Fulgusori de nov-dec2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

este a 3-a oara cand trimit mesajul asta, deja mi-e lene sa repet, se regaseste in capitolul anterior.
In mare, multumesc muuult pentru comment-uri si aprecieri , fara exceptieee (un fel de: frara numaaar
Simina_kin, nici eu nu am cu ce sa ma imbrac la biserica, aveam ceva in gand dar am omis faptul ca nu ma mai cuprinde la sani..deci..as vrea sa ajung pana in Plaza sa imi iau ceva..dar cand?!?!? am niste neeervi...

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

pediatra nu a venit niciodata la noi acasa... asta pentru ca nu am chemat-o... pana acum am fost noi la clinica... cantar am si ii cantaresc saptamanal, iar pentru diverse neclaritati o sun si rezolvam la telefon... Tariful de vizita la domiciliu e unul din motivele pt care am preferat sa ma deplasez eu (330 lei- asa e afisat pe site si nu am indraznit sa o intreb daca e real)... plus ca nu stiu daca la gemeni ma taxeaza la copil sau la vizita (ca doar ii vede pe amandoi odata, nu ar trebui sa platesc dublu)
Vizita de azi bilant+vaccin = 760 lei... a facut sotul niste ochi cand a vazut chitanta... urmatorul vaccin il voi lua de la Bals, bine ca se poate veni cu vaccinul, sa platesc doar manopera...
Cred ca apar primele reactii la vaccin... deocamdata alimentare... Eva a mai cerul, la nici o ora papa si a ras iar 125 ml, este cantitatea pe care o manaca de obicei la 3 ore
Dragos din 2 mese pana acum, nu a reusit sa rada 125 ml, a luat la fiecare masa 60 ml, dar a cerut sa pape tot ca sora la o ora... sper sa ne reglam pana la urma



Dragos si Eva _30.11.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

HA...ca tot sunt plina de draci, sa mi-i vars nitzel pe voi ca mi-am adus aminte.....de ce m-ati mintit ca or sa dispara pistruii capatati in sarcina????????....au trecut 3 luni si tot pe fata mea au ramas

Sotul meu a venit pe acasa, si cand eu turuiam ce trebuie sa cumparam pt masa de a 2-a zi , el ma intrerupe si-mi zice ca nu avem sifonier in dormitorul mare, da nici bani sa de-a comanda...L-am gonit de acasa, ca sa nu-l iau la bataie

As pe umarul cuiva da n-am

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

simina

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

ma pun si eu sa cos la sling. Ai gasit inele? Eu cos, dar inca nu le am, sotul e convins ca gaseste...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete


inca nu am avut timp sa caut... dar o sa ma ocup curand. spor!

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

HA...ca tot sunt plina de draci, sa mi-i vars nitzel pe voi ca mi-am adus aminte.....de ce m-ati mintit ca or sa dispara pistruii capatati in sarcina????????....au trecut 3 luni si tot pe fata mea au ramas

Sotul meu a venit pe acasa, si cand eu turuiam ce trebuie sa cumparam pt masa de a 2-a zi , el ma intrerupe si-mi zice ca nu avem sifonier in dormitorul mare, da nici bani sa de-a comanda...L-am gonit de acasa, ca sa nu-l iau la bataie

As pe umarul cuiva da n-am

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!




Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_24 spune:

Monis cred ca in sfarsit am reusit sa pun si eu niste poze cu printesa http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/3Luni?feat=directlink
Multumesc frumos pt ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

am postat cateva poze la 2 luni ..
si acum incerc sa vad daca functioneaza linkul de la semnatura

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Andre, Monis, multumesc de cafea. Am baut de dimineata si am plecat la plimbare cu piciul, sa profit de vremea faina.

Intre timp ati fost tare harnicute cu scrisul.

Am fost si m-am cantarit: 73 kg. Cum si acum sunt cu o bucata de cioco in mana, ar trebui sa ma stergeti de pe prima pagina. Pur si simplu nu ma pot opri din mancat.. Parca as fi la inceputul sarcinii, cand m-am lasat de fumat si mancam ca nebuna.

Eu nu am fost la nici un bilant. Pediatra l-a vazut cand am venit de la spital, a fost acasa (i-am dat doar ciocolata si cafea) si am fost o data cu el la cabinet acum 2 sapt. Mie nu mi-a zis sa ma duc periodic. La sfarsitul lunii vom face si noi vaccin.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

am si eu o intrebare..
si-a cumparat cineva vaccinul (infarix)de la Matei BAls?
ca, pe un alt forum (ori FIV, ori gemeni) spunea cineva ca sunt acolo de vanzare si mult mai ieftin.. si as vrea sa stiu daca e real si cat de ieftin este... asta pt urmatorul... ca pe asta l-am rezolvat

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput