Fulgusori de nov-dec2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
... urmatorul vaccin il voi lua de la Bals, bine ca se poate veni cu vaccinul, sa platesc doar manopera...



Stii sigur daca ne putem duce la Bals sa cumparam vaccinul fara sa il facem acolo. Sau trebuei dus bebe acolo sa i se faca vaccinul?
Mersi

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Am vazut pozici cu fulgusori foarte frumosi.
Dar si tatici harnicuti, care fac baie la bebe sau schimba scutecul. Eu imi tot intreb sotul : "nu vrei sa-l schimbi tu? sau sa-i pui numai scutecul?".... si imi raspunde: "inca nu".....
Voi cum stati la acest capitol?

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
http://family.webshots.com/album/576105196nUplYZ
http://picasaweb.google.ro/c.borostean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
... urmatorul vaccin il voi lua de la Bals, bine ca se poate veni cu vaccinul, sa platesc doar manopera...



Stii sigur daca ne putem duce la Bals sa cumparam vaccinul fara sa il facem acolo. Sau trebuei dus bebe acolo sa i se faca vaccinul?
Mersi

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix


asa a postat o fata pe un alt forum (cred ca pe FIV)... zicea ca se poate merge acolo pt cumparare, in cladirea din spate, la demisol, ca e program doar pana la ora 14 ... parea informata
cred ca voi incerca cu un telefon... stau cam departe de institut ca sa ma plimb fara rost...

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_boc

Am fost si m-am cantarit: 73 kg. Cum si acum sunt cu o bucata de cioco in mana, ar trebui sa ma stergeti de pe prima pagina. Pur si simplu nu ma pot opri din mancat.. Parca as fi la inceputul sarcinii, cand m-am lasat de fumat si mancam ca nebuna.


idem si la fel..chiar ma gandeam ca am mai si facut mare taraboi sa incepem programul de slabit..si tocmai eu calc numa prin strachini(a se citi halesc numai ce nu trebuie)
O sa slabesc si eu la sfantu asteapta..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

eu nu am probleme.... tati schimba scutecul, tine mucosii la baitza, hraneste cu biberonul si se ocupa si de partea artistica... el le canta... zice ca daca ma apuc eu...se sperie copiii si nu mai dorm...
dar eu nu ma las si cand e tati la serviciu... bag cate o vocaliza...
pana acum au dormit

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
... urmatorul vaccin il voi lua de la Bals, bine ca se poate veni cu vaccinul, sa platesc doar manopera...



Stii sigur daca ne putem duce la Bals sa cumparam vaccinul fara sa il facem acolo. Sau trebuei dus bebe acolo sa i se faca vaccinul?
Mersi



asa a postat o fata pe un alt forum (cred ca pe FIV)... zicea ca se poate merge acolo pt cumparare, in cladirea din spate, la demisol, ca e program doar pana la ora 14 ... parea informata
cred ca voi incerca cu un telefon... stau cam departe de institut ca sa ma plimb fara rost...



Daca aflii, ne spui si noua, te rugam.... pleeeeeeease!

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ne-am imbracat si am iesit plini de curaj afara....norocul meu ca am luat carutul ... bate un vant.... ne-am invartit 10 minute si fuga inapoi in casa.
Bebe meu sigur e in faimosul puseu de crestere. El nu a stat la san in ultima luna decat cam 5 minute la o masa... mesele fiind la distanta de 2-4 ore, chia 5 noaptea. Acum sta 1 ora si daca inainte papa numai dintr-un san... acum papa din amandoi la fiecare masa aproape. Noaptea inca s-a tinut de bunele obiceiuri si a stat cam 5-7 minute la san. De dormit doarme ceva mai mult decat zilele trecute. Vreo 2 saptamani a dormit maxim 5 ore ziua in 3 reprize de cate 2 si 1 ora. Acum doarme mai mult. Sa vedem cat ne tine.... ca 1 ora la san e prea mult pentru mine. Ma bucur ca mananca linistit si oricat ma chinui eu sa scoatem aerul nu prea are ce... ca nu vrea de nicio culoare sa scoata ceva. Simtul properietatii bine dezvoltat.

Si la noi butonul de urlat e la cap... dar nu merge declansat cu mana la mangaiat, numai cu caciulita.

Carla, nu stiu daca ai primit raspuns. Din ce stiu eu, laptele rezista la congelator destul de mul, la figider parca numai 1 zi, in camera maxim 3 ore. Dar daca il poti lua cu tine... de ce sa nu-l iei. Ok... e nebotezt.... si????? dintre a nu mai papa la san bebe si a-l scoate nebotezat... prefer sa-l scot nebotezat. Eu am 2 veri care au trait fericiti nebotezati si au terminat si facultate, si mastere si mai fac si doctorate... intre timp plimbati prin toata lumea... si nu i-a mai deocheat nimeni. Daca nu ai alt motiv sa nu-l iei cu tine... lasa vorbele babelor si ia puiutul in calatorie.

cristina_boc, la capitolul schimbat... al meu se baga numai daca eu nu puteam ca aveam altceva de facut. Cat a fost acasa m-a ajutat la baita de fiecare data... si ii si place mult. ba chiar e innebunit sa-l pun in bratele lui in prosop cand il scot din cadita. De fapt... numai in brate la el tacea la inceput cand il scoteam din cadita... acum nu mai plange nici la mine. Iti dai seama ce mandru era ca la el nu plange.




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

cu siguranta..
daca nu reusesc sa sun saptamana asta, ajunge sotul intr-o zi saptamana viitoare pe acolo si se intereseaza

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis ti-am raspuns la PM dar cred ca e prea tarziu deja... Scuze de intarziere.
Eu azi dimineata am foast la coafor la tuns si mi-am facut manichiura iar al meu copil a dormit cu socrela pana pe la 13.00 asa ca de cand am venit ma tot titoseste si calareste de nu am avut timp sa intru sa va salut.
Am vazut ceva poze cu mamici frumoase si bebei si mai frumosi adik Monica 80 si renumita noastra italianca.
Eu una nici cu instructiuni nu cred ca reusesc sa pun linkul la semnatura . La astea se pricepe al meu sotz eu exploatez calculatorul doar in Excel si in Word in rest sunt bata, da rau de tot.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Al meu sotz sta cu el cand am eu ceva de facut(si ii canta chipurile tot felul de texte fara noima), il schimba de pipi, la kk prefera doar sa ma ajute(adik sa il tina de picioruse cat il sterg, sa aduca pampersi), daca e acasa el il hraneste cu bibe de cele mai multe ori iar daca are treaba sau trebuie sa plece la munca si motanul plange el pregateste biberonul, ma ajuta la baita, si in concluzie nu am de ce sa ma plang. Pacat ca nu sta mai mult acasa da... asta e.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput