Bravo Ramy77!!! Iepurasi de Mar-Apr 2010 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Deci eu am ramas interzisa cand am vazut asta.

+34 cuGeorge-Theodor


AMR 5 saptamani .... musai !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

ami pe ce data ai programare la dr? trebuie sa ma programez si eu peste 2 saptamani si poate ne vedem oficial la ea la cabinet

Oana 35+ - Maria-Emilia
AMR 4+
poze
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

atb La multi ani ai! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de copii si familie !

denisa da, acolo era si o farmacie!
credeam ca e un miniblue mare de tot si astea de langa farmacii mai mici

am fost la cumparaturi una alta si m.am bucurat ca in magazinul asta unde nu mai mergeam demult, doar sotului ii faceam lista si se ducea, am gasit alt minipat , e in genul celui din poza doar ca nu are picioarele incrucisate :) si.mi da senzatia mai de stabil, cam asa ar fi www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=55440&cpam=225&tpam=ssc" target="_blank">modelul si are si roti ca s.o pot cara dupa mine



roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Si aici alt exemplu de copii din seria mama in Italia si tata in Spania. Pe noi ne creste vecina de la 5 ! Da blocu are doar 4...


Cam atat pe ziua de azi. V-am gagici!

34+ Irina



AMR 5+ ... sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ioanact sa stii ca si eu ma gandeam ca pana nasc le mai spal o data, nu pe toate, doar cele de 0-3 luni de la inceput, depinde sa vedem

roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

ami pe ce data ai programare la dr? trebuie sa ma programez si eu peste 2 saptamani si poate ne vedem oficial la ea la cabinet


Oana din pacate saptamana viitoare voi merge cred ca vineri sau sambata sa vad cum reusesc sa fac programare, pt ca se face o luna de la ultimul control si la mine cum este o mica problemuta nu pot sa aman. Dar poate ne vom intalni intr-o zi. E cam greu acum ca a fost gerul asta si din casa nu ies decat cu 'paznic' (a se intelege sotul) ca-i frica sa nu patesc ceva acum pe ultima suta de metri. Pupici!

34+ Irina



AMR 5+ ... sau mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Dayanara tu chiar nu ai ce face?Termina cu prostiile.Mai bine dormi ca dupa ce vine bebe o sa vezi tu..adio somn!adio liniste!

+34 cuGeorge-Theodor


AMR 5 saptamani .... musai !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana, si eu te.am visat acum cateva zile, nascusei o fetita de 4 kg, perfecta! erai cu mine in salon , si asteptam sa nasti tu apoi sa ma ia alea pe mine la indus sau ce.o fi :)

ella dar nu mi.e somn, nu prea mai dorm dupa masa :)

roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ATB LA MULTI ANI!!! si sa te bucuri de baietii tai Nicholas si Alin

OANA multumesc de grija aseara am ajuns tarziu de la curs si nu am mai intrat. TNSul a iesit bine, va trebui sa-l repet peste 2 saptamani (cand va fi iarasi bine, cu siguranta).
Stii ce e culmea? ca si eu era sa ramana fara monitorizare, s-a intrerupt curentul in maternitate de 2 ori si de fiecare data o luam de la capat.
Te rog sa nu-ti mai faci ganduri negre, bebeEric e bine, se simte perfect la mami in burtica, deci monitorizarea va iesi bine. Sa stai linistita la TNS si sa respiri adanc. Ajuta la psihic

Fetelor, v-am citit, dar nu mai stiu cine ce intrebari a pus, o sa raspund pur si simplu.
Dureri de sold am permanent, pentru ca asa e indicatia medicului: stat pe stanga. Noaptea imi pun jumatate de perna sub sold si parca mai atenueaza durerea.

Am primit mesaj de la LINDAL, e ok, a fost plecata o saptamana din Iasi, se intoarce in week-end-ul acesta, va intra, poate luni, sa ne spuna ce mai face.

Am vazut poze cu hainute si burtici, toate splendide, asa cum le sta bine.

SI noi am mai cumparat finet, aleze, un pat pentru mami (si cu siguranta se va muta si tati cu noi!) in camera bebeului, am vazut modele de dulapuri, dar pana la urma vom da comanda.
Azi am mai eliberat din camera lui bebe biroul, ca sa vina luni patul lui mami.

Incercam sa stam si noi cat mai linistiti, convinsi fiind ca bebe va veni la data programata. Totusi, sotul meu, de cate ori ii spun ca a mai nascut o colega de pe forum imi spune: "sa nu mai intri si sa citesti, ca te influenteaza" .
HA, HA, HA asta sa o creada el.

Va pup, daca mai imi amintesc ceva va scriu.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Roxiiiii 4 kg??? Sa stii ca dac-as atinge termenul e posibil. Luca a avut la 36 saptamani 3 kg, cine stie la cate ajungea la termen! Desi.. 4 kg...
Foarte fain si mini-patutul pe care l-ai vazut ulterior. Mie mi-ar prinde f bine unul astfel din cauza lipsei de spatiu dar si pt ca l-as putea muta mai des.
Ella am vazut filmuletul! NO COMMENT!
La multi ani ATB!!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput