Sistem rooming la Filantropia?

Sistem rooming la Filantropia? | Autor: accept92

Link direct la acest mesaj




Am tot cautat pe net sa aflu daca exista la maternitatea Filantropia saloane cu plata in sistem rooming (bb in camera) si am gasit informatii contradictorii. Am inteles ca de curand au o aripa noua. Daca este cineva care a nascut acolo recent va rog sa ma lamuriti si pe mine. Si daca exista, cum se rezerva un astfel de salon? As fi destul de stresata sa fie ocupate si sa ma trezesc ca nu pot sta cu bb langa mine dupa ce nasc.


Multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

eu am nascut acum 10 luni, in aripa noua, nu exista aceste saloane. Si nici nu cred ca s-au inffintat de atunci.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Essea, multumesc!


Totusi am sunat azi dimineata la spital, la camera de nasteri sa cer informatii despre rezervele din aripa noua. Mi s-a spus ca sigur se poate sta cu bb in camera daca mamica doreste. Pentru mine este o veste grozava, sper sa foloseasca si altor mamici care au ocolit pana acum aceasta maternitate faina pe motivul pentru care am ocolit-o si eu la prima nastere.


Sarcina usoara si nastere frumoasa tuturor gravidutelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

super atunci, ma bucur tare mult!!!

eu am nascut de 2 ori acolo, si nu s-a putut, nici macar ultima data, dupa renovare.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

eu as zice ca da si ma bazez pe ce am vazut la maternitatea ploiesti unde exista asa ceva si aceasta maternitate e cotata sub filantropia.acum tendinta este de sistem mama-copil in aceeasi camera dupa nastere.Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

accept ... cand si cu ce dr nasti al Filantropia

Andreea 36+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Puiule sa vii cand trebuie,sa nu ne faci vreo surpriza!

AMR 3 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


cris_mario, ieri dimineata dupa ce am vorbit cu asistenta si mi-a confirmat ca se poate sta cu bb in camera am decis sa nasc si eu acolo. Am DPN-ul pe 28 mai, sper sa ma primeasca in evidenta domnul doctor Viorel Calciu. Maine am sa incerc sa obtin o progrmare la el.

Nastere usoara si bebelus sanatos iti doresc, mai ai putin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92


cris_mario, ieri dimineata dupa ce am vorbit cu asistenta si mi-a confirmat ca se poate sta cu bb in camera am decis sa nasc si eu acolo. Am DPN-ul pe 28 mai, sper sa ma primeasca in evidenta domnul doctor Viorel Calciu. Maine am sa incerc sa obtin o progrmare la el.

Nastere usoara si bebelus sanatos iti doresc, mai ai putin!




ma bucur
tatal meu era pe 29 mai nascut,iar sotul este tot pe 29 mai ...
eu o sa nasc cu dr Cotiga Cristian
nastere usoara si tie si un bb sanatos

Andreea 36+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Puiule sa vii cand trebuie,sa nu ne faci vreo surpriza!

AMR 3 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

accept....sarcina usoara si sa ne spui si noua dupa ce afli mai multe...daca exista sau nu rooming la Filantropia. Eu am nascut ambii copii acolo dar in aripa veche si nu era sistemul asta.

Pe mine m-ar interesa si daca l-ar lasa pe tati in sala de nasteri. Ca inainte nu (cred ca)lasa (de fapt nici nu am incercat sa intreb si pt ca erau 3 mese de nasteri in sala)

Eu am nascut tot cu d-nul doctor Calciu !

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



IMPLINIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Anamaria, eu nu am auzit nici un tatic sa fi asistat la vreo nastere la Filantropia. Nici acum, dupa renovare.

Salile de travaliu sunt acum f frumoase, mari, moderne si f important : au un sg pat, in care si nasti, deci nu mai sunt alte paciente. Cand am nascut prima data, in aripa veche, erau 3-4 paturi, practic alte 2 paciente au asistat cand am nascut eu . Erau ce-i drept niste perdelute pe acolo, dar nu prea stateau trase.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi


accept....sarcina usoara si sa ne spui si noua dupa ce afli mai multe...daca exista sau nu rooming la Filantropia. Eu am nascut ambii copii acolo dar in aripa veche si nu era sistemul asta.




Multumesc!


Cred ca trebuie sa fac o precizare. Nici in aripa noua a spitalului nu se practica roomingul, este vorba doar despre rezervele de o persoana care se platesc. Deci acolo esti singura in camera cu bebelusul, nici nu ar avea de ce sa te refuze. Uite aici cateva poze cu rezervele si numarul de telefon la care am sunat eu, unde poti afla orice informatie direct de la sursa

http://www.spitalulfilantropia.ro/sectie_obstetrica.html

Numarul de telefon de la sala de nasteri este 021/3188934...nu mai au centrala.


Mergi la inceput