Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Nasici 2010

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 22
josefine
josefine

1289 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite josefine un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hello!

M-am intors de la nasit. Nunta a fost sambata, a fost un program ingrozitor. Am ajuns joi seara in tara, vineri am fost la vopsit/tuns, manichiura si pedichiura si am stabilit ultimele detalii cu finii - cine, unde se imbraca, etc.
Sambata am inceput de dimineata, cu dus la coafor, machiat, aranjatul miresei - frumoasa tare mireasa mea:-), si aproape s-a facut de biserica.
Slujba a fost exceptionala, un cor minunat la biserica Visarion. Mirele imi povestea ca daca pana atunci nu simtea ca e nunta lui, dupa slujba a realizat importanta ei.
Iar petrecerea a fost foarte reusita. De la muzica, aranjamente, mirii absolut voiosi si bine-dispusi, la invitati pusi pe petrecere pana la 6 dimineata.
Am avut 3 zile picioarele umflate, am schimbat 3 perechi de pantofi, dar a meritat.
Ce sa mai zic - cu cheltuielile de nasit, pentru ca nu am fost chiar langa ei, le-am dat in dar.
aici o poza cu mine nasa

Coafura nu prea a iesit ce mi-am dorit, dar a mers:-)

www.razvanphotography.com
Mergi la inceput

bulinuta27

2926 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibulinuta27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite bulinuta27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
oau josefine...ce nasicaaaa

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi

minune mica

Poze

Mergi la inceput
gabitza2005
gabitza2005

928 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabitza2005 un Mesaj Privat  Reply with Quote
josefine ai fost superba .
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
josefine, ai fost superba! Astept cu nerabdare si restul pozelor. Sigur sunt deosebite. Sa va fie de bine cununatul si sa fie intr-un ceas bun!

Vin si eu intr=un final cu cateva poze si cu povestea pe scurt. Foarte pe scurt: a fost super! Am avut noroc de vreme buna pana dupa ce am iesit din biserica. Apoi s-a pus pe plouat. Cununiile civila si religioasa au fost frumoase, scurte si la obiect. Nu pot spune ca m-a impresionat ceva in mod deosebit. A fost bine.
La local, nunta a iesit super! Au fost peste 350 de nuntasi, intr-un local mare si aranjat foarte frumos. Dansul mirilor de deschidere a fost perfect (s-a vazut munca depusa in ultimele luni), mancare si bautura f. multa si foarte buna. Muzica a fost pusa de pe calculator, dar foarte bine aleasa din toate genurile, asa ca ringul de dans era mereu plin. Toti s-au distrat si s-au simtit bine. A fost un moment foarte frumos cu o trupa de copiii care au prezentat dansuri sportive (sunt de la sala unde au mers finii nostri sa invete dansurile).
Ne-am distrat si noi super. A fost un moment fain pt noi cand au pus o suita de sarbe moldovenesti care doar eu cu al meu sotz stiam cum se danseaza, asa ca toata sala si camera a fost cu ochii pe noi pret de vreo 10 -15 minute. A iesit super si toti au avut numai comentarii pozitive la adresa nuntii in general, dar si a noastra (eram eu cu stres ca nu o sa stiu ce si cum sa fac, dar chiar au fost foarte putine lucruri pe care ar fi trebuit sa le facem noi si ne-am descurcat cu brio).

Am doar cateva poze facute inainte de cununii, sper azi sa mai primesc si de la cununii si petrecere si mai pun.

http://laurasn.shutterfly.com/newpictures/4

Bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Gabi am vazut intamplator, ca nu prea mai circul in zona aia, ca salonul Onym pe care ti-l recomandasem eu nu mai exista. In schimb, eu m-am vopsit si m-am tuns la un salon (Haotic parca se cheama, nu mai retin exact) unde mi-a placut f, mult! E un tip turc (nici nu vorbeste prea bine romaneste), dar foarte talentat. Salonul e la primul bloc dupa Galeria mall, cum mergi spre Bacau, pe partea stanga. Nu se vede de la strada, ca intrarea mai in lateral, dar merita dupa parerea mea sa incerci si acolo o programare.

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput
gabitza2005
gabitza2005

928 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabitza2005 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Laura felicitari ati fost niste nasi superbi dar si mai multe felicitari pentru cei doi copii frumosi pe care ii ai.

Vad ca anul acesta avem nasici care mai de care mai frumoase dar eu o declar de pe acum castigatoare pe Bianca fetita Laurei.
Cat era de scumpa cu minibuchetelul de nasica .

Laura nu pot sa ma abtin nasa 2 de unde avea palaria? A ramas asa la toata nunta? Parca era o domnisoara de onoare cum vezi prin filme.
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Multumim gabi!
Astept pozele de la cununii si de la petrecere sa v-o arat pe Bianca mai bine. Era timorata si speriata de agitatia din jur, multi straini, muzica, nu stia unde sa se ascunda cand il vedea pe nenea care facea poze. La cununia religioasa a devenit mai dezinvolta si apoi s-a relaxat de tot si a intrat si ea in joc.

Bazar umanitar DC

Editat de - Laura25 on 20/05/2010 14:59:27
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Am adaugat poze de la cununiile civila si religioasa si cateva de la petrecere.

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput
josefine
josefine

1289 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite josefine un Mesaj Privat  Reply with Quote
Laura, ai fost super!

Te-ai vorbit cu nasa cealalta la culoarea rochiei?
Oricum, tu ai fost mai tare:-)

Iar Bianca a fost la inaltime!

www.razvanphotography.com
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Multumim, josefine. Nu ne-am vorbit. Eu am luat-o pe a mea in aprilie, i-am aratat o poza, apoi ea si-a facut-o pe a ei. Nu stiu daca intentionat a ales mov sau pur si simplu asa i-a placut ei.

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput
Pag. din 22 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com