa i-a placut ei.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput