Fulgusori de nov-dec 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NUMAI BUCURII ,LAURAIRINA SI RGAGAPIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:


LA MULTI ANI LAURA SI RGAGAPIE !!!



sa va dea Dumnezeu multa sanatate si numai bucurii in viata.


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit
"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

ionela "tare, tare asta"

la mai multa "imaginatie"




ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit
"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lidia



ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit
"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:



Noi suntem bine ,prin zona,am citit tot dar cam greu cu scrisul.Bebe nu mai doarme toata ziua cum facea pana de curand si ma solicita foarte mult .In restul timpului colorez sau fac puzzeluri .
Imi pare rau ca sunt probleme cu unii dintre fulgusori ,le doresc sanatate multa multa iar mamicilor sa fie puternice.

Coque vreau sa aud ca aveti coprocultura negativa ,mie nu mi+a sunat a diaree ce ai descris tu acolo nici o clipa ,iar vreo infectie la fel ,o exclud.

Dymomo sper din suflet sa nu mai vii cu povesti horror din spital si sa descopere o data ce e cu diareea aia.

Smaranditza si eu l+am surprins pe bb dormind cu gurita deschisa.Nu mi+am pus intrebari ,nu se intampla mereu.
Rosu in gat nu cred ca face daca trage aer rece pe gurita ci daca intra in contaact cu virus sau bacterie...asa stiu eu.

Camy eu din contra,admir pediatrul tau ca nu da nimic preventil.
Daca ti+ai gasit rochie,vei gasi si accesorii cu siguranta

Miany si Ramo sa fie intr+un ceas bun crestinarea puiutilor vostri.

Rgagapie si Lavinia ma bucur ca ati reyolvat problemele cu sanii durerosi

Eu aveam impresia ca nu se administreaza fierul o data cu calciul

Andre ma bucur sa vad ca esti relaxata,bravo.La multi ani lui buni de Chiara!

Mihamora imi pare bine ca ai scos nasucul si ca sunteti bine

Ionela ce greu trebuie sa fie singura cu tatal tau atat de bolnav.Eu stiu ca vei face fata oricarei situatii dar ii doresc numai zile bune tatalui tau iar Mihnea sa nu mai stie de maraiala.

Lili a mie imi place mult ca te implici in discutii si vorbesti cu noi toate ,nu ai de ce sa te scuzi pt limbajul familiar ,ma bucur ca o faci asa

DianaR nu cred ca are de ce sa sara cineva cu rosii ,poate doar daca+s de+alea gustoase,bune de salata.Eu sunt de acord cu (aproape) orice titulatura ramane .

RamoC eu am mai auzit sa difere LP in functie de tara de origine .

Lylyana super ca ti+ai gasit aproape toata toaleta pentru botez.Ce mai face grasunelul tau?Mai tii minte cand eram gravi si mancam struguri in toiul noptii cu laptopul in fata?

Dankutza sunt de acord cu instinctul de mama ,asa este.

Ramonika ce bine a crescut Sandra cu lapte bun de la mami.As vrea sa vad o poza cu Vladut si Sandra sorbindu+se din priviri ca alea cu motanul smotocit mai dureaza o vreme

Simina eu stiu ca se absoarbe calciul impreuna cu laptele ,fierul cu lapte nu.Sper sa fie ok Mazya.

Crissa e foarte ok scaunul lui bebita.

Ancutza eu nu cred ca ar trebui sa intrebi tu medicul de suplimente ,raman la parerea mea ca eu nu as da preventiv vitamine sau minerale copilului.Nici eu nu iau decat in urma analizelor.

Monis eu am mai citit cazuri pe acest forum cand medicii au recomandat mai multe picaturi de vigantol pe o anumita perioada dar cred ca la bebei mai mari cu semne de rahitism.Vad ca zici ceva de coaste ,probabil i s+au parut prea proeminente si a considerat ca e nevoie de 3 picaturi.Nu ma gandeam ca deja pot aparea semnele astea.
Imi pare rau ca mai ai maine de facut un drum pt dosarul de indemnizatie,oare rezolva cineva din prima?

Lidia si noi te iubim draga noastra

Dienutze habar nu aveam ca scrie pe prospectul de D3 ca e valabil 20 zile .Mersi de info

La vizionat poyici cred ca ma bag la urmatoarea sedinta de alaptat.
multi tuturor.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Biara si Gia!!!


La multi ani Laurairina si Rgagapie!Sa vi se indeplineasca toate visele frumoase !!




_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

LA MULTI ANI LAURAIRINA SI RGAGAPIE!

LA MULTI ANI BIARA SI GIA!
[praportez BB lacom si nesatul, nu stiu ce sa ma fac, ii dau san, ii dau completare...ar manca incontinuu

ma rog, si BB al meu tresare f. tare, da din maini si picioruse destul de violent, am incercat sa-l infas dar urla ca din gura de sarpe
ieri ziua si in noaptea asta am fost mai cumintei

dragelor de cand se da vigantol la BB? de la ce varsta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

La multi ani Laurairina si Rgagapie!

Noi azi (marti) am fost la dr. Nu am facut vaccinul, pt ca tb sa mergem la departamentul de sanatate sa-l facem (din cauza asigurarii). Probabil mergem maine. In rest suntem f bine. Bebe are 4880 g si 58 cm. L-am intrebat pe dr daca il pot sterge pe manute cu servetele umede (Pampers folosim noi, cand suntem in deplasare) si a spus ca nu e bine, asa cum au mai zis aici fetele. Mi-am dat seama dupa ce am plecat de la dr ca am niste servetele umede pentru suzete, cu care sigur il pot sterge si pe manute, ca si suzeta se baga in gurita, ca si manuta Substanta cu care sunt imbibate e comestibila. In legatura cu nasucul, mi-a spus ca nu trebuie sa-l 'curat' (eu ii pun picaturi saline, dupa care ii aspir mucozitatile cu pompita - asta daca vad ca are ceva in nasuc, nu oricum) decat daca il deranjeaza la respirat ce are in nas. A zis ca nu trebuie sa curat doar daca vad ca e ceva acolo, atata timp cat respira bine. De caca a zis ca e normal sa faca relativ mult (Nicholas face de 5-8 ori pe zi, cateodata chiar mai mult), dar si ca in curand s-ar putea sa faca mult mai rar, dar si asta e normal. Iar de culoare a zis ca ce nu e bine e verde inchis, negru, rosu, alb-gri. In rest - galben, galben inchis, chiar aproape portocaliu, maro, galben-verzui - toate astea sunt culori normale.
Nicholas ia un mini-complex de vitamine, ce contine vit D, A si C. La inceput nu ii placea, dar acum o suge singur din pipeta, nici nu apuc sa i-o picur Ia 1 ml pe zi. Vad ca voi le dati bebeilor Vigantol. Imi spuneti si mie ce contine? E tot asta sau contine mai multe chestii? Oricum vad ca la voi se dau o gramada de chestii - Baby Drink, Infacol si altele care nu-mi vin acum in cap... A, plus ceaiuri vad ca le dati (unele dintre voi) bebeilor. Noua pediatrul ne-a spus ca cel putin pana la 4 luni si de preferat pana la 6 luni vrea sa-l tinem doar pe lapticul meu, ceea ce vreau si eu. Din cate tin eu minte si daca papa lapte praf bebe pana la 6 luni nu trebuie altceva (poate supliment de FE). Asta se zice aici, acolo o fi altfel. A, si mai am o nelamurire Ce e 'Zen'? De unde vine? Am cam inteles eu din context ce inseamna, dar care ii e originea? E ceva nou ce am ratat? Scuzati-mi ignoranta

Cristina boc, parca tu spuneai ca ai probleme cu sfarcurile. Ai incercat sa folosesti mamelon de silicon? Eu asa il alaptez pe Nicholas aproape de la inceput si merge f bine pt amandoi. Mai incerc din cand in cand fara, dar nu prea ne iese. O sa mai incerc, dar nu e nici o nenorocire daca ii dau asa. Am inteles ca se gasesc la voi la farmacii de la Avent. Eu am Madela, dar banuiesc ca sunt la fel. Poate n-ar fi rau sa incerci, daca n-ai facut-o deja si atunci mai scapi de pompat. Si eu pompez destul de des, dar asta in general cand papa doar de la un san, sau cand inca ii simt prea plini dupa ce papa. Chiar daca papa bine, mi se intampla sa ii am neconfortabil de plini si dupa.
Cam atat am avut acum de zis, cred.
Va

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:


LA MULTI ANI SARBATORITELOR NOASTRE!
BIARA
GIA
LAURAIRINA
RGAGAPIE!



Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

VA INVIT LA ! Vesti despre noi: suntem bine in general...cel mai mult ma bucur ca Rares a inceput sa doarma noaptea...chiar daca ziua nu doarme deloc...macar ma pot odihni cu trebuie...seara!

Cu bunicul merg treburile din ce in ce mai rau...cred ca azi se va stinge...dar pe undeva ma gandesc ca e cel mai bine...ca sufera prea tare...saracul!Deja i s-a racit piciorul ala care e intreg si respira tot mai greu...Va pup pe toate si sa auzim de bine

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT

Mergi la inceput