Nasici 2010

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am vorbit aseara cu finuta -era fericita ca si-a gasit rochia de mireasa , stiti voi rochia perfecta, dupa care mi-a zis ca a renuntat la ideea de voal si ca isi pune un fel de voaleta.
Face cum vrea, ca e nunta ei, dar intr-un fel imi pare rau ca nu o sa mai am ocazia sa-i scot voalul.....

In rest ei sunt aproape gata , noi ca nasi nici macar nu am inceput....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu mai am 9 zile pana la momentul 'Z' si o groaza de lucruri de cumparat. Inca nu am intrat in panica, dar nici mult nu mai am.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Laura voi nunta o aveti tot in Piatra?
Ai comandat florile-lumanarile, turta, ....?
La ce biserica aveti ceremonia religioasa , la Turn? La ce local aveti petrecerea?
Nu ne-ai zis cu ce te imbraci ... ai ramas la rochita aceea frumoasa mov sau ti-ai luat si altceva? ca eu am cam lipsit in periaoda cand ne-ai aratat rochita


Astept peste 10 zile sa ne spui cum a fost si eu personal mai astept o recomandare pentru un salon de coafura Ok.
Ma gandesc pe la sfarsitul lunii iunie sa-mi fac programarea pentru nunta ...ca nu ma mai las pe mana finutei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, eu cunun la Aiud, nu in Piatra. Lumanarile le-au cumparat finii si noi o sa le paltim doar (ar fi fost f, dificil sa ma plimb eu 6 ore in masina cu lumanarile cu flori naturale, de vineri si sa mai arate ok pana sambata la pranz). Buchet pt mireasa si nase ia mirele (cica asa e obiceiul acolo si eu nu pot sa ma pun contra ), niste flori pt cununia civila gasesc eu acolo la o florarie sambata.
O sa ma imbrac dimineata la cununia civila si religioasa (sunt imediat una dupa alata si nu am timp sa ma schimb intre) cu un costumas crem, cu sacou cu maneci scurte si fusta pana deasupra genunchiului, accesorizate cu sandale, gentutza si ceva la gat rosu inchis-visiniu.
Iar pt petrecerea de la restaurant intentionez sa ma imbrac intr-o rochita mov inchis, cu bretele, scurta cam la o palma deasupra genunchiului, pe corp. Mai are in fata niste chestii de decoratie cu alb . Vreau sa imi iau (la recomandarea fetelor de aici carora le multumesc pt idei) pantofi sau sandale gri, o bratara lata argintie (dar nu stralucitoare, mai mata asa), cercei lungi si gentutza tot gri.
Fiica'mea o sa aiba rochita lunga roz (finul a promis ca ii face si ei un buchetel cu flori roz ) si as vrea sa ii iau lui Rares (nu am cumparat nimic pt el inca). pantaloni negri, veste neagra, camasa roz uni (ca rochia sora'sii, numai sa vrea, ca deocamdata zice ca el nu vrea roz) si o cravata inca nu stiu ce culoare.
Sotului i-am luat deja costum negru si o sa-i mai iau camasa alba si cravata mov la nuanta rochiei mele. (sper sa gasesc).

Cam asa o sa fim. Nunta incepe la ora 14 si se termina in jur de 23-24.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ca salon, eu ti-as recomanda Sanda sau Onym. Primul e undeva langa fosta baie comunala, celalat e pe langa Muzeul de Istorie. Iar ca florarie (inclusiv pt lumanari), Clematis. E pe dreapta, pe bulevardul care pleaca din fata la hotel Ceahlau spre Muzeul de Istorie. Este o tanti f, talentata la facut aranjamente florale acolo. Si nu au preturi mari, sunt ok.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Multumesc pentru recomandari Laura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Gabi, azi cautam pe youtube niste muzica populara moldoveneasca, sa le dau finilor 'de model' (finul vrea musai sa ne puna macar 1-2 melodii, sa stie lumea ca are si nasi moldoveni). Asa ca am dat peste dansul gainii, ca tot iti ziceam sa te asepti. Ia uite:





Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mai sunt cateva zile ... Deocamdata eu zic ca sunt in grafic. Nu gasesc pantofi si cravata sa imi placa la fecior . Mai exact,pantofi nu gasesc nimic sa i se potriveasca la marime si sa nu fie adidas. I-am luat costum (pantalon, vesta, sacou), camasuta alba si cautam cravata frumoasa. Fata e aranjata deja cu rochita, pantofiori noi (roz toata ).Sotul are costum, pantofi, cravata asortata cu mine, dar trebie sa ii schimb camasa ca am gresit numarul si innoata in ea. Eu mai am de luat o gentutza asortata la sandale si suntem good to go.
Promit sa vin luni cu poze



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Sunt sigura ca o sa le rezolvi pe toate.
Drum bun si petrecere frumoasa!

Luni te asteptam la apel cu poze si impresii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Laura te asteptam la

Mergi la inceput