EUROPA PARK

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Sa aveti o vacanta minunata!
Abia astept sa ne povestesti.

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

De la Europapark plecam in Tenerife - am luat pachet, "Pauschal" cum ii spun ei, de la TUI, cu plecare de la Stuttgart. (Pachetul este zbor + transfer + cazare, fara masa; e ceea ce noi numim "charter" dar, pentru cei interesati, ei numesc "charter" altceva, doar avion). Si ne-am trezit cu un anunt ca "a intervenit o schimbare" - au adaugat la pachet si trenul spre si de la aeroport, pe teritoriul Germaniei, adica drumul Europapark - Stuttgart si apoi Stuttgart - Gunzburg (Legoland), la intoarcere ni-l platesc ei - doar ca un exemplu, cum fac altii afaceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_b spune:

Buna,

Pentru cele care ati fost deja la Europa Park si la Legoland, am cateva intrebari, deoarece vom pleca si noi in vara aceasta.
Ma intereseza, pentru ambele locatii, unde se manaca mai ieftin si bine (mancare proaspata si pe care s-o recunoastem). Cum sunt preturile la mancare in parcurile de distractii.
Supermarketurile (lidl) chiar sunt inchise duminica? Noi exact duminica vom ajunge si nu stiu de unde sa iau un bax de apa plata.
Cum este vremea vara? Este ca la noi foarte cald sau ceva mai bine? Ce fel de haine sa iau?
De ce alte probleme v-ati lovit?

Mergi la inceput